Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

İşletme mezunlarının iş olanakları nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda hilal ş tarafından 23 Aralık 2008 (16:48) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
380710 kez görüntülenmiş, 327 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Temmuz 2014 (12:10) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.14  |  Oy Veren: 7      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Aralık 2008, 16:48

#1 (link)
hilal ş
Ziyaretçi
hilal ş - avatarı
ben açık ögretim işletme okuyorum ama endişelerim var. okusamda hiç bir işe yaramaz diye korkuyorum. devir öyle bi devir ki en iyi üniversiteleri biştirenler açıkta. ama bana rahatlatıcı bişeyler söylemenizi umuyorum .şuan ikinci sınıftayım .okuyorum ama çok zorluk yaşıyorum dersler kolay degil bi de üstüne hiç bir sonuç alamama korkusu tüm hayallerimi yıkıyo. bana yol gösterirseniz sevinirim .çok teşekkür ederim lütfen bi cevap bekliyorum sizden...
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bnde bu sene kazandm işletme okuyorum v bnid olumsz etkiledilerr işşşş bulma knusnda fkirlerinizi sylersenz sevinrn
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

arkadaslar bnde işletmeyi bu sene sectım ve daha baslamadım derslerıne ama teredutlerım war iş bulabılırmym acaba cwaplarsanz sewınrm....
İşletme Fakültesi mezunları, biraz da donanımlı iseler ülkemizde iş bulabilmektedirler. Günümüzün en popüler mesleklerinden biridir diyebiliriz.

Ancak şunu belirteyim, eğitim yıllarını olabildiği kadar dolu geçirin, derslerinizde başarılı olun, yabancı dilinizi ilerletin, yeni yabancı diller öğrenin, bilgisayar yazılımcılığında ilerleyin ve derslerinizin arasında da olduğunu sanıyorum, işletmeler için ufaklı büyüklü bilgisayar programları hazırlayın. Tatillerde zorunlu olmasa bile ücretli ya da ücretsiz staj yapın.
Yani kısaca "kendinizi donatın". Yeterince donanmış bir kişinin iş bulması daha kolaydır.
Master ya da ek eğitimlerle mesleğinizin çerçevesi dışına da çıkabilirsiniz. Kaymakam olamazsınız (bunu soranlar da vardı) ama ek eğitimler alarak bankalarda müfettiş konumuna zamanla yükselebilirsiniz, sigortacılık sektöründe çalışabilirsiniz. Danışmanlık firmalarında, bilgisayar sektöründe, bankalarda, fabrika dahil büyük ya da orta işletmelerde yönetici ya da alt bölümlerde çalışabilirsiniz.
İktisat bölümleri sanırım biraz daha düşük puanla öğrenci alıyor ve mezunları finans sektöründe çalışabiliyor. İşletme ve İktisat bölümü mezunları sayı olarak çok da olsa donanımlı oldukça iş bulabilirsiniz. Kendinize güvenin.
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Aralık 2008, 17:26

#2 (link)
Bakteri
Ziyaretçi
Bakteri - avatarı
İşletme programı fabrika, çiftlik, banka, sigorta, maden gibi mal ve hizmet üreten kuruluşlarda üretimin daha verimli bir biçimde yapılabilmesi için izlenecek yollar konusunda çalışacak elemanları yetiştirir.
İşletme okumak isteyen bir kimsenin üstün bir genel akademik yeteneğe ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması, matematik, sosyoloji, psikolojiye ilgi duyması ve bu alanlarda başarılı olması gerekir. Ayrıca, görevi gereği çalıştığı kurumdaki diğer personelle ve halkla sıkı ilişkiler içinde olduğundan bir işletmecinin sabırlı, anlayışlı, hoşgörü sahibi ve insan ihtiyaçlarına karşı duyarlı, fikirlerini başkalarına anlatabilme ve insanları inandırabilme gücüne sahip bir kimse olması, kısaca insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanması gereklidir.
İşletme eğitimini bitiren öğrenciler "Lisans diploması" almaya hak kazanırlar ve "İşletmeci" ünvanı ile çalışılar.
Kendini iyi yetiştirmiş, sosyal yönü kuvvetli ve yabancı dil bilen bir işletmeci iş bulma sorunu yoktur. İşletme bölümü mezunları, özel sektörden kamu kuruluşlarına kadar her türlü teknolojiyi kullanma bilgi ve becerisine sahip, işletmede pazarlama, planlama, örgütleme ve denetim bölümlerinde teknik eleman ve yönetici olarak çalışabilirler
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2008, 17:41

#3 (link)
MesirKentli
Ziyaretçi
MesirKentli - avatarı
iş Olanakları

İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler...

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler....

Ayrıca mezunlar pazarlama,üretim,personel yönetimi,muhasebe,bütçe planlama ve finansman alanlarında çalişabilirler..

Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler...
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2008, 18:17

#4 (link)
ispermecet
Ziyaretçi
ispermecet - avatarı
İşletme mezunlarının iş bulabilme olasığı, bu bölümün açıldığı yıllarda vardı. Şimdi yok.

Askerlik süresinde faydası olur düşüncesiyle okuyorsan, sen okulu bitiren kadar üniversite mezunlarına kısa dönem askerlik avantajının kalkma olasılığı fazla.
Hemen okulu terk et.
Fizik oku, kimya, biyoloji, jeoloji vs temel bilimler oku. İnsan ol.
Rapor Et
Eski 18 Mayıs 2009, 00:15

#5 (link)
merwa_
Ziyaretçi
merwa_ - avatarı
jeoloji oku demişsin kardeşim ama ne kadar okusanda boş normalde her belediyenin zorunlu jeoleji mühendisi çalıştırması şart ama bunu dikkate alan kim mezun olupta açıkta kalan çok arkadaşım war sadece jeolojiden değil biçok iyi bölümden...
Rapor Et
Eski 30 Ağustos 2009, 13:15

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence ispermecet çok yaanlış bir yaklaşım içinde. kendini hatta bizleri yanlış yönlendirme kardeşim
Rapor Et
Eski 3 Eylül 2009, 21:34

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İSPER MECET KENDİ KARAMSARLIĞINI BAŞKALARINA DA YANSITMA LÜTFEN BENDE İŞLETME ÖĞRENCİSİYİM GELECEKTEN ÜMİTLİYİM ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ
Rapor Et
Eski 7 Eylül 2009, 12:55

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende işletme okumayı düşünüyorum ancak sadece işletme okumakla bitmeyeceğini biliyorum yanında yabancı dil şart
Rapor Et
Eski 9 Eylül 2009, 21:27

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben bu sene yıldız teknik üniv.işletme bölümünü kazandım ama endişelerim var çok mezun olduğu için çoğu kişi bu konuda moralimi bozdu ve biraz pişamn oldum ama artık yapabileceğim bişi yok sizlerin de fikirlerini almak istedim bana yardımcı olursanız çok sevinirim en azından fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum..
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2009, 14:00

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar bende işletme mezunuyum ve gayet memnunnum aryınca iş oluyor emin olun arkadaşlar ama
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.183 saniyede (72.54% PHP - 27.46% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 15:43
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi