PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > 'Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim' ne demektir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
kayıp dünya19:01, 13 Ocak 2009 
arkadaşlar lütfen yardım edin soru şu:
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.
bunun açıklamasını verin lütfen ama bu olmasın çünki her tarafta aynısı var (neredeyse)
Arkadaşlarınız sizi göklere de çıkarabilir, yerde de süründürebilir. Kimlerle konuşup görüştüğünüz kişiliğinizi etkiler. Arkadaş seçiminde dikkatli davranın. Zamanınızı kimlerle birlikte geçirdiğinizin farkında olun.

Çevrenize olumlu, size inanan, sizi yüreklendiren, güvenli bir beden diline sahip insanları alın. Kendinizi en iyilerle çevreleyin ki,siz de en iyilerden olun.

Ben her güne mutlaka olumlu, içimi aydınlatacak, bana yaşama sevinci verecek bir şeyler okuyarak başlarım. Yaşamda ne ekerseniz onu biçersiniz. Okuyun, dinleyin, izleyin ve özümseyin. Sağlıklı, geniş, zengin bir beyne sahip olmak sizin elinizde; onu siz zenginleştireceksiniz.

Dünyada bir fark yaratmış insanları inceleyebilirsiniz. Risk alabilenleri, yaratıcılığı ile öne çıkanları ve liderleri inceleyin. Güçlü yönlerini, çalışma tarzlarını, geçmişlerini, sorun çözme stratejilerini ve hedeflerine ulaşma yöntemlerini öğrenin. Hedeflerini gerçekleştirme azimlerini nasıl koruduklarını, olumlu beklentilerini nasıl yitirmediklerini araştırın. Sabırlarının nereden kaynaklandığına bakın. Yaşam biçimlerini, çevreleri ile ilişkilerini ve hayallerini gerçekleştirme konusuna nasıl yaklaştıklarını inceleyin.
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

"bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim"atasözünün anlamı nedir?
Cevap
Keten Prenses22:49, 14 Ocak 2009 
ball_green Atasözü:
Adam ahbabından bellidir (Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu diyeyim).

ball_green Açıklaması:
İnsan daha çok anlaştığı, huyunu suyunu bildiği, sevdiği, yanında bulunmaktan hoşlandığı kimselerle arkadaşlık kurar; dostluk eder. Dolayısıyla bir kimsenin iyi ya da kötü olduğu, arkadaşlık kurduğu kimsenin kişiliğine bakılarak anlaşılabilir.

Cevap
Misafir14:16, 7 Kasım 2009 
"bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim"atasözünün anlamı nedir?
Cevap
TUZCUAY15:14, 7 Kasım 2009 
bir insanin karakterinin arkadas seciminden bulunabilecegini ifade eden cumle
Cevap
barann14:53, 30 Aralık 2009 
BANA ARKADAŞINI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM..

Duygu, düşünce ve davranışlarında benzerlik olan insanlar birbirleriyle arkadaşlık yaparlar. Ya da üzüm üzüme baka baka kararır ve biri diğerine benzer Ortak özellikleri olmayan insanlar zaten doğal olarak arkadaşlık yapamazlar. Bundan dolayı denilmiştir ki, kişi arkadaşına, dostuna benzer. Bana dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Sevdiğimiz insana benzeriz, anne babamızla çok vakit geçirdiğimiz için anne babamıza benzeriz. Bunlar hep tecrübeyle sabittir. Hayat boyu etkilenir ve etkileriz.

Cevap
Misafir17:28, 19 Aralık 2010 
ya işte ne olabilrim bence bana arkadaşını söylesan kim oldugumu söyleleyim ,senin arkadaşın iyi biriyse seninle arkadaşlı ederim ama kötü biriyse arkadaşlı [dostluk] yapabilirim demek
Cevap
Misafir20:16, 3 Ocak 2011 
'bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim' atasözünün anlamını bilen var mı acaba?
Cevap
jumong21:22, 3 Ocak 2011 
iyide karanlık dünya senin saydığın bu üstün karekter sağibi insanlara ben henüz raslamış değilim en azından ben raslamadım dolayısıyla mevcut çevremden mümkün olduğunca kendime yakın arkadaşları ya seçicem yada yanlız yaşamayı tercih ediceğim ben sorunuda gelince gayet sade bir cevap vereyim iyi iyiyi kötü kötüyü bulur
Cevap
Misafir20:03, 28 Ocak 2011 
ya ben bana arkadaşını söyle ,sana kim olduğunu söyleyeyim atasözü ile ilgili örnekler arıyorum!!!!!

LÜTFEN 15 GÜNLÜK TATİL BİTMEDEN BANA BİR ÖRNEK SÖYLEYİN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cevap
Misafir13:49, 20 Mart 2011 
bana bir konpozisyon yazınnnnnnnnnnnnnnnnnn acilllll..........
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları