Arama

Bebeklerin göbek bağı nasıl düşer?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Mart 2010 Gösterim: 13.951 Cevap: 7
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
4 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
bebeklerin göbeği nasıl düşer?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
göbek bagi dustu ama 4 gun oldu halen sabah kalktigimizda kurumus kan oluyor acaba bi zarari varmi cevaplarsaniz cok sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
İnsanda doğumdan hemen sonra göbek bağı kesilip düğümlenir; yaranın iyileşmesinden sonra yerinde kalan ize göbek yada göbek çukuru adı verilir. Öbür memeliler, göbek bağını ısırarak koparırlar ve salyalarındaki bir enzim, göbek bağının kopmasından sonra kanamasını önler.
Sponsorlu Bağlantılar
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebeğin göbek bağı düştü fakat hepsi değil küçük bi parça duruyu halen.bi sorun varmı acaba.

bebeğin göbeği düştü.fakat küçük bi parça halen duruyu.sizce bi sorun varmı.ne yapmamız lazım.cvp verirseniz sevinirim.
Son düzenleyen Misafir; 28 Ağustos 2009 12:13 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sorun olmaz endişelenmeyiniz.. Bölgeyi steril tutunuz kalan parça da kendiliğinden düşecektir Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilacını dökmeye devam edebilirmiyim.cvp verdiğiniz için tşk.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
göbek bagi dustu ama 4 gun oldu halen sabah kalktigimizda kurumus kan oluyor acaba bi zarari varmi cevaplarsaniz cok sevinirim
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Kasım 2009       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ilacını dökmeye devam edebilirmiyim.cvp verdiğiniz için tşk.

Mesajımız bilgilendirme amaçlıdır, doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.

Göbeğin ve çevresinin temiz ve kuru kalması gerekir. Göbek bağı kullanmayın. Günde 2-3 kere göbek kordonunu dibinden, steril bez ve sterilize edecek losyonla ile silin. Göbeği bezin dışında bırakmaya dikkat edin. Göbek 3-14 gün içinde düşer. Düştükten sonra yerinde hafif bir kanama olması normaldir. Bu durumda steril bezle temizleme için doktorunuz tarafından önerilen ilaç ya da sterlize edecek losyonu sürebilirsiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bebeğim doğalı 13 gün oldu ama göbeği daha düşmedi ben 14 gün içersinde düşer biliyorum son bir gün kaldı ve hiç de düşecek gibi durmuyor.benim bu durum için doktora başvurmam gerekirmi yada yapabileceğim bişey varmı, bi sorun çıkacak diye ödüm kopuyor lütfen bana bi açıklama yada bi cevap yazarsanız çok sevinirim. hoşçakalın.