Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Cüzde kaç sure vardır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 1 Ocak 2009 (19:32) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
30497 kez görüntülenmiş, 28 cevap yazılmış ve son mesaj 31 Mart 2013 (15:16) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.40  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Ocak 2009, 19:32

Cüzde kaç sure vardır?

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
2. CUZDE KAÇ SURE VAR
En iyi cevap MeLL tarafından gönderildi

Kuran-ı Kerimde toplam 30 cüz mevcut.Cüzler sure sayısına göre değil sayfa sayısına göre ayrılmış.Yani 1 cüz 10 yaprak(20 sayfa).Ama sanırım sonuncu olan 30.cüz , Kuran-ı Kerim'in son sayfalarındaki kısa sureler dolayısıyla birkaç sayfa daha fazla.

Elmakurdu arkadaşımızında dediği gibi;
bir cüzde kaç sure olduğu yada olacağı surenin uzunluğu ile alakalıdır yani bazı sureler beş altı cüz olabilir

Bunu Kuran-ı Kerim'den kontrol ederek öğrenebilirsiniz.Cüzlerin başladığı sayfalarda(Sol üstte) arapça yazıyla cüz ve numarası yazar.
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2009, 22:42

Cüzde kaç sure vardır?

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alıntı:
Soru 11: Kur’an’ı Kerim'de kaç cüz vardır?
Cevap : 30 cüz.
ama bir cüz de kaç sure var onu bulamadım
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2009, 22:53

Cüzde kaç sure vardır?

#3 (link)
ON TEMMUZ 2013
konçuy - avatarı
bir cüzde kaç sure olduğu yada olacağı surenin uzunluğu ile alakalıdır yani bazı sureler beş altı cüz olabilir .bir cüz 20 sayfadır.surelerin hepsi bir cüz olmayabilir daha uzun yada kısa da olabilir..nacizane bilgilerimi paylaşmaya çalıştım inşallah doğru bilgi aktarmışımdır.
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2009, 22:56

Cüzde kaç sure vardır?

#4 (link)
MeLL
Ziyaretçi
MeLL - avatarı
Kuran-ı Kerimde toplam 30 cüz mevcut.Cüzler sure sayısına göre değil sayfa sayısına göre ayrılmış.Yani 1 cüz 10 yaprak(20 sayfa).Ama sanırım sonuncu olan 30.cüz , Kuran-ı Kerim'in son sayfalarındaki kısa sureler dolayısıyla birkaç sayfa daha fazla.

Elmakurdu arkadaşımızında dediği gibi;
bir cüzde kaç sure olduğu yada olacağı surenin uzunluğu ile alakalıdır yani bazı sureler beş altı cüz olabilir

Bunu Kuran-ı Kerim'den kontrol ederek öğrenebilirsiniz.Cüzlerin başladığı sayfalarda(Sol üstte) arapça yazıyla cüz ve numarası yazar.
Rapor Et
Eski 12 Eylül 2009, 14:39

Cüzde kaç sure vardır?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kuranda cüz takip etmek istiyorum
bukonuda yardım edermisiniz.
Rapor Et
Eski 14 Eylül 2009, 21:04

Cüzde kaç sure vardır?

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kuranı kerimde bir cüz kaç sayfa??
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 14:05

Cüzde kaç sure vardır?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben hatim etmek istiyorum amacüz kaç sayfa olduğunu bilmiyorum
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 17:36

Cüzde kaç sure vardır?

#8 (link)
SiNiRLi-RUTİNE AYKIRI
nötrino - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben hatim etmek istiyorum amacüz kaç sayfa olduğunu bilmiyorum
Bir cüz 10 yapraktır.Arkalı,önlü toplam 20 sayfadır.
Rapor Et
Eski 19 Ocak 2010, 19:08

Cüzde kaç sure vardır?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
bir cuz kac sayfa
bir cüzde kaç sayfa var
Rapor Et
Eski 26 Ocak 2010, 15:12

yardim edermisiniz?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ayetlerini sayısına göre en uzun cüz hangisi?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.210 saniyede (75.75% PHP - 24.25% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 05:16
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi