Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 15 Ocak 2009 (21:28) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
191384 kez görüntülenmiş, 73 cevap yazılmış ve son mesaj 15 Mayıs 2014 (12:23) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.54  |  Oy Veren: 24      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Şubat 2011, 11:58

#41 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
oğlum2 yaşında bronşit hastası 6 aydır bıldırcın yumurtasını çiğ olarak balla veya pekmeze karıştırarak veriyorum sabahları aç karınla günde 1 tane veriyorum çok faydasını gördüm devam etmemde sakınca var mı
Rapor Et
Reklam
Eski 2 Şubat 2011, 08:43

#42 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
gunaydın, benım kızım 21 yasında,son 10 gundur grip, en onemlısı kronık boronsıt sureklı bır oksuruk var zaten grıp oldugu ıcınde bu oksuruk sıddetlendı . 3 gundur sabah aksam ac karnına 1 bardagın ıcıne bıldırcın yumurtası bal ve sut karısımı yapıp verıyorum ..mıgdem bulanıyor ıcmek ıstemıyorum desede ben ısrar edıyorum ve ıcırıyorum... sorum su... kronık boronsıtı olanada faydası da olurmu cok canı yanıyor cok uzuluyorum onerılerınızı bana yazarmıısnız baska ne yapmalıyım? acıl cevap beklıyorum saygılarımla ıyı calısmalar dılerım. dılek tugrul.
Rapor Et
Eski 2 Şubat 2011, 09:28

#43 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

gunaydın, benım kızım 21 yasında,son 10 gundur grip, en onemlısı kronık boronsıt sureklı bır oksuruk var zaten grıp oldugu ıcınde bu oksuruk sıddetlendı . 3 gundur sabah aksam ac karnına 1 bardagın ıcıne bıldırcın yumurtası bal ve sut karısımı yapıp verıyorum ..mıgdem bulanıyor ıcmek ıstemıyorum desede ben ısrar edıyorum ve ıcırıyorum... sorum su... kronık boronsıtı olanada faydası da olurmu cok canı yanıyor cok uzuluyorum onerılerınızı bana yazarmıısnız baska ne yapmalıyım? acıl cevap beklıyorum saygılarımla ıyı calısmalar dılerım. dılek tugrul.
Bıldırcın Yumurtasının Faydaları
Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği kaydedildi. Bıldırcın yumurtasının en doğru tüketilme biçiminin ise rafadan yenmesi olduğu vurgulanarak, çiğ tüketilmemesi önerildi.
  • Öksürük, astım, bronşit, nefes darlığı, mide, karaciğer ve göğüs hastalıkları tedavisinde,
  • Çocukların gelişiminde ve iştahlarının arttırılmasında,
  • Hastaların, ameliyat sonrası çabuk şifa bulmasında,
  • Kansızlık ve anemi tedavisinde,
öneriliyor. Ayrıca;
  • İnsan bedenini gençleştirici, kuvvetlendirici özelliği yanında yüksek derecede afrodizyak özelliği içerir.
  • Yüksek enerji ve protein içerir.
  • Vitamin ve minarel değeri çok yüksektir.
İdame dozu (tedavisi)
  • Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz.
  • Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz.
  • Çalkalıyorsunuz.
  • Bir bardak süte tamamlıyorsunuz.
  • Karışımı oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkardıktan 10 dakika sonra içiyorsunuz.
  • 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük, alerjik şikayet kalmıyor.
  • Ayda 5-10 adet yumurta içmeye en az 3 ay devam ediyorsunuz.
Devamı için>> http://www.msxlabs.org/forum/saglikl...faydalari.html
Rapor Et
Eski 25 Şubat 2011, 13:09

#44 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
MERHABA 18 AYLIK KIZIM VAR BILDIRCIN YUMURTASINI HANGİ SIKLIKTA NASIL YEDİREYİM TEŞŞEKKÜRLER
Rapor Et
Eski 25 Şubat 2011, 21:17

#45 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

MERHABA 18 AYLIK KIZIM VAR BILDIRCIN YUMURTASINI HANGİ SIKLIKTA NASIL YEDİREYİM TEŞŞEKKÜRLER

Sağlık konusunda verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Uzmanlara göre, bebeklerde en az 1-2 yaşına kadar bıldırcın yumurtası sakıncalıdır. Bunun iki sebebi var. birincisi böbrekleri yorar. Bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemleri yetişkinler gibi çalışmamaktadır.
Diğer nedenide şu; yumurtadan daha fazla yoğun ve allerjen etkiside normal yumurtanın yaklaşık iki katıdır. Ve bebeğinizin savunma mekanizması henüz yeterince gelişmemiştir..
Bebeğinize yedireceğiniz herşeyi doktorunuza danışmanızı öneririm. Allerjik bünyeye sahip görünmese bile kontrollü beslenmesi için uzman denetimi gerekir.

Sağlıklı günler dilerim.
Rapor Et
Eski 4 Mart 2011, 18:59

#46 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bence çok alakalı çünkü öksürük diyor bendede öksürük var bir tane yedim öksürük kesildi
Rapor Et
Eski 7 Mart 2011, 15:38

#47 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ya bu bıldırcın yumurtasının zararları tam olarak ney yardımcı olursanız sevinirim ?
Rapor Et
Eski 20 Mart 2011, 19:41

#48 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benım 5 yaşında oğluma haftada 3 gun balla karıştırıp veriyorum.doğru yapıyoormuyum haftada kaç kez vermeliyim
Rapor Et
Eski 20 Mart 2011, 19:47

#49 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kısık ateşte 10 dakika her yaş için idealdir
Rapor Et
Eski 16 Nisan 2011, 00:05

#50 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
doktor bize bıldıcın yumurtasını ayda bir paket verilebileceğini diğer günlerde tavuk yumurtasıyla devam edilmesini önerdi.Bir de çok sıcak havalarda verilmemeliymiş
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bıldırcın yumurtası yaşa göre nasıl tüketilebilir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 56
Son Mesaj: 28 Ağustos 2014 10:17
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 140
Son Mesaj: 29 Haziran 2014 02:05
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 26 Mayıs 2014 13:41
Gönderen: Blue Blood Forum: Sağlıklı Yaşam
Cevap: 5
Son Mesaj: 9 Şubat 2014 18:53
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 18 Aralık 2008 23:49
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.200 saniyede (73.30% PHP - 26.70% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 01:15
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi