Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Atatürk'ün doğduğu yer neresidir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 25 Aralık 2008 (18:32) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14270 kez görüntülenmiş, 9 cevap yazılmış ve son mesaj 17 Temmuz 2012 (02:26) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.80  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Aralık 2008, 18:32

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
atatürk nerde doğdu
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bunu bulmanızı istiyorum çünkü bana lazım buün bulursanız sevinirim vatandaşlık dersi ödevi 8.sınıfa gidiyorumm lütfen yardım edin

Aşağıdaki mesajda Atatürk'ün hayatı kısaca anlatılmıştır. Daha fazlasını istiyorsanız alttaki linke tıklayın:
Verdiğim linkte Atatürk, ayrı mesajlar halinde ve çok detaylı olarak anlatılmıştır. Sorunuzla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Koyu renkle vurgulanan kentler Atatürk'ün yaşadığı başlıca yerlerdir.

Mustafa Kemal ATATÜRK - MsXLabs

Mustafa Kemal Atatürk (Kısaca Hayatı - Biyografisi)

1881 yılında Selanik’te doğdu. İlk öğrenimini ve askerî öğrenci olarak orta öğreniminin bir kısmını Selanik’te yaptı. Manastır Askerî Lisesi’ni bitirdi.1902 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1905 yılında Harp Akademisi’nden mezun oldu.Orduda çeşitli vazifeler aldı. 1913 yılında Sofya’da Ataşe Militer olarak bulundu.

Birinci Dünya Harbi sırasında, Çanakkale Muharebelerinde, Tümen Komutanı olarak görev yapıı. 1916 yılından itibaren, Doğu ve Güney cephelerinde Kolordu ve Ordu Komutanlığı yaptı. Bitlis ve Muş’u düşman işgalinden kurtaran kuvvetlerin başındaydı. Filistin ve Suriye cephelerinde görev aldı.

Mondros Mütarekesi’nden sonra Sevr Anlaşması hükümlerine dayanılarak ülkenin yabancılar tarafından işgali üzerine, son Osmanlı padişahı Vahdettin Han tarafından Anadolu’ya gönderildi.19 Mayıs 1919′da Samsun’a çıkarak Türk millî mücadelesini başlattı.Amasya Genelgesi, Sivas ve Erzurum Kongrelerini topladı. Askerî görevlerinden istifa ederek 23 Nisan 1920′de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni topladı. Meclis Başkanı seçildi.5 Ağustos 1921′de Başkomutanlık görevini üstlenerek Anadolu’nun Yunan işgalinden kurtarılması için mücadeleye devam etti. Sakarya Meydan Savaşı’nı kazandı. 19 Eylül 1921′de Meclis tarafından kendisine Mareşal ve geleneksel Gazi ünvanı verildi.

1923'te cumhuriyetimizi ilan etti. ve çeşitli inkılaplar yaptı. 1938 yılında siro zhastalığı nedniyle İstanbul'da vefat etti.
Rapor Et
Reklam
Eski 25 Aralık 2008, 20:51

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Atatürk şimdi Yunanistan topraklarında olan Selanik'te doğdu
Rapor Et
Eski 15 Haziran 2009, 23:27

#3 (link)
zekeriya
Ziyaretçi
zekeriya - avatarı
atatürk selanikte dodu pembe bir evde
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2009, 19:51

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürk selanikte pembe birevde atatürk ün dogdugu yere türkler harici herkez giriomuş
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 13:46

atatürkün doğduğu ve yaşadığı yerler

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bunu bulmanızı istiyorum çünkü bana lazım buün bulursanız sevinirim vatandaşlık dersi ödevi 8.sınıfa gidiyorumm lütfen yardım edin
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 13:56

#6 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Aşağıdaki mesajda Atatürk'ün hayatı kısaca anlatılmıştır. Daha fazlasını istiyorsanız alttaki linke tıklayın:
Verdiğim linkte Atatürk, ayrı mesajlar halinde ve çok detaylı olarak anlatılmıştır. Sorunuzla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Koyu renkle vurgulanan kentler Atatürk'ün yaşadığı başlıca yerlerdir.

Mustafa Kemal ATATÜRK - MsXLabs

Mustafa Kemal Atatürk (Kısaca Hayatı - Biyografisi)

1881 yılında Selanik’te doğdu. İlk öğrenimini ve askerî öğrenci olarak orta öğreniminin bir kısmını Selanik’te yaptı. Manastır Askerî Lisesi’ni bitirdi.1902 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1905 yılında Harp Akademisi’nden mezun oldu.Orduda çeşitli vazifeler aldı. 1913 yılında Sofya’da Ataşe Militer olarak bulundu.

Birinci Dünya Harbi sırasında, Çanakkale Muharebelerinde, Tümen Komutanı olarak görev yapıı. 1916 yılından itibaren, Doğu ve Güney cephelerinde Kolordu ve Ordu Komutanlığı yaptı. Bitlis ve Muş’u düşman işgalinden kurtaran kuvvetlerin başındaydı. Filistin ve Suriye cephelerinde görev aldı.

Mondros Mütarekesi’nden sonra Sevr Anlaşması hükümlerine dayanılarak ülkenin yabancılar tarafından işgali üzerine, son Osmanlı padişahı Vahdettin Han tarafından Anadolu’ya gönderildi.19 Mayıs 1919′da Samsun’a çıkarak Türk millî mücadelesini başlattı.Amasya Genelgesi, Sivas ve Erzurum Kongrelerini topladı. Askerî görevlerinden istifa ederek 23 Nisan 1920′de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni topladı. Meclis Başkanı seçildi.5 Ağustos 1921′de Başkomutanlık görevini üstlenerek Anadolu’nun Yunan işgalinden kurtarılması için mücadeleye devam etti. Sakarya Meydan Savaşı’nı kazandı. 19 Eylül 1921′de Meclis tarafından kendisine Mareşal ve geleneksel Gazi ünvanı verildi.

1923'te cumhuriyetimizi ilan etti. ve çeşitli inkılaplar yaptı. 1938 yılında siro zhastalığı nedniyle İstanbul'da vefat etti.
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2010, 18:10

#7 (link)
01 05
Ziyaretçi
01 05 - avatarı
atatürk selanikte doğdu.
Rapor Et
Eski 30 Eylül 2010, 16:47

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürkün doğup büyüdügü selanik nerde,selaniğin tarihi ve özellikleri.
Rapor Et
Eski 24 Nisan 2012, 17:39

Cvp: Atatürk'ün doğduğu yer neresidir?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk ün doğduğu yer Selanik değil ,Selanik e yakın bir köydür .Adı "Chrysavgi".
Selanik e annesi ikinci evliliğini yapınca taşınmışlardır! Bunu böyle bilelim lütfen.
Rapor Et
Eski 17 Temmuz 2012, 02:26

Cvp: Atatürk'ün doğduğu yer neresidir?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Selanikte doğmadığı kesin.Ali Rıza Üvey baba.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.199 saniyede (76.60% PHP - 23.40% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 06:12
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi