PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Polis kolejinin taban puanı nedir?
12 3412...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
sasdsafdsfds21:13, 8 Mayıs 2009 
BENDE POLİS OLMAK İSTİYORUM TABAN PUANI KAÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ
Cevap
Blue Blood22:36, 8 Mayıs 2009 
polislik sınavı için 195 i gec yeterli alan farketmez
polis akademisi için ea2 250 ham alman lazım akademiden direk komser cıkıyorlar diye biliyorum olsun normal polislik de iyi işsiz kalmaktansa kal saglıcakla umarım yeterince acık olmustur
Cevap
komiser rodi14:33, 21 Mayıs 2009 
polis koleji taban puanı internette bulunmuyor ayrıca polis koleji giriş sınavıda bu açıdan çok önemli.ben8.sınıfa gidiyorum ve ilerde komiser olmak istiyorum.planını değiştir,hayalini gerçekleştir!............
Cevap
The Unique14:43, 21 Mayıs 2009 
komiser rodi adlı kullanıcıdan alıntı:
polis koleji taban puanı internette bulunmuyor ayrıca polis koleji giriş sınavıda bu açıdan çok önemli.ben8.sınıfa gidiyorum ve ilerde komiser olmak istiyorum.planını değiştir,hayalini gerçekleştir!............
Taban puan o sene alınan öğrencilerin aldıkları puana göre belirlenir...

Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) sınavı baraj ya da taban puanı ile ilgili sitemize çokça soru gelmektedir. Bilindiği gibi, PMYO sınavında baraj uygulaması yoktur. Bu sınav yarışma usulünde yapılmaktadır. Yani, taban puanın ne olacağını veya kaç olacağını, öğrencilerin kendilerinin başarıları belirlemektedir. Taban puan ise, genellikle her yıl değişmektedir.

Bilindiği gibi geçen (2007) yıl, soru sayısına değişme oldu. Dolayısıyla da bu yıl taban puanın değişmesi ihtimalinin yüksek olduğunun bilinmesi gerekir. Ayrıca, erkek adaylar ile bayan adaylar arasında da, taban puan açısından farklılık bulunmaktadır. Çünkü, alınacak erkek sayısı fazla iken (6100), bayan sayısı (320) düşüktür. Sonuç olarak, 2007 PMYO sınavının taban puanının değişmemesi, yükselmesi veya düşmesi sözkonusudur, bunu adayların başarısı etkilemektedir ve taban puan, erkek veya bayan olmaya göre değişebilmektedir.PMYO sınavında sorulan her bir sorunun değeri 1 puandır ve 4 yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir. Erkekler ile kızların değerlendirmeleri ayrı ayrı yapılmaktadır ve dolayısıyla da taban puanlar ayrı ayrı olmaktadır. Bu ve buna benzer sorularla ilgili olarak TIKLAYINIZ.
Polis Eğitim kurumlarıyla ilgili bilgi almak için; PMYO, POMEM, POLİS AKADEMİSİ, POLİS KOLEJİ ilgili yukarıdaki linklere, SIK SORULAN SORULAR'ı görmek için BURAYA, SORU-CEVAP SİSTEMİNDEKİ soruları görmek için BURAYA, SORU-CEVAP SİSTEMİ 'ne soru yoneltmek için BURAYA TIKLAYINIZ.
Cevap
arzu yar08:40, 22 Mayıs 2009 
polis kolejine girmek için sbsden kaç puan almalıyım
Cevap
niagara7712:50, 28 Mayıs 2009 
YA NET OLARAK BİR PUAN YOK MU YAA.GEÇEN SENE EN DÜŞÜK KAÇ PUANLA ALDI BARİ ONU ÖĞRENEBİLSEK SONRA PUANIMIZ YETMİCEK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRUCAZ BİRİ YARDIM ETSİN YAA LÜTFEENNN
Cevap
Ayşecan19:27, 29 Mayıs 2009 
arkadaşlar ben 2yıldır bunu arastıyorum. 8.sınıf öğrencisiyim hepinize yardmcı olmak istiyorum babamın birsürü polis arkadaşları olduğundan net bilgiyi gecen gün bi polisten aldımm 7.sınıfın sbs puanı polis kolejini etkilemior 8.sınıf sbs snden alınan puanla grılıor ve bu puanın 420 olması grekıormus. yardımcı olabildysemmm . =)
Cevap
komiser melisa10:48, 31 Mayıs 2009 
ya tahminim banada arkadaşım söyledi bu sene mi artık geçen senemi430 muş ben bu kadar biliom bende araştırıyom ama ben de bulamıyom benim arkadaşımda polis olmak istiyo banada o söledi. Ayrıca bişi soracam polis olmak için sbs sınavından kaç puan almak gerekiyo ne olur yardım edin polis olmayıçoooooooook istiyorum
Cevap
esin.xxx14:24, 1 Haziran 2009 
arkadaslar bende 8. sınıfa gidiyorum polis koleji sınawına idareden başvurdum sbs ile aynı sınawda yapılacak olan bu sınawın taban puanı 400-420 civarındaymış. eğer bu puanı tutturursanız bundan sonra yazılı sınaw beden eğitimi sınawı we mülakatlara alınırsınız bunlardada basarılı olabilirseniz koleje kayıt yaptıra biliesiniz

baska sorusu olan warsa sölesin))
Cevap
MENDERES12:54, 8 Haziran 2009 
İYİ GÜNLER ANAKARA POLİS KOLEJİNİN PUAN TABLOSUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSİN
Cevap
12 3412...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama