Arama

Tek kişilik skeç arıyorum, yardımcı olur musunuz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Ekim 2011 Gösterim: 44.959 Cevap: 19
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
7 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
tek kişinin oynayabilecigi çouk skeçi arıyorum
EN İYİ CEVABI Ziyaretçi verdi
saolun ya yazdığın tek kişilik skeç spr bnm de adım aslıydı ve tek kişilik bir skeçe ihtiyacm vardı fena bi skeç deil.bnm için olmasada çok teşekkürler :)
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
hoşgeldiniz efendim
size bir öyküm var benim
Sponsorlu Bağlantılar
benim adım aslıdır
fakat içim yaslıdır
ah bilseniz ne oldu
çok korktum rengim soldu
annem pazara gitmişti
vallahi amacım işti
çıktım bir tabureye
su koydum tencereye
fakat durmadı köpükler taştı
annem gelince ne der
köpük olacak her yer
köpüğü kucakladım
camdan aşağıya attım
birde baktım kapı çalıyor
koştum kapıyı açtım
karşımda annem
anneciğim bir daha yapmayacağım
annelerin sözünden hiç çıkmayacağım
gittim kapıyı açtım
karşımda annem vardı
aslıııııııı
naptın dedi
çok kızmıştı besbelli
annecigim bagışla beni
üzmek istemem seni
yardım etmek istedim
sonucunu bilemedim
vallahi ben bidaha
dikkatli olacagım
annemin başınada köpük atmayacagım...
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
28 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
saolun ya yazdığın tek kişilik skeç spr bnm de adım aslıydı ve tek kişilik bir skeçe ihtiyacm vardı fena bi skeç deil.bnm için olmasada çok teşekkürler Msn Happy
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2009       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
aynı zamanda sizin içinMsn Happy
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
söle büyükler için olsa daha süper olurdu Msn Happy)))))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
DAHA NE SÖYLEYEYIM! (TEK KISILIK SKEÇ) Msn Grin

Buraya niçin çıktım biliyor musunuz? Nereden bileceksiniz! Bari ben söyleyeyim. Efendim, size şimdi bir nutuk çekeceğim.
Neden şaştınız? Yalnız büyükler nutuk çekmez ya, biz de çekeriz.. Hem de sık sık...
Bayram Haftası der, nutuk çekeriz. Kitap Haftası der, nutuk çekeriz.
Allah korusun,Verem Haftası, Tutum Haftası, anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Yıl sonu, Çocuk Haftası der, çekeriz nutukları...
Biz bu sayılı haftaları, günleri arkadaşlarla paylaştık. Bana Tutum Haftası düştü. En zoru da işte bu... Ben size şimdi ne söyleyeyim, bilmem ki!..
(Biraz durur.) Arpacı kumrusu gibi düşünmektense bir şeyler söylemeliyim...
Hah, aklıma geldi, durun... (Yüksek sesle) Kumbarası olanlar ellerini kaldırsınlar! (Bekler, sayar gibi yapar) Gördünüz mü? Kumbarasızlar daha çok... Ben şimdi size ne söyleyeyim, bilmem ki!..
Peki, bankada hesap açtıranlar ellerini kaldırsınlar! (Bekler, gene sayar gibi yapar.) İşte, demedim mi? Gene hesapsızlar daha çok... Ben size şimdi ne söyleyeyim; bilmem ki!...
Haa, affedersiniz. Başkasının parasını, malını, mülkünü sormak ayıp sayılır ama, ben size başka ne sorayım, bilmem ki!..
Durun, durun, buldum... Yerli malı sevenler ellerini kaldırsınlar! Çekinmeyin canım, kaldırın. Bu da ayıp değil ya... Hem, yerli malını sevmek bir vatan borcudur. (Çabuk çabuk sayar.) Bakın, eller Mehmetçiklerin süngüleri gibi havaya dikildi. Elleriniz, gönülleriniz dert görmesin!
Ama öğretmenimiz diyor ki: “Yerli malını sadece sevmek yetmez. Onu kullanmak, çoğaltmak da gerek.
Ben giyimden, kuşamdan pek anlamam ya, zannedersem hepiniz, tepeden tırnağa, yerli malı giymişsiniz. İşte buna çok sevindim, doğrusu...
Hem, yerli malı kullananlar tutumlu da olurlarmış... Demek, hepiniz tutumlusunuz. İşte, buna da çok sevindim...
Zaten bu zamanda tutumsuz olanlar gemilerini kolay kolay yürütemezler. Ya kömürleri biter ya karaya otururlar...
(Biraz dolaşır, düşünür.) Ben size bir şey daha söyleyecektim ama, neydi acaba? Neydi acaba?
Siz de bilirsiniz, Nasreddin Hoca bir gün camide vaaz edecekmiş. Yani benim gibi nutuk çekecekmiş...
- Ey cemaat! Size bir şey söyleyecektim ama, bir türlü aklıma gelmiyor, deyip gene durmuş.
Bu hale dayanamayan oğlu bağırmış:
- Baba kürsüden inmek de mi aklına gelmiyor?
Siz söyleyin büyüklerim, ben size daha ne söyleyeyim, bilmem ki!..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hoşgeldiniz efendim
size bir öyküm var benim
benim adım aslıdır
fakat içim yaslıdır
ah bilseniz ne oldu
çok korktum rengim soldu
annem pazara gitmişti
vallahi amacım işti
çıktım bir tabureye
su koydum tencereye
fakat durmadı köpükler taştı
annem gelince ne der
köpük olacak her yer
köpüğü kucakladım
camdan aşağıya attım
birde baktım kapı çalıyor
koştum kapıyı açtım
karşımda annem
anneciğim bir daha yapmayacağım
annelerin sözünden hiç çıkmayacağım
gittim kapıyı açtım
karşımda annem vardı
aslıııııııı
naptın dedi
çok kızmıştı besbelli
annecigim bagışla beni
üzmek istemem seni
yardım etmek istedim
sonucunu bilemedim
vallahi ben bidaha
dikkatli olacagım
annemin başınada köpük atmayacagım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ßen ßir Tiyatrocu olarak yardım etmek istedim tiyatro benım hayatımdır bu göndereceğim skecı okulda oynadım cok beyenildi tiyatro olmazsa olmazımdır ileridede tiyatrocu olacağım..sze bu yüzden yardım etmek istedim.insallah işinize yarar ;=) Dedikoduyu hiç sevmem. Başkasının etlisine, sütlüsüne karışmak hiç hoşuma gitmez. Neme lazım, bu huyumdan çok memnunum.

Bu yıl okullar açıldı açılalı hiçbir arkadaşıma, “Gözünün üstünde kaşın var.” demedim. Söz aramızda, Bazı çocuklar pek alıngan olurlar. Hele bir tanesi var ki, şimdi adı gerekli değil, buluttan nem kapar.

Geçenlerde ona, “Kardeşim, aritmetik problemlerini çözerken evde sana kim yardım ediyor?” dedim. Vay efendim vaay... Sen misin bunu soran? Açtı ağzını, yumdu gözünü de söylemediğini bırakmadı bana...

Oysa sıra arkadaşı Fikret’ten, pardon, adını söylememeliydim, kaç kez duydum. Ödevlerini hep ablasına yaptırıyormuş. Neme gerek, kim yaptırırsa yaptırsın. Öğretmen anlamaz mı sanki? Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de ele geçer.

Neme gerek, biz kendi işimize bakalım. Dedikoduyu hiç sevmem doğrusu. Falan şöyle yapmış, filan böyle yapmış. Bana ne? Her koyun kendi bacağından asılır.

Ha, koyun dedim de hatırıma geldi. Geçen gün sınıfta öğretmenimiz yanımızdaki arkadaşa:

- Koyunla keçi arasındaki benzerlikleri söyle, dedi. Çocuk ne dese beğenirsiniz? Koyunun eti, sütü, kellesi, kuyruğu keçiye benzermiş...

Benzese bari. Kendimi tutamadım, fık diye güldüm. Bana öfke ile baktı. Koyunla keçiyi tanımayan bu çocuk kim, biliyor musunuz?

Söylemem. Söylersem dedikodu olur. Zaten çok alıngan bir çocuk. Ona sınıfta herkes Mıhladız Süleyman, diyor. Ne söylense hemen kendine çekiyor. Neme gerek, benim bir şey söylediğim yok. Dedikoduyu hiç sevmem...

Sınıfta 50- 60 çocuğuz. Hiç birimizin huyu ötekine uymuyor. Hele bir çocuk var ki, adı gerekli değil, dedikodu yapmadığı gün yoktur. Beni ona çekiştirir, onu bana çekiştirir.

Bir gün dayanamadım:

- Sabahat, dedim, bu yaptığın doğru değildir. Bırak artık şu dedikoduyu. Herkesi birbirine katacaksın...

Durdu durdu da bana ne söyledi bilir misiniz? Söylemem, dedikodu olur.

(Seyircilere doğru eğilir. Elini ağzına koyar. Hafif sesleMsn Happy

Ama, siz yabancı sayılmazsınız. Benden duymuş olmayın. O çocuk bana:

-Dedikoducu senin gibi olur, dedi.

ama bu oyuna lütfen mimiklerinizi hareketlerinizi katın ...Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslr bna 5 kişilik skeç lazm bna yardım edebilir misniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir şey yok tek kişilik skec istiom daha kısa olsum istiyom .