Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Okula gitmek istemiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 16 Aralık 2008 (18:32) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
35294 kez görüntülenmiş, 128 cevap yazılmış ve son mesaj 17 Eylül 2014 (18:01) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.00  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 16 Aralık 2008, 18:32

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
ben lıse 1.sınıfa gıden bi genç kızım ama ortaokul yıllarım cok eglencılıydı ama lıse ortamı öle değil okula hiç gitmek istemıyorum ne yapıcagımıda bılemıyorum!yrdm edın
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
X 8 T Y E 3 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim 5 yaşında kızım var.anasınıfına gidiyor,diyemiyorum gitmiyor.ben annesiyim babasıyla birlikte bile gitmiyor.bana aşırı düşkün.bir sene öncesine kadar annannesiyle dayısıyla babasıyla kalıyordu.ben kalp rahatsızlığını geçirince işler değişti.beni kaybetmekten korktuğunu söyledi.bu cümlesi hayatımımıza engel.bu durumda ben çocuğuma ne yapabılırım yardımcı olursanız sevinirim.lütfen teşekkürler
CAN
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya bende lise 1 deyim ve gitmek istemiyorum hep tatil olmasını istiyorum amaaa...
Her çocuk ya da genç hayatının bir ya da birkaç döneminde okula gitmek istememiştir. Ama bunu aşıp okula gitmiş ve okul bitince de o dönemin kötü anılarını neredeyse tamamen unutup güzel okul anılarıyla mutlu olmuştur.
Bence okul sadece gitmek zorunda olduğumuz bir yer değil, tersine gitmekten keyif aldığımız bir yerdir aynı zamanda. Dersler zor gelebilir, ödevler fazla gelebilir, öğrenmekte zorlanabiliriz, öğretmenlerle ya da arkadaşlarla sorunlar yaşayabiliriz. Bu, ana sınıfında da böyle, lisede de, üniversitede de. Öte yandan bu okullar ve öğrendiklerimiz sayesinde kazanacaklarınızı düşünün. Sadece diplomalar değil kazancımız, kendimize olan güvenimiz, gelecek umutlarımız, ailemizin bize gururlu bakışları, arkadaşlarımızdan kopmamanın getirdiği mutluluk.
Tatil zaten hep var, hafta sonunda ya da yaz veya bayram tatillerinde. Ama tatili haketmek için de birşeyler yapmak gerekmez mi, yoksa hep tatil olur ve bu tatillerden hiç keyif almayız.
Ben okullarımı ağır bir hastalıkla mücadele ederken bitirdim, iyi ki bitirmişim, şu an kendime güvenim ve sevdiğim bir mesleğim var. Neden sizin de olmasın.
Küçük kardeşim ise anneciğine düşkün ve henüz ana kucağını özlerken okula gitmek ona gereksiz geliyor, okulu ve arkadaşlarını sevdikçe değişecektir. Size geçmiş olsun , ama ona boyun eğmeyin, okulu sevmesini sağlayın.
Rapor Et
Reklam
Eski 16 Aralık 2008, 23:36

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
okula gitmek istememeniz saygı duyulması gereken bir şey elbette. ancak biraz beklemenizi öneriyorum. sonuçta beklemekten bir kaybınız olmaz. istemediğinize kanaat getirirseniz gene bırakırsınız.. ancak şimdi acele bir kararla okulu bırakırsanız bunun geri dönüşü olmaz ve zararları daha büyüktür..
Rapor Et
Eski 7 Ekim 2009, 15:32

#3 (link)
X 8 T Y E 3
Ziyaretçi
X 8 T Y E 3 - avatarı
Alıntı:
okula gitmek istemiyorum

benim 5 yaşında kızım var.anasınıfına gidiyor,diyemiyorum gitmiyor.ben annesiyim babasıyla birlikte bile gitmiyor.bana aşırı düşkün.bir sene öncesine kadar annannesiyle dayısıyla babasıyla kalıyordu.ben kalp rahatsızlığını geçirince işler değişti.beni kaybetmekten korktuğunu söyledi.bu cümlesi hayatımımıza engel.bu durumda ben çocuğuma ne yapabılırım yardımcı olursanız sevinirim.lütfen teşekkürler
CAN
Rapor Et
Eski 18 Kasım 2009, 21:50

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya bende lise 1 deyim ve gitmek istemiyorum hep tatil olmasını istiyorum amaaa...
Rapor Et
Eski 18 Kasım 2009, 22:28

#5 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
X 8 T Y E 3 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

CAN
Alıntı:

Her çocuk ya da genç hayatının bir ya da birkaç döneminde okula gitmek istememiştir. Ama bunu aşıp okula gitmiş ve okul bitince de o dönemin kötü anılarını neredeyse tamamen unutup güzel okul anılarıyla mutlu olmuştur.
Bence okul sadece gitmek zorunda olduğumuz bir yer değil, tersine gitmekten keyif aldığımız bir yerdir aynı zamanda. Dersler zor gelebilir, ödevler fazla gelebilir, öğrenmekte zorlanabiliriz, öğretmenlerle ya da arkadaşlarla sorunlar yaşayabiliriz. Bu, ana sınıfında da böyle, lisede de, üniversitede de. Öte yandan bu okullar ve öğrendiklerimiz sayesinde kazanacaklarınızı düşünün. Sadece diplomalar değil kazancımız, kendimize olan güvenimiz, gelecek umutlarımız, ailemizin bize gururlu bakışları, arkadaşlarımızdan kopmamanın getirdiği mutluluk.
Tatil zaten hep var, hafta sonunda ya da yaz veya bayram tatillerinde. Ama tatili haketmek için de birşeyler yapmak gerekmez mi, yoksa hep tatil olur ve bu tatillerden hiç keyif almayız.
Ben okullarımı ağır bir hastalıkla mücadele ederken bitirdim, iyi ki bitirmişim, şu an kendime güvenim ve sevdiğim bir mesleğim var. Neden sizin de olmasın.
Küçük kardeşim ise anneciğine düşkün ve henüz ana kucağını özlerken okula gitmek ona gereksiz geliyor, okulu ve arkadaşlarını sevdikçe değişecektir. Size geçmiş olsun , ama ona boyun eğmeyin, okulu sevmesini sağlayın.
Rapor Et
Eski 31 Ocak 2010, 13:30

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya arkadaşlar bende okula gitmek istemiyorum çok yanlızım okulda kimse beni sevmiyor ben 7. sınıfım 2. dönemde bitsin rahatlıyacam güzel bir kızım ama çok korkuyorum şuan tatilde olmamıza rağmen dert oldu içime 1 hafta sonra okul açılacak ve ben yine üzülcem ağlıyacam napacam ben yardım edin nolursunuz depresyona giriyorum ölmek istiyorum bazen :'(
Rapor Et
Eski 31 Ocak 2010, 14:59

#7 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ya arkadaşlar bende okula gitmek istemiyorum çok yanlızım okulda kimse beni sevmiyor ben 7. sınıfım 2. dönemde bitsin rahatlıyacam güzel bir kızım ama çok korkuyorum şuan tatilde olmamıza rağmen dert oldu içime 1 hafta sonra okul açılacak ve ben yine üzülcem ağlıyacam napacam ben yardım edin nolursunuz depresyona giriyorum ölmek istiyorum bazen :'(
Alttaki yazıyı okumanı ve okula gitmezsen neler olacağını ve neler kaybedeceğini düşünmeni öneririm. Gitmek istemeyişinin nedenini kendine sor ve bir süre o konulardan ve sevmediğin kişilerden uzak durup, kendine yeni arkadaşlar ve konular seç. eminim ileride o sevmediğin konular, kişiler ve okulunda geçireceğin her dakika önemli olacak. Kendine güven.

Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Rapor Et
Eski 31 Ocak 2010, 16:48

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ama diyorsunuz ki başka arkadaşlıklar edinin diyosunuz sınıfın hepsi zaten bana karşı böyleler ben aslında bunları haketmiyorum yaa çok acı cekiyorum ama benim annemde okulda yani yanlız kalsamda onun yanında olurum tenefüste derslerdede arkadaşlarla konuşamayız zaten ama her sabah gözümü açar açmaz içime bi korku bi sıkıntı geliyor ve bu yanlızca okuldaki sorunlardan dolayı hep diyorum kesin okul açılınca birsürü olay yaşayacam korkuyorum çok korkuyorum bazende ''çok gülen çok ağlar'' sözü aklıma geliyor gülmek istemiyorumda çünkü aile içinde yada okul dışında mutlu olunca gülünce okuldada köü olcakmış gibi geliyor belki beni anlayamazsınız ama ben çok kötüyüm artık herşeyden sıkıldım.yazdıklarınız içinde tesekkür ederim.ha birde okulda kimse beni sevmiyor yazmısım okulda değil sınıfta yani şuan arkadaşlarla aramız iyi ama herkezin kendine göre grubu var ama ben tekim aralarına almazlar
Rapor Et
Eski 31 Ocak 2010, 16:55

#9 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ama diyorsunuz ki başka arkadaşlıklar edinin diyosunuz sınıfın hepsi zaten bana karşı böyleler ben aslında bunları haketmiyorum yaa çok acı cekiyorum ama benim annemde okulda yani yanlız kalsamda onun yanında olurum tenefüste derslerdede arkadaşlarla konuşamayız zaten ama her sabah gözümü açar açmaz içime bi korku bi sıkıntı geliyor ve bu yanlızca okuldaki sorunlardan dolayı hep diyorum kesin okul açılınca birsürü olay yaşayacam korkuyorum çok korkuyorum bazende ''çok gülen çok ağlar'' sözü aklıma geliyor gülmek istemiyorumda çünkü aile içinde yada okul dışında mutlu olunca gülünce okuldada köü olcakmış gibi geliyor belki beni anlayamazsınız ama ben çok kötüyüm artık herşeyden sıkıldım.yazdıklarınız içinde tesekkür ederim.ha birde okulda kimse beni sevmiyor yazmısım okulda değil sınıfta yani şuan arkadaşlarla aramız iyi ama herkezin kendine göre grubu var ama ben tekim aralarına almazlar
Bu yazdıklarını ve yaşadıklarını ailen de biliyorsa, bilmiyorsa da bilmelerini öneririm, seni bir psikolog ya da okulunuzdai rehber öğretmenle konuştursa çok iyi olur. Seni gören ve tanıyan birisinin ve özellikler bir uzmanın önerilerini almanda yarar var.
Tekrarlıyorum, kendine güven.
Rapor Et
Eski 31 Ocak 2010, 16:59

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
evet ailem biliyor anlatıyorum herşeyi okulumuzdaki rehber öğretmenimizlede paylaşıyorum ama o bu kadar sorun etme diyor bak kimse sorun etmiyor bak sınıfındakilere diyor herkez mutlu diyor ama ben olamıyorum işte olmuyor olmuyor olmuyor
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.166 saniyede (70.82% PHP - 29.18% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 03:40
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi