Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir?
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir11:58, 1 Şubat 2011 
oğlum2 yaşında bronşit hastası 6 aydır bıldırcın yumurtasını çiğ olarak balla veya pekmeze karıştırarak veriyorum sabahları aç karınla günde 1 tane veriyorum çok faydasını gördüm devam etmemde sakınca var mı
Cevap
Misafir08:43, 2 Şubat 2011 
gunaydın, benım kızım 21 yasında,son 10 gundur grip, en onemlısı kronık boronsıt sureklı bır oksuruk var zaten grıp oldugu ıcınde bu oksuruk sıddetlendı . 3 gundur sabah aksam ac karnına 1 bardagın ıcıne bıldırcın yumurtası bal ve sut karısımı yapıp verıyorum ..mıgdem bulanıyor ıcmek ıstemıyorum desede ben ısrar edıyorum ve ıcırıyorum... sorum su... kronık boronsıtı olanada faydası da olurmu cok canı yanıyor cok uzuluyorum onerılerınızı bana yazarmıısnız baska ne yapmalıyım? acıl cevap beklıyorum saygılarımla ıyı calısmalar dılerım. dılek tugrul.
Cevap
ener09:28, 2 Şubat 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
gunaydın, benım kızım 21 yasında,son 10 gundur grip, en onemlısı kronık boronsıt sureklı bır oksuruk var zaten grıp oldugu ıcınde bu oksuruk sıddetlendı . 3 gundur sabah aksam ac karnına 1 bardagın ıcıne bıldırcın yumurtası bal ve sut karısımı yapıp verıyorum ..mıgdem bulanıyor ıcmek ıstemıyorum desede ben ısrar edıyorum ve ıcırıyorum... sorum su... kronık boronsıtı olanada faydası da olurmu cok canı yanıyor cok uzuluyorum onerılerınızı bana yazarmıısnız baska ne yapmalıyım? acıl cevap beklıyorum saygılarımla ıyı calısmalar dılerım. dılek tugrul.
Bıldırcın Yumurtasının Faydaları
Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği kaydedildi. Bıldırcın yumurtasının en doğru tüketilme biçiminin ise rafadan yenmesi olduğu vurgulanarak, çiğ tüketilmemesi önerildi.
öneriliyor. Ayrıca;
İdame dozu (tedavisi)Devamı için>> http://www.msxlabs.org/forum/saglikl...faydalari.html
Cevap
Misafir13:09, 25 Şubat 2011 
MERHABA 18 AYLIK KIZIM VAR BILDIRCIN YUMURTASINI HANGİ SIKLIKTA NASIL YEDİREYİM TEŞŞEKKÜRLER
Cevap
Daisy-BT21:17, 25 Şubat 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
MERHABA 18 AYLIK KIZIM VAR BILDIRCIN YUMURTASINI HANGİ SIKLIKTA NASIL YEDİREYİM TEŞŞEKKÜRLER

Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim.

Cevap
Misafir18:59, 4 Mart 2011 
bence çok alakalı çünkü öksürük diyor bendede öksürük var bir tane yedim öksürük kesildi
Cevap
Misafir15:38, 7 Mart 2011 
Ya bu bıldırcın yumurtasının zararları tam olarak ney yardımcı olursanız sevinirim ?
Cevap
Misafir19:41, 20 Mart 2011 
benım 5 yaşında oğluma haftada 3 gun balla karıştırıp veriyorum.doğru yapıyoormuyum haftada kaç kez vermeliyim
Cevap
Misafir19:47, 20 Mart 2011 
Kısık ateşte 10 dakika her yaş için idealdir
Cevap
Misafir00:05, 16 Nisan 2011 
doktor bize bıldıcın yumurtasını ayda bir paket verilebileceğini diğer günlerde tavuk yumurtasıyla devam edilmesini önerdi.Bir de çok sıcak havalarda verilmemeliymiş
Cevap
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları