Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bıldırcın yumurtasını nasıl tüketmeliyiz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda halter aşığı tarafından 10 Ocak 2009 (17:45) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
70590 kez görüntülenmiş, 21 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Eylül 2013 (23:06) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Ocak 2009, 17:45

#1 (link)
halter aşığı
Ziyaretçi
halter aşığı - avatarı
konu başlığında da belirttiğim gibi 46 yaşında uzun yıllardır bodybuılding sporu yapan birisiyim.tabi gençliğimde bu sporu yapan hemen her sporcu gibi yüksek oranda steroid içeren ilaçlar kullandım tabi zararını da çektim.boyum 1.74 cm. kilom 87-90 arasında gidip geliyor ama yağ dokusu az a yakın kas kütlesi fena değil.sitenizi incelerken bıldırcın yumurtasının faydalarını okudum.kullanmaya karar verdim.hayret inanırmısınız bundan 6-7 sene evvel nerdeyse günde 15-17 arası yumurta içiyordum kullandığım steroid iğnesi-hapları da cabası.ne büyük bir hata yapmışım.ama denildiği gibi hatanın neresinden dönerseniz kar mış.sizden öğrenmek istediğim şayet mümkün olursa şuan kullanmakta olduğum aktar malzemeleri ile yapacağım bu bıldırcın yumurtası kürünü tavsiye edip etmeyeceğinizdir.kullandığım malzemeler çakşır otu unu+keçiboynuzu unu+soya fasulyesi sütü+polen unu.bütün bunları bir ölçü ile günde 2 sefer almaktayım.eğer bunların içersine bıldırcın yumurtasını da ilave edersem sizce bu karışım ne kadar uygun olur?bu konudaki tavsiyelerinizi veya sizlerin ilave edeceği öneriler olursa çok sevineceğim.şimdiden teşekkür ederim.kolaylıklar diliyorum.

mevlüt söndüren
En iyi cevap kompetankedi tarafından gönderildi
Benzer Konular: Etiketler:
  • bildircin yumurtasi cig icilirmi
  • bildircin yumurtasi cig yenirmi
  • bildircin yumurtasi kas yaparmi
  • bildircin yumurtasini cig tuketmek
  • bildircin yumurtasinin faydalari
Rapor Et
Reklam
Eski 10 Ocak 2009, 17:52

#2 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
http://www.msxlabs.org/forum/saglikl...faydalari.html
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2009, 15:34

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya kardeşim bu nasıl bi site bıldırcın yumurtasını bebeğime verecem nasıl pışirilir diye soruyorum cevap veren yok insanı çıldırtmayın yaa
Rapor Et
Eski 22 Kasım 2009, 00:40

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kardeşim küçükse 3 dakika kadar yani rafadan pişecek kadar pişir kaşıkla yedir .
Rapor Et
Eski 11 Aralık 2009, 20:35

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm ben filiz oğlum 1.sınıfa gidiyor.kızımda 4.sınıfa gidiyor.oğluma bıldırcın yumurtasını bal+bıldırcın yumurtası+süt ile karışıştırıp içiriyorum .ama kızım iğreniyor.kızımın içmesi için ne yapmalıyım?
Rapor Et
Eski 11 Aralık 2009, 20:47

#6 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

slm ben filiz oğlum 1.sınıfa gidiyor.kızımda 4.sınıfa gidiyor.oğluma bıldırcın yumurtasını bal+bıldırcın yumurtası+süt ile karışıştırıp içiriyorum .ama kızım iğreniyor.kızımın içmesi için ne yapmalıyım?
Aslında en faydalısı süte karıştırıptaiçirmek ama kızartıp yedirmeyi de deneyebilirsiniz
Rapor Et
Eski 31 Ocak 2010, 22:10

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bıldırcın yumurtasının çiğ tüketilmesi zararlımıdır ve ergenlik çağındaki bir insan içinde faydalımıdır
Rapor Et
Eski 17 Şubat 2010, 17:30

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
tavuk yumurtasını nasıl tüketiyorsanız aynı şekilde.bir yöntemde 15 gün boyunca sabahları aç karnına bir bıldırcın yumurtası,bir kaşık bal ve bir bardak oda sıcaklığında sütü iyice karıştırıp içirin.oğluma öksürük için doktor tavsiyesidir(oğlum 4,5 yaşında)
Rapor Et
Eski 11 Mart 2010, 08:33

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
3 yaşından sonra vermenin faydaları varmıdır
Rapor Et
Eski 16 Mart 2010, 01:31

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba,
bıldırcın yumurtası yada herhangi bir yumurta çiğ tüketilmez çünkü sindirilmesi çok çok zorlaşır,bıldırcın yumurtası diğer yumurtalarda olduğu gibi katı gıdaya geçmiş bebekler ve tüm yetişkinlerde kullanılabilir,diğer yumurtalardaki protein değerinin çok çok üstünde olduğu ve yüksek B vitamini içerdiği için bulunmaz bir nimettir ancak alerji yapma ihtimali vardır...bebekler,çocuklar ve vücut geliştirme sporu yapanlar gece yatmadan hemen önce haşlanmış olarak 1-3 adet tüketebilirler ancak çok önemli ve gizlenen bir gerçek vardır; yatmadan en az 4 saat önce süt ve süt ürünlerini tüketmemiş olmanız gerekiyor,süt ve benzeri ürünler uykuya dakdıktan yaklaşık 2 saat sonra salgılanan büyüme hormonunu baskılar...çiğ tükettiğinizde kolesterol seviyenizi arttırır,içindeki b vitamini ve proteini %55 oranında zaltır,hazmı zorlaşır..en doğru pişirme şekli normal suda haşlamaya başlayıp su kaynadıktan en fazla 3 dk sonra hemen soğutmanızdır..sağlıklı günler diliyorum Dr. O C
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.177 saniyede (72.38% PHP - 27.62% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 08:45
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi