Arama

Okula gitmek istemiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Aralık 2018 Gösterim: 53.227 Cevap: 17
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
16 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
ben lıse 1.sınıfa gıden bi genç kızım ama ortaokul yıllarım cok eglencılıydı ama lıse ortamı öle değil okula hiç gitmek istemıyorum ne yapıcagımıda bılemıyorum!yrdm edın
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Her çocuk ya da genç hayatının bir ya da birkaç döneminde okula gitmek istememiştir. Ama bunu aşıp okula gitmiş ve okul bitince de o dönemin kötü anılarını neredeyse tamamen unutup güzel okul anılarıyla mutlu olmuştur.
Bence okul sadece gitmek zorunda olduğumuz bir yer değil, tersine gitmekten keyif aldığımız bir yerdir aynı zamanda. Dersler zor gelebilir, ödevler fazla gelebilir, öğrenmekte zorlanabiliriz, öğretmenlerle ya da arkadaşlarla sorunlar yaşayabiliriz. Bu, ana sınıfında da böyle, lisede de, üniversitede de. Öte yandan bu okullar ve öğrendiklerimiz sayesinde kazanacaklarınızı düşünün. Sadece diplomalar değil kazancımız, kendimize olan güvenimiz, gelecek umutlarımız, ailemizin bize gururlu bakışları, arkadaşlarımızdan kopmamanın getirdiği mutluluk.
Sponsorlu Bağlantılar
Tatil zaten hep var, hafta sonunda ya da yaz veya bayram tatillerinde. Ama tatili haketmek için de birşeyler yapmak gerekmez mi, yoksa hep tatil olur ve bu tatillerden hiç keyif almayız.
Ben okullarımı ağır bir hastalıkla mücadele ederken bitirdim, iyi ki bitirmişim, şu an kendime güvenim ve sevdiğim bir mesleğim var. Neden sizin de olmasın.
Küçük kardeşim ise anneciğine düşkün ve henüz ana kucağını özlerken okula gitmek ona gereksiz geliyor, okulu ve arkadaşlarını sevdikçe değişecektir. Size geçmiş olsun , ama ona boyun eğmeyin, okulu sevmesini sağlayın.

BAKINIZ
Okul Nedir?
Eğitim Bilimleri - MsXLabs
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
okula gitmek istememeniz saygı duyulması gereken bir şey elbette. ancak biraz beklemenizi öneriyorum. sonuçta beklemekten bir kaybınız olmaz. istemediğinize kanaat getirirseniz gene bırakırsınız.. ancak şimdi acele bir kararla okulu bırakırsanız bunun geri dönüşü olmaz ve zararları daha büyüktür..
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Quo vadis?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
18 Kasım 2009       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Her çocuk ya da genç hayatının bir ya da birkaç döneminde okula gitmek istememiştir. Ama bunu aşıp okula gitmiş ve okul bitince de o dönemin kötü anılarını neredeyse tamamen unutup güzel okul anılarıyla mutlu olmuştur.
Bence okul sadece gitmek zorunda olduğumuz bir yer değil, tersine gitmekten keyif aldığımız bir yerdir aynı zamanda. Dersler zor gelebilir, ödevler fazla gelebilir, öğrenmekte zorlanabiliriz, öğretmenlerle ya da arkadaşlarla sorunlar yaşayabiliriz. Bu, ana sınıfında da böyle, lisede de, üniversitede de. Öte yandan bu okullar ve öğrendiklerimiz sayesinde kazanacaklarınızı düşünün. Sadece diplomalar değil kazancımız, kendimize olan güvenimiz, gelecek umutlarımız, ailemizin bize gururlu bakışları, arkadaşlarımızdan kopmamanın getirdiği mutluluk.
Tatil zaten hep var, hafta sonunda ya da yaz veya bayram tatillerinde. Ama tatili haketmek için de birşeyler yapmak gerekmez mi, yoksa hep tatil olur ve bu tatillerden hiç keyif almayız.
Ben okullarımı ağır bir hastalıkla mücadele ederken bitirdim, iyi ki bitirmişim, şu an kendime güvenim ve sevdiğim bir mesleğim var. Neden sizin de olmasın.
Küçük kardeşim ise anneciğine düşkün ve henüz ana kucağını özlerken okula gitmek ona gereksiz geliyor, okulu ve arkadaşlarını sevdikçe değişecektir. Size geçmiş olsun , ama ona boyun eğmeyin, okulu sevmesini sağlayın.

BAKINIZ
Okul Nedir?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 12:34
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar bende okula gitmek istemiyorum çok yanlızım okulda kimse beni sevmiyor ben 7. sınıfım 2. dönemde bitsin rahatlıyacam güzel bir kızım ama çok korkuyorum şuan tatilde olmamıza rağmen dert oldu içime 1 hafta sonra okul açılacak ve ben yine üzülcem ağlıyacam napacam ben yardım edin nolursunuz depresyona giriyorum ölmek istiyorum bazen :'(

Alttaki yazıyı okumanı ve okula gitmezsen neler olacağını ve neler kaybedeceğini düşünmeni öneririm. Gitmek istemeyişinin nedenini kendine sor ve bir süre o konulardan ve sevmediğin kişilerden uzak durup, kendine yeni arkadaşlar ve konular seç. eminim ileride o sevmediğin konular, kişiler ve okulunda geçireceğin her dakika önemli olacak. Kendine güven.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 12:32
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #5
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ama diyorsunuz ki başka arkadaşlıklar edinin diyosunuz sınıfın hepsi zaten bana karşı böyleler ben aslında bunları haketmiyorum yaa çok acı cekiyorum ama benim annemde okulda yani yanlız kalsamda onun yanında olurum tenefüste derslerdede arkadaşlarla konuşamayız zaten ama her sabah gözümü açar açmaz içime bi korku bi sıkıntı geliyor ve bu yanlızca okuldaki sorunlardan dolayı hep diyorum kesin okul açılınca birsürü olay yaşayacam korkuyorum çok korkuyorum bazende ''çok gülen çok ağlar'' sözü aklıma geliyor gülmek istemiyorumda çünkü aile içinde yada okul dışında mutlu olunca gülünce okuldada köü olcakmış gibi geliyor belki beni anlayamazsınız ama ben çok kötüyüm artık herşeyden sıkıldım.yazdıklarınız içinde tesekkür ederim.ha birde okulda kimse beni sevmiyor yazmısım okulda değil sınıfta yani şuan arkadaşlarla aramız iyi ama herkezin kendine göre grubu var ama ben tekim aralarına almazlar

Bu yazdıklarını ve yaşadıklarını ailen de biliyorsa, bilmiyorsa da bilmelerini öneririm, seni bir psikolog ya da okulunuzdai rehber öğretmenle konuştursa çok iyi olur. Seni gören ve tanıyan birisinin ve özellikler bir uzmanın önerilerini almanda yarar var.
Tekrarlıyorum, kendine güven.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 12:32
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

evet ailem biliyor anlatıyorum herşeyi okulumuzdaki rehber öğretmenimizlede paylaşıyorum ama o bu kadar sorun etme diyor bak kimse sorun etmiyor bak sınıfındakilere diyor herkez mutlu diyor ama ben olamıyorum işte olmuyor olmuyor olmuyorMsn Sad

Alıntı

sonra ben şimdi kendimi teselli ediyorum ama anlık işte. diyorum okula gidince tek kalacam diyorum kendi kendime derdimi sorun ,sorunumu derst ettim.benim tek istediğim kurtuluym şundan adını ne koysam bilmiyorum ama hastalık gibi bişey oldu sanki bende ben okula gidince arkadaşlarla günaydın diyip öyle o şekilde konuşmak istiyorum ama sırlarımı vermek istemiyorum çünkü güvenilmiyorlar kaçkez srtımdan vurdular sonrada sen bize hiç sırlarını anlatmıyorsun diyorlar ben bu durumda nasıl anlatıym ya 8. sınıf son senemiz olduğu için arkadaşlık ortamının daha iyi olacğını düşünüyorum o yüzden biran önce yaz tatiline girmek istiyorum olgunlaşsalar biraz hala 1. sınıf çocuğu gibiler

Alttaki linklere tıklayıp okul ile ilgili yazıları okumanı öneririm. Forumdaki okul ile ilgili yazıları, resimleri dolaş ve ileride seni bekleyen eğitim hayatında daha başarılı olmak için okulunu, okula gitmeyi sevmeyi dene.

Okul Nedir?
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 12:33
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yapma yaa sen eğer gerçekten lise ortamı sıkıcı olduğu için gitmek istemiorsan saçmalama bence okulun ilk haftasındasn ve kimse birbirini tanımıo biraz zamana bırak her şey güzel olur merak etme kendiliğinden gelişir yani bn şimdi 10. sınıftayım ama sınıfımız gayet eğlenceli Msn Happy
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
4 Ekim 2010       Mesaj #8
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben lise 1e başladım okula gitmek istemiorum ilk 1haftada gitmedim zaten orda yalnız kalacağım ben zaten hiç bir zaman okula gitmek istemedim okuldan nasıl kurtulabilirim lütfen yardım edin Msn SadMsn SadMsn SadMsn SadMsn SadMsn SadMsn Sad

Alıntı

bende gitmek ıstemıyorum ben lısedeyım bızım okulda cok disiplinlı ögretmenler müdürler herseye kızıyorlar ben disiplinden nefret edıyorum dk bası karsında hoca sana kızıyor okulun kapısına gıdıyorum geri donuyorum aglıyorum hersey yasak cezaevı gıbı bırakmak ıstıyorum aılem kızıyor

Alttaki linklere tıklayıp okul ile ilgili yazıları okumanı öneririm. Forumdaki okul ile ilgili yazıları, resimleri dolaş ve ileride seni bekleyen eğitim hayatında daha başarılı olmak için okulunu, okula gitmeyi sevmeyi dene. Çok sevmen şart değil, önemse yeter.

Okul Nedir?
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 12:35
NOScar - avatarı
NOScar
Ziyaretçi
4 Ekim 2010       Mesaj #9
NOScar - avatarı
Ziyaretçi
okul zevklidir ya yalandır göze sürme gibi bişeydir. 3 senem cok cabuk geçti lise 1 de sürekli okuldan kaçardım ikinci döneminde zaten herşey rayına oturuyor 2 ve 3 cü senende ise geçen seneki arkadaşların ve yeni ortamlar yüzünden okula erken gidiyorsun mesela lise 1 de cok sıkıldım 19 gün kaçmiştim lise 2 ve 3 te okuldaki arkadaşlarla vakit geçire geçire bu sıkıntıyı atıyorsun lise 2 ve 3 te hiç devamsızlığım yoktu mesela. okula erken gitmeye başlarsın hocalarınla kanka olursun bahçede çeşitli spor aktiviteleri ile yeni arkadaşlar edinirsin mesela farkli farkli sınıfların basketmaçları olur söylersin veya çağırırlar. ilk defa aşık olursun o acıyı hiç unutamazsin şansliysan evlenirsin hayatında ilk defa cengiz kurtoğlu dinlersin ilk aşklar unutulmaz eğer ilkse zaten lisede göreceğin şeyler sayesinde sıkılacağını sanmıyorum. Arkadaş ortamı edindikten sonra okul sonrası gezmelere bile gidersiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım bence hiç kafaya takma lise hayatı bence eğitim dönemi içerisinde en güzel dönemdir. Liseye başladığım ilk günlerde bende bu okul bitmez ben nasıl gidicem okula gibi türlü türlü bahaneler kurardım fakat zaman geçtikçe ortama arkadaşlara alıştıkça daha çok seviyorsun.Ben özellikle 12. sınıfta okula gitmek için can atıyordum bi an önce sabah olsunda okula gideyim diye. şimdi o koskoca 4 yıl bitti. ve ben okula gitmemenin eksikliğini yaşıyorum kesşke 1 sene daha olsaydıda okula gitseydim diye. Onun için fazla kafaya takma herşey gelip geçiyor.....