Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Askerlikten muaf raporunun yüzde oranı kaçtır?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
asker 80730414:24, 26 Şubat 2009 
kalp rahatsızlığı nedeniyle askerlikten muaf tutuldum.askere alınmamak içişn verilen çürük raporunun yüzde oranı nedir.bu elimdeki raporla devlet memuru olmak için öğrenim durumuma uygun işlere baş vurabilirmiyim
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Askerlikten muaf tutulduğunuz raporun hayatınızın diğer kesimlerini etkileyip etkilemeyeceğini soruyorsunuz sanırım.
farklı kriterler olduğu için yani askerlik efor ve hareket gerektirdiği için sivil hayatınızı etkilemeyecektir. mesela özürlü bir çok devlet memuru çalışmaktadır. ancak askerlikten muaftırlar. tıpkı bunun gibi aranan kriterlere ve yapacağınız işe göre sorunuz değişir. örneğin hala efor gerektirecek bir iş te yapamazsınız. ancak masa başı yada yapabileceğiniz başka işlerde var
özetle elinizdeki rapor sadece askerlik için değil, kalp hastası olduğunuzu gösterir belgedir.
Cevap
Keten Prenses16:58, 26 Şubat 2009 
Askerlikten muaf tutulduğunuz raporun hayatınızın diğer kesimlerini etkileyip etkilemeyeceğini soruyorsunuz sanırım.
farklı kriterler olduğu için yani askerlik efor ve hareket gerektirdiği için sivil hayatınızı etkilemeyecektir. mesela özürlü bir çok devlet memuru çalışmaktadır. ancak askerlikten muaftırlar. tıpkı bunun gibi aranan kriterlere ve yapacağınız işe göre sorunuz değişir. örneğin hala efor gerektirecek bir iş te yapamazsınız. ancak masa başı yada yapabileceğiniz başka işlerde var
özetle elinizdeki rapor sadece askerlik için değil, kalp hastası olduğunuzu gösterir belgedir.
Cevap
Misafir21:11, 17 Eylül 2009 
Alıntı:
askerlikten muaf olma şartları
tek böbrekliyim askerlikten muafmıyım.
Cevap
Misafir14:33, 29 Mayıs 2010 
ben şeker hastasıyım hepatit c var ve sağ gözümdegöz tembellik var
Cevap
Misafir15:42, 5 Temmuz 2010 
Alıntı:
askerlik muafiyet sartlari ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
nedir?
Cevap
Misafir00:36, 30 Ekim 2010 
beni oğlumun sol kolunda dogum hatasından dolayı sinir zedelenmesi oldu ve ameliyat olup platin takıldı bu bize ilerde bi sorun yaratırmı askere gitmesi mümkünmü
Cevap
Misafir19:22, 13 Ocak 2011 
Merhaba Arkadaşlar.Benim de bir sorum var . 10 yıldır kalp hastasıyım.Kapakçıklarımda sorun var.Askerliğimi yapabilir miyim ? Yoksa bu durum askerlik yapmama engel midir ? Yani muaf mı olurum ?
Cevap
Misafir23:45, 14 Mart 2011 
kalp kapagındaki sorundan dolayı askerlik yapamazsın benimde aort kapakta orta derece yetmezlik var ve askerlikten muaf tutuldum
Cevap
Misafir00:13, 19 Mayıs 2011 
merhaba benım sag kalcamda az kişide görülen kas kayması gıbı bır sey var felaket bır agrı yapıyor ama mr ve fılmlerde bu osrun cıkmıyor ne yapmam gerekıyor hasatanden bısey cıkmıyor doktorlar ney oldgunu bılemıyorlar askerı hasatanye basvursam muaf olurmuyum
Cevap
Misafir16:15, 16 Haziran 2011 
meraba arkadaşlar yaş 18 benim doğuştan beri kalp hastasıyım VT yani ritm bozukluğu var.Askerlikten muaf tutulurmuyum..
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları