Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Çocuğuma bıldırcın yumurtası verebilir miyim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 29 Kasım 2008 (18:39) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
95106 kez görüntülenmiş, 56 cevap yazılmış ve son mesaj 28 Ağustos 2014 (10:17) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.75  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 29 Kasım 2008, 18:39

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
16 AYLIK COCUGUMUZA BILDIRCIN YUMURTASI VEREBİLİRMİYİZ VERİR SEK NASIL VERMEMİZ LAZIM TESEKKURLER
En iyi cevap Mira tarafından gönderildi

Doktorlara göre bıldırcın yumurtası 2 yaşını geçmemiş bebeklere yedirilmemelidir. Çünkü; bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemi henüz yetişkin bir insan gibi çalışmadığından, bu besin bebeğinizin böbreklerini yoracaktır.
Etiketler:
  • bebeklerde bildircin yumurtasi
  • bebeklere bildircin yumurtasi
  • bildircin
  • bildircin yumurtasi bebek
  • bildircin yumurtasi bebeklerde
Benzer Konular:
Rapor Et
Reklam
Eski 29 Kasım 2008, 19:35

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
bebeklerde en az 3-4 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalı. bunun ikiş sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. bebeğinizin böbrekleri yetişkinler gibi çalışmıyor..
diğer nedenide şu; yumurtadan daha yoğun olduğu için faydalı zaten bıldırcın yumurtası.. yani allerjen etkiside normal yumurtanın iki katı. ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
bebeğinize yedireceğiniz herşeyi beslenme uzmanına danışmanızı öneririm

sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 18 Ocak 2009, 16:05

Bebeğime bıldırcın yumurtası vermeli miyim?

#3 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
merhaba benım 21 aylık bebegıme bıldırcın yumurtasını nasıl şekılde vermemi onerırsiniz tesekkürler
,
Rapor Et
Eski 18 Ocak 2009, 17:05

#4 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
bıldırcın yumurtası çok yoğun protein içerdiği için çok faydalı bir besindir normal bir yumurtanın daha yoğun hali gibidir..
ama allerjen özelliğide normal bir yumurtadan kat kat fazladır. bağışıklık sistemi henüz gelişmeyen bebeklerde bıldırcın yumurtasının allerji yapma riski yüksek olduğundan önerilmez..
ayrıca sindirim sistemi henüz çok gelişmeyen bebeklerdede önerilmez..
en azından 3 yaşına girmesini beklemelisiniz.
sağlıklı günler dilerim..
Rapor Et
Eski 25 Eylül 2009, 14:47

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim 15 aylık bebegim var bıldırcın yumurtasını devam sütüne pekmezle kariştırıp veriyorum bi sakıncası oldugunu düsünmedim ama sizdende bilgi almak istiyorum
Rapor Et
Eski 23 Ekim 2009, 17:12

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sütle pekmez karıştırılmaz . Doktorunuza yada sağlık ocağına sorun bu konuyu aynı cvbı alırsınız
Rapor Et
Eski 23 Ekim 2009, 17:27

#7 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba benım 21 aylık bebegıme bıldırcın yumurtasını nasıl şekılde vermemi onerırsiniz tesekkürler
,
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim 15 aylık bebegim var bıldırcın yumurtasını devam sütüne pekmezle kariştırıp veriyorum bi sakıncası oldugunu düsünmedim ama sizdende bilgi almak istiyorum
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sütle pekmez karıştırılmaz . Doktorunuza yada sağlık ocağına sorun bu konuyu aynı cvbı alırsınız

Bıldırcın Yumurtası, tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bir besin olduğundan, özellikle bebeklere doktorunuza sormadan yedirmeyiniz.
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2009, 20:09

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
15 aylık bebegim var hiç birsey yemiyo çok iştahsız 9.150 kilo ne yapmalıyım?
Rapor Et
Eski 6 Aralık 2009, 21:46

Bıldırcın uyumurtasını çocuğuma verebilir miyim?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bıldırcın yumurtasının zararı varmıı? 5 yaşında nekadar vermeli?
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2010, 15:29

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
14 LIK OGLUM VAR ESIM HER GUN CIG OLARAK VERIYIOR

SAKINCALIMIDIR
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.150 saniyede (65.89% PHP - 34.11% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 08:37
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi