Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Muhasebede borç alacak kavramının anlamı nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 21 Kasım 2008 (10:46) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
36425 kez görüntülenmiş, 9 cevap yazılmış ve son mesaj 2 Aralık 2011 (19:34) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 21 Kasım 2008, 10:46

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
muhasebede borç alacak kavramını tam anlamıyla öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
En iyi cevap Kral_Aslan tarafından gönderildi

Muhasebede daima giren borçlu çıkan alacaklıdır bunu unutmayınız

Detaylı bilgi için Bakınız http://www.msxlabs.org/forum/ekonomi...uhasebe-2.html
Rapor Et
Reklam
Eski 21 Kasım 2008, 10:58

#2 (link)
MsXTeam
Kral_Aslan - avatarı
Muhasebede daima giren borçlu çıkan alacaklıdır bunu unutmayınız

Detaylı bilgi için Bakınız Muhasebe
Rapor Et
Eski 15 Ekim 2010, 14:23

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
tamam giren borçlu çıkan alacaklı amam anladık ta neden ama?
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2011, 11:40

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kardesım senın aynı odewi bana verdı heralde odewı nasıl yaptın nerden yaptın bana yardımcı olurmusun odewım su neden sola alacak ne den sağ borc denmıs gibisnden yaptıysan odewı bana yardımcı bır lıng olarak gonderırmısın rıca etsem
Rapor Et
Eski 10 Şubat 2011, 19:12

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya banada yardımcı olun ya ANLAMIYORUM BORÇ ALACAĞI
Rapor Et
Eski 20 Mayıs 2011, 12:49

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ben de muhasebede bazı sorularda zorlanıyodum sonra dedim bi yerde kesin bişeyi atladım genel muhasebe kitabına baktım daha ilk bölümlerde söylemiş hangi kalem artınca ne tarafa geçeceğini. Siz de burayı kaçırdınızmı bilmiyorum ama ben yazim gene hatrı kalmasın.

Varlık: +/-
Borç: -/+
Sermaye: -/+
Gider: +/-
Gelir: -/+
Rapor Et
Eski 20 Mayıs 2011, 13:14

#7 (link)
"Popi Prenses"
Gece Prensesi - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya banada yardımcı olun ya ANLAMIYORUM BORÇ ALACAĞI

Cnm öncelikle ben de muhasebe okuyorm ve sana yardımcı olabilirim.. BOrç alacaklı durumunu şu şekilde kavrayabilirsin ! Alacaklı kişiye lehtar denir. Borçlu olan kişiye de muhatap denir. Alacaklı olan kişi borçludan aldığı parayla bu çek, emre muharrer senedi (bono) vb. belgeler aracılığı ile sağlanabilir. Borçlu ise alacaklıdan mal aldığı için onu ödemek zorundadır ve bu yüzden de borçlu olur..Sana anlatmak istediğim mesela sen bi şirketten 5 tane masa aldın sen o şirkete karşı borçlanıosn. Ama şirkette senden para alacağı için alacaklı olarak nitelendiriliyor.! İnş. anlamışsındır. Söylediğim gibi anlamadığın herhangi bşy olursa sana yardımcı olabilirm
Rapor Et
Eski 7 Temmuz 2011, 20:51

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Cari hesap defteri nasıl tutuluyor, biliyor musun.
Rapor Et
Eski 6 Kasım 2011, 22:58

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Gece prensesi daima böyle midir bu durum. sadece kasa hareketlerinde mi böyledir.
Rapor Et
Eski 2 Aralık 2011, 19:34

borç alacak

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar giren borç çıkan alacak diye bişey var mı? benim bildiğim para verirsen adamı borçlandırırsın para alırsan adamı alacaklandırırsın.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.177 saniyede (73.94% PHP - 26.06% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 04:56
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi