PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Grip oldum, evde tedavi için ne önerirsiniz?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
rtyh00:16, 11 Mart 2009 
Grip oldum doktor dışında ne yapmalıyım ?
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Ahmet Maranki, nezle ve grip durumlarındaki burun tıkanıklığında; 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı karbonat konularak karıştırılmasını ve burna çekilmesini tavsiye ediyor.
Burun tıkanıklığı için BİTKİSEL FORMÜLLER, Burun tıkanıklığına karşı kullanılan şifalı bitkiler:
* Burun tıkanıklığı için Çörek otu suda ıslatılır, sonra tekrar kurutulup, toz haline getirilir. Bu karışım burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Oğul otu haşlanıp, suyu burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Papatya haşlanır suyu burna çekilir.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • evde grip tedavisi
  • grip icin ne yapmali
  • grip oldum ne yapmaliyim
Cevap
Keten Prenses00:31, 11 Mart 2009 
Ahmet Maranki grip tedavisi ev yapımı tarifler, basit bitkisel tedavi yöntemleri
1- Gribe karşı Soğan suyunu sıkıp 1 çay bardağı su ve bir miktar balla karıştırılıp günde 2-3 defa tüketilir.
2- Bir bardak kaynar sütün içine 5 gr. ufalanmış adaçayı ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Günde 2-3 bardak tüketilirse, grip tedavisi için iyi gelebilir.
3- Bir bardak kaynar suya 2 gr ıhlamur ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Günde 3-5 bardak tüketilir.
4- Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı tarçın ilave edilerek.10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak tüketilir.
5- Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil ilave edilerek.10 dakika demlendirilir. Günde 3 bardak tüketilir.
6- Bir bardak kaynar suyun içine 5 gram biberiye ilave edilerek 10 dakika kadar demlendirilir. Günde 2-3 bardak tüketilir.
7- İki bardak suya 1 adet limon kabuğu ile doğranır. 5 gr. ıhlamur konularak 10 dakika kaynatılır. Günde 3-4 bardak tüketilir.
Cevap
Keten Prenses00:31, 11 Mart 2009 
Ahmet Maranki, nezle ve grip durumlarındaki burun tıkanıklığında; 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı karbonat konularak karıştırılmasını ve burna çekilmesini tavsiye ediyor.
Burun tıkanıklığı için BİTKİSEL FORMÜLLER, Burun tıkanıklığına karşı kullanılan şifalı bitkiler:
* Burun tıkanıklığı için Çörek otu suda ıslatılır, sonra tekrar kurutulup, toz haline getirilir. Bu karışım burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Oğul otu haşlanıp, suyu burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Papatya haşlanır suyu burna çekilir.
Cevap
Misafir20:35, 23 Eylül 2011 
bol sıvı tüketimi,bol yatak istirahati,C vitamini tüketimi,burun tıkanıklığı için de bi su bardağına 2 çay kaşığı tuz koyup karıştırın(okyanus suyu da denir buna)burnunuza çekin ve temizleyin. grip,grip,grip günlük hayatı alt üst eden hastalıklardan en fenası
Cevap
Misafir06:14, 3 Ekim 2011 
hocam fena grip oldum sanırım bulaştı.. limon yiyorum resmen ... baska ne önerirsiniz
Cevap
Misafir16:48, 24 Ekim 2011 
grip olduğumuzda neler yapmalıyız,neler yemeliyiz ve en çok hangi besinden almalıyız.
Cevap
kosovalı hulya17:05, 24 Ekim 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
grip olduğumuzda neler yapmalıyız,neler yemeliyiz ve en çok hangi besinden almalıyız.
İstirahat etmelisiniz bol bol c vitamini (mandalina) yemelisiniz ıhlamurda iyi gelir
tabiki ilk önce doktor muayenesi şart ondan sonra
ilaçlarınızı içtikten sonra yatıp iyice terlerseniz daha çabuk atarsınız enfeksiyonu
Geçmiş olsun umarım iyi olursunuz
Cevap
hellyboys17:06, 24 Ekim 2011 
Nane limon
Cevap
Misafir22:08, 13 Kasım 2011 
grip oldum
Cevap
Misafir22:06, 1 Aralık 2011 
odaya nemli eşyalar asın bu nefes almayı rahatlatır ada çayı ıhlamur için portakal mandalina vb meyveler tüketin
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama