PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Çocuğuma bıldırcın yumurtası verebilir miyim?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi18:39, 29 Kasım 2008 
16 AYLIK COCUGUMUZA BILDIRCIN YUMURTASI VEREBİLİRMİYİZ VERİR SEK NASIL VERMEMİZ LAZIM TESEKKURLER
En iyi cevap Mira tarafından gönderildi

Doktorlara göre bıldırcın yumurtası 2 yaşını geçmemiş bebeklere yedirilmemelidir. Çünkü; bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemi henüz yetişkin bir insan gibi çalışmadığından, bu besin bebeğinizin böbreklerini yoracaktır.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • bebeklere bildircin yumurtasi
  • bildircin yumurtasi faydalari
  • bildircin yumurtasinin zararlari
Cevap
Keten Prenses19:35, 29 Kasım 2008 
bebeklerde en az 3-4 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalı. bunun ikiş sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. bebeğinizin böbrekleri yetişkinler gibi çalışmıyor..
diğer nedenide şu; yumurtadan daha yoğun olduğu için faydalı zaten bıldırcın yumurtası.. yani allerjen etkiside normal yumurtanın iki katı. ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
bebeğinize yedireceğiniz herşeyi beslenme uzmanına danışmanızı öneririm

sağlıklı günler dilerim
Cevap
Ziyaretçi16:05, 18 Ocak 2009 
merhaba benım 21 aylık bebegıme bıldırcın yumurtasını nasıl şekılde vermemi onerırsiniz tesekkürler
,
Cevap
Keten Prenses17:05, 18 Ocak 2009 
bıldırcın yumurtası çok yoğun protein içerdiği için çok faydalı bir besindir normal bir yumurtanın daha yoğun hali gibidir..
ama allerjen özelliğide normal bir yumurtadan kat kat fazladır. bağışıklık sistemi henüz gelişmeyen bebeklerde bıldırcın yumurtasının allerji yapma riski yüksek olduğundan önerilmez..
ayrıca sindirim sistemi henüz çok gelişmeyen bebeklerdede önerilmez..
en azından 3 yaşına girmesini beklemelisiniz.
sağlıklı günler dilerim..
Cevap
Misafir14:47, 25 Eylül 2009 
benim 15 aylık bebegim var bıldırcın yumurtasını devam sütüne pekmezle kariştırıp veriyorum bi sakıncası oldugunu düsünmedim ama sizdende bilgi almak istiyorum
Cevap
Misafir17:12, 23 Ekim 2009 
sütle pekmez karıştırılmaz . Doktorunuza yada sağlık ocağına sorun bu konuyu aynı cvbı alırsınız
Cevap
Daisy-BT17:27, 23 Ekim 2009 
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı:
merhaba benım 21 aylık bebegıme bıldırcın yumurtasını nasıl şekılde vermemi onerırsiniz tesekkürler
,
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
benim 15 aylık bebegim var bıldırcın yumurtasını devam sütüne pekmezle kariştırıp veriyorum bi sakıncası oldugunu düsünmedim ama sizdende bilgi almak istiyorum
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
sütle pekmez karıştırılmaz . Doktorunuza yada sağlık ocağına sorun bu konuyu aynı cvbı alırsınız

Bıldırcın Yumurtası, tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bir besin olduğundan, özellikle bebeklere doktorunuza sormadan yedirmeyiniz.
Cevap
Misafir20:09, 17 Kasım 2009 
15 aylık bebegim var hiç birsey yemiyo çok iştahsız 9.150 kilo ne yapmalıyım?
Cevap
Misafir21:46, 6 Aralık 2009 
bıldırcın yumurtasının zararı varmıı? 5 yaşında nekadar vermeli?
Cevap
Misafir15:29, 3 Ocak 2010 
14 LIK OGLUM VAR ESIM HER GUN CIG OLARAK VERIYIOR

SAKINCALIMIDIR
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama