PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Muhasebede borç alacak kavramının anlamı nedir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi10:46, 21 Kasım 2008 
muhasebede borç alacak kavramını tam anlamıyla öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
En iyi cevap Kral_Aslan tarafından gönderildi

Muhasebede daima giren borçlu çıkan alacaklıdır bunu unutmayınız

Detaylı bilgi için Bakınız http://www.msxlabs.org/forum/ekonomi...uhasebe-2.html
Benzer Konular:
Cevap
Kral_Aslan10:58, 21 Kasım 2008 
Muhasebede daima giren borçlu çıkan alacaklıdır bunu unutmayınız

Detaylı bilgi için Bakınız Muhasebe
Cevap
Misafir14:23, 15 Ekim 2010 
tamam giren borçlu çıkan alacaklı amam anladık ta neden ama?
Cevap
Misafir11:40, 8 Şubat 2011 
kardesım senın aynı odewi bana verdı heralde odewı nasıl yaptın nerden yaptın bana yardımcı olurmusun odewım su neden sola alacak ne den sağ borc denmıs gibisnden yaptıysan odewı bana yardımcı bır lıng olarak gonderırmısın rıca etsem
Cevap
Misafir19:12, 10 Şubat 2011 
ya banada yardımcı olun ya ANLAMIYORUM BORÇ ALACAĞI
Cevap
Misafir12:49, 20 Mayıs 2011 
Ben de muhasebede bazı sorularda zorlanıyodum sonra dedim bi yerde kesin bişeyi atladım genel muhasebe kitabına baktım daha ilk bölümlerde söylemiş hangi kalem artınca ne tarafa geçeceğini. Siz de burayı kaçırdınızmı bilmiyorum ama ben yazim gene hatrı kalmasın.

Varlık: +/-
Borç: -/+
Sermaye: -/+
Gider: +/-
Gelir: -/+
Cevap
Gece Prensesi13:14, 20 Mayıs 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ya banada yardımcı olun ya ANLAMIYORUM BORÇ ALACAĞI

Cnm öncelikle ben de muhasebe okuyorm ve sana yardımcı olabilirim.. BOrç alacaklı durumunu şu şekilde kavrayabilirsin ! Alacaklı kişiye lehtar denir. Borçlu olan kişiye de muhatap denir. Alacaklı olan kişi borçludan aldığı parayla bu çek, emre muharrer senedi (bono) vb. belgeler aracılığı ile sağlanabilir. Borçlu ise alacaklıdan mal aldığı için onu ödemek zorundadır ve bu yüzden de borçlu olur..Sana anlatmak istediğim mesela sen bi şirketten 5 tane masa aldın sen o şirkete karşı borçlanıosn. Ama şirkette senden para alacağı için alacaklı olarak nitelendiriliyor.! İnş. anlamışsındır. Söylediğim gibi anlamadığın herhangi bşy olursa sana yardımcı olabilirm
Cevap
Misafir20:51, 7 Temmuz 2011 
Cari hesap defteri nasıl tutuluyor, biliyor musun.
Cevap
Misafir22:58, 6 Kasım 2011 
Gece prensesi daima böyle midir bu durum. sadece kasa hareketlerinde mi böyledir.
Cevap
Misafir19:34, 2 Aralık 2011 
arkadaşlar giren borç çıkan alacak diye bişey var mı? benim bildiğim para verirsen adamı borçlandırırsın para alırsan adamı alacaklandırırsın.
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama