Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Uyumak için ne yapmalıyım?

Bu konu Soru-Cevap forumunda uykusuzxD tarafından 14 Şubat 2009 (19:42) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
112482 kez görüntülenmiş, 163 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Eylül 2014 (22:17) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.14  |  Oy Veren: 21      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 14 Şubat 2009, 19:42

#1 (link)
uykusuzxD
Ziyaretçi
uykusuzxD - avatarı
nolurr yardim edin uyuyamıyorum uyumak için ne yapmalıyım? cvp yazar mısınız ?
En iyi cevap Teusa tarafından gönderildi

Uyku sorunlarının tedavisi nasıl oluyor?
Uykusuzluğu olan kişilerin bir sonuç alamamalarına karşın uyumak için alkol vb. maddeleri kullandıkları dikkati çekmektedir. Bu şekilde, tabloya diğer sorunlar eklenmektedir.
Uykusuzluğun kaynağı olarak görülen bedensel ve psikolojik gerginlikle başetmek için gevşeme teknikleri ile gerginlik ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bazı uykusuzluk tablolarında ilaç tedavisi kullanılmaktadır.
Uykusuz insanların bir bölümünde sadece uyku hijyeninin düzenlenmesiyle önemli ölçüde yarar sağlanabilmektedir. Uyku hijyeni için şu noktalara dikkat edilmelidir:
*çok aç ya da tok olmamak,
*kafeinli, alkollü, kolalı içeceklerden ve tütün kullanımından kaçınmak,
*düzenli egzersiz yapmak, ancak akşam saatlerinde heyecan oluşturacak aktivitelerden kaçınmak,
*uyku gelmeden yatağa girmemek,
*yatak odasını sadece uyku ve cinsel ilişki için kullanmak,
*uyuyamadığında uyumaya çabalamamak, yataktan ve yatak odasından çıkarak başka bir yerde zaman geçirip uyku gelince yatağa dönmek,
*ne kadar uyunursa uyunsun sabah belirli bir saatte kalkmak,
*gündüzleri uyumamak ve yatak odasını ses, ışık, ısı yönünden izole etmek.

Aslında bunlar herkesin sağlıklı bir uyku için dikkat etmesi gereken kurallardır..
Etiketler:
  • uyumak icin
  • uyumak icin ne yapmali
  • uyumak icin ne yapmaliyim
  • uyumak icin ne yapmaliyiz
  • uyuyamiyorum ne yapmaliyim
Benzer Konular:
Rapor Et
Reklam
Eski 14 Şubat 2009, 22:07

#2 (link)
SEDEPH
Ziyaretçi
SEDEPH - avatarı
Uykusuzluğu olan kişilerin bir sonuç alamamalarına karşın uyumak için alkol vb. maddeleri kullandıkları dikkati çekmektedir. Bu şekilde, tabloya diğer sorunlar eklenmektedir.
Uykusuzluğun kaynağı olarak görülen bedensel ve psikolojik gerginlikle başetmek için gevşeme teknikleri ile gerginlik ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bazı uykusuzluk tablolarında ilaç tedavisi kullanılmaktadır.
Uykusuz insanların bir bölümünde sadece uyku hijyeninin düzenlenmesiyle önemli ölçüde yarar sağlanabilmektedir. Uyku hijyeni için şu noktalara dikkat edilmelidir:
*düzenli egzersiz yapmak, ancak akşam saatlerinde heyecan oluşturacak aktivitelerden kaçınmak,
*uyuyamadığında uyumaya çabalamamak, yataktan ve yatak odasından çıkarak başka bir yerde zaman geçirip uyku gelince yatağa dönmek,

Aslında bunlar herkesin sağlıklı bir uyku için dikkat etmesi gereken kurallardır

Kaynak
Rapor Et
Eski 15 Şubat 2009, 12:37

#3 (link)
gurbaa prenses
Ziyaretçi
gurbaa prenses - avatarı
bendede bazen uykusuzluk sorun oluyor.ben pasiflora kullanıyorum.tabi doktorum önermişti.sakinleştirici ve rahatlatıcı bitkisel bir şurup.
Rapor Et
Eski 28 Eylül 2009, 17:53

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
uyuyamiyorum ne yapmaliyim
yatağa giriyorum ama bir türlü uyuyamıyorum belli saatlerde uyumaya çalışıyorum ama olmuyor lütfen yardım edin okula gidiyorum hayalet gibiyim lütfen allah aşkına yardım edin
Rapor Et
Eski 1 Ekim 2009, 21:30

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BENDE UYUYAMIODUM ARKADAŞ HER GÜN UYUYODU ONA SORDUĞUMDA DEDİ Kİ: ÖĞLENLEYİN UYURKEN BATTANEYEYİ AL ÜSTÜNE YUM GÖZÜNÜ UYKUYU DÜŞÜN DEDİ VE O ĞÜN ORUÇTUM VEN TAM 4 SAAT UYUMUŞUM TAVSİYE EDERİM TŞK BEKLERİM.
Rapor Et
Eski 1 Ekim 2009, 21:35

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

CEVAP: ARKADAŞA SORDUM ÇEK ÜSTÜNE YORGANI UYKUYU DÜŞÜN DEDİ UYUYAMAZDIM O ĞÜN DENEDİM AKŞAM SEKİZDEN SABAH 10 A KADAR UYANINCA SABAH ALTIDA FALN DEDİ YİNE AYNISINI YAP DEDİ VE BEN İYİ UYUDUM TAVSİYE EDERİM
Rapor Et
Eski 6 Ekim 2009, 15:47

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
UYUAMIORUM SABAHLARA KADAR NE YAPACAGIM BİLMİYORUM KAFYI YICEM ARTIK HAYATTAN KOPTUM YAAAAA
Rapor Et
Eski 26 Ekim 2009, 00:35

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha bnde okula gidiorum tam 1 hafdadır uyuyamıorum birasdaa uykusuz kalırsam ölücem lütfen yardım edin
Rapor Et
Eski 26 Ekim 2009, 06:12

#9 (link)
mechul_adam
Ziyaretçi
mechul_adam - avatarı
Vucudunuz yeterince yorgun düşerse emin olun sızar kalırsınız akşamları oturdugunuz yerde kendinizi yorun biraz...gündüzleri nekadar yorulursanız geceleri okadar uyku ihtiyacınız artar .. bana bakmayın ben vardiyalı işciyim bünye bu şekilde alıştı .. uyku sorunu hemen ilaca baglanmamalı bence bu son care olmalı ondan evvel planlı ve düzenli saatlerde uyumalı ve vucudu yormalısınız. eger gece uyuyamadıysanız gündüzde uyumayınız..
Rapor Et
Eski 26 Ekim 2009, 09:45

#10 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

yatağa giriyorum ama bir türlü uyuyamıyorum belli saatlerde uyumaya çalışıyorum ama olmuyor lütfen yardım edin okula gidiyorum hayalet gibiyim lütfen allah aşkına yardım edin
Alıntı:

BENDE UYUYAMIODUM ARKADAŞ HER GÜN UYUYODU ONA SORDUĞUMDA DEDİ Kİ: ÖĞLENLEYİN UYURKEN BATTANEYEYİ AL ÜSTÜNE YUM GÖZÜNÜ UYKUYU DÜŞÜN DEDİ VE O ĞÜN ORUÇTUM VEN TAM 4 SAAT UYUMUŞUM TAVSİYE EDERİM TŞK BEKLERİM.
Alıntı:

Alıntı:

CEVAP: ARKADAŞA SORDUM ÇEK ÜSTÜNE YORGANI UYKUYU DÜŞÜN DEDİ UYUYAMAZDIM O ĞÜN DENEDİM AKŞAM SEKİZDEN SABAH 10 A KADAR UYANINCA SABAH ALTIDA FALN DEDİ YİNE AYNISINI YAP DEDİ VE BEN İYİ UYUDUM TAVSİYE EDERİM
Alıntı:

UYUAMIORUM SABAHLARA KADAR NE YAPACAGIM BİLMİYORUM KAFYI YICEM ARTIK HAYATTAN KOPTUM YAAAAA
Alıntı:

yha bnde okula gidiorum tam 1 hafdadır uyuyamıorum birasdaa uykusuz kalırsam ölücem lütfen yardım edin

Aşağıdaki mesajı inceleyin ve hala sorununuz devam ederse bir sağlık kuruluşuna başvurun.
Uyku sorunu genelde düzensiz hayattan kaynaklanır, kendinizi ve yaşamınızı disipline ederseniz düzelebilir, ancak bir sağlık sorunu olma ihtimaline karşı uzman yardımı alabilirsiniz.

Alıntı:
SEDEPH adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Aslında bunlar herkesin sağlıklı bir uyku için dikkat etmesi gereken kurallardır

Kaynak
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.154 saniyede (67.73% PHP - 32.27% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 00:18
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi