Arama

Laptop'ta web kamera nasıl açılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Şubat 2018 Gösterim: 584.813 Cevap: 11
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
14 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Laptobumda webcamı nasıl açabilirim? Laptop kameram neden çalışmıyor? Laptop kamerası nasıl açılır?
EN İYİ CEVABI ahmetseydi verdi
Laptoplardaki kameraların açılmamasının birçok nedeni olabilir.
Öncelikle kameranın driver 'ının yüklü olduğundan emin olmamız gerekir.
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayarım 'a sağ tıklayıp "Özellikler" e basın. Açılan pencereden "Donanım / Aygıt Yöneticisi" ne girin. Açılan listede başında ünlem ya da soru işareti olan donanımlar varsa, sitesinden driverları indirip kurun. En iyisi bilgisayarın resmi sitesine girip, doğru modeli seçip uygun işletim sistemine göre (Windows 32bit / 64bit) en güncel kamera driver'ı indirip kurulmaktır. Büyük oranda sorun düzelmiş olacaktır. Burada kısa bir not düşmekte fayda var. Tüm laptoplarda görüntülü konuşma vb.. yapılacağı zaman kamera otomatik olarak açılır zaten. Bazı laptoplarda ise harici olarak kamerayı çalıştırmak için, örneğin resim çekmek için ayrı bir yazılım indirmeniz gerekebilir. Eğer böyle bir gereklilik varsa, yine bu yazılımı ürünün resmi sitesinden indirebilirsiniz.
Bazı laptoplarda kameranın aktif olması için FN + klavye kombinasyonu gerekebilmektedir. Örneğin FN + 9
Son olarak kameranın arızalı olma ihtimali de düşünülmelidir. Ekranın arka kısmında bulunan kamera kablosu çıkmış olabilir vs.. Bu durumda teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Önemli not: Bu konu hakkında sormak istediğiniz soruları yazarken bilgisayarınızın işletim sistemini(Windows 7 / Windows 10vb.. 32bit ya da 64bit), markasını ve modelini de belirtirseniz daha net cevaplar alabilirsiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen ahmetseydi; 17 Aralık 2016 15:01
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
14 Ocak 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Webcam laptop'un kendisinde mi var yoksa extradan bir webcam alıp driverını mı yüklediniz?

Sponsorlu Bağlantılar
Driver yüklediyseniz,Yüklemeden sonra masaüstünde oluşmuş webcam kısayolu bulunması lazım.O yok ise Başlat/Programlar'ın altında webcam markasını bulun.Oradan aktive edebilmeniz lazım...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarım laptop dun gece kameram acılıyodu ama bugun acılmadı ne yapmam gerek ismim eda hemen yazarsanız sevinirim

driver tekrar yükleyebilirsiniz.
asla_asla_deme - avatarı
asla_asla_deme
VIP Never Say Never Agaın
17 Nisan 2010       Mesaj #4
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
Alıntı

laptop aldım yeni toşiba web kamaresini çalıştıraıyorum ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz teşekürler.

Bilgisayarinizla Beraberinde Driver Cd si Verirler . Cameranız Driver Yüklerseniz Düzelir Hatanız.
Şeytan Yaşamak İçin Her Şeyi Yapar....
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
2 Kasım 2012       Mesaj #5
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

laptop kameram kalkmış bilgisayardan nasıl yüklemeliyim cd de yok

Laptop ınızın marka ve modelini belirtirseniz daha kolay yardımcı olunur..

Örnek:
Marka: DeLL
Model: Inspiron 1525
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Laptobumun markası sony vaıo sve151c11M kendi kamerseı üzerinde fakat camın renk ayarlarını bı turlu yapamıyorum cam siyah beyaz gösteriyor lütfen yardımcı olun
gürkan kılıç - avatarı
gürkan kılıç
Ziyaretçi
20 Nisan 2013       Mesaj #7
gürkan kılıç - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benim bilgisayarim sony camerasi hic olmuyo ne yapabilirim

sony kamerasını açmak için önce başlata girin başlata girdikten sonra en altta bir boşluk göreceksiniz o boşluğaBİLGİSAYAR KAMERASI yazın sonra önünüze bir yazı çıkacak yazının evet yazan kısmına bir kez tıklayın tıkladıktan sonra kameranız açılaca
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benım laptop casper. bu pcde kamera kılıtleme tusu var basınca kamera calısmıyor. Kardesım basmıs ve ben bulamıyorum.Yardımcı olursanız sevınırım

klavyenin sol alt kısmında FN tuşu var ona bas ve aynı anda F11 e bas
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
19 Mart 2016       Mesaj #9
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

merhaba ben bilgisayarımı yaklaşık bir sene önce aldım ama kullandığım programdan dolayı Windows 7 düşürdüm o yüzden kameramı nasıl ayarlayabilirim. kendi kamerasını kullanabilirmiyim yoksa kamera mı almam lazım

Cihaz üzerinde bulunan kamerayı kullanabilirsiniz. Eğer kamera çalışmıyorsa yazılım (driver vb.) yüklemeniz gerekebilir. Cihazınızın marka modeli ve kullandığınız işletim sistemi hakkında detaylı bilgiler verirseniz daha net ve hızlı cevaplar alabilirsiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
17 Aralık 2016       Mesaj #10
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Laptoplardaki kameraların açılmamasının birçok nedeni olabilir.
Öncelikle kameranın driver 'ının yüklü olduğundan emin olmamız gerekir.
Bilgisayarım 'a sağ tıklayıp "Özellikler" e basın. Açılan pencereden "Donanım / Aygıt Yöneticisi" ne girin. Açılan listede başında ünlem ya da soru işareti olan donanımlar varsa, sitesinden driverları indirip kurun. En iyisi bilgisayarın resmi sitesine girip, doğru modeli seçip uygun işletim sistemine göre (Windows 32bit / 64bit) en güncel kamera driver'ı indirip kurulmaktır. Büyük oranda sorun düzelmiş olacaktır. Burada kısa bir not düşmekte fayda var. Tüm laptoplarda görüntülü konuşma vb.. yapılacağı zaman kamera otomatik olarak açılır zaten. Bazı laptoplarda ise harici olarak kamerayı çalıştırmak için, örneğin resim çekmek için ayrı bir yazılım indirmeniz gerekebilir. Eğer böyle bir gereklilik varsa, yine bu yazılımı ürünün resmi sitesinden indirebilirsiniz.
Bazı laptoplarda kameranın aktif olması için FN + klavye kombinasyonu gerekebilmektedir. Örneğin FN + 9
Son olarak kameranın arızalı olma ihtimali de düşünülmelidir. Ekranın arka kısmında bulunan kamera kablosu çıkmış olabilir vs.. Bu durumda teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Önemli not: Bu konu hakkında sormak istediğiniz soruları yazarken bilgisayarınızın işletim sistemini(Windows 7 / Windows 10vb.. 32bit ya da 64bit), markasını ve modelini de belirtirseniz daha net cevaplar alabilirsiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ