Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Grip oldum, evde tedavi için ne önerirsiniz?

Gösterim: 93748 | Cevap: 39
  • evde grip tedavisi
  • grip icin ne yapmali
  • grip oldum ne yapmaliyim
rtyh
Cevaplanmış   |    11 Mart 2009 00:16   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Grip oldum, evde tedavi için ne önerirsiniz?

Grip oldum doktor dışında ne yapmalıyım ?
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Ahmet Maranki, nezle ve grip durumlarındaki burun tıkanıklığında; 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı karbonat konularak karıştırılmasını ve burna çekilmesini tavsiye ediyor.
Burun tıkanıklığı için BİTKİSEL FORMÜLLER, Burun tıkanıklığına karşı kullanılan şifalı bitkiler:
* Burun tıkanıklığı için Çörek otu suda ıslatılır, sonra tekrar kurutulup, toz haline getirilir. Bu karışım burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Oğul otu haşlanıp, suyu burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Papatya haşlanır suyu burna çekilir.

11 Mart 2009 00:31   |   Mesaj #2   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

42599
8.266 mesaj
Ahmet Maranki grip tedavisi ev yapımı tarifler, basit bitkisel tedavi yöntemleri
1- Gribe karşı Soğan suyunu sıkıp 1 çay bardağı su ve bir miktar balla karıştırılıp günde 2-3 defa tüketilir.
2- Bir bardak kaynar sütün içine 5 gr. ufalanmış adaçayı ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Günde 2-3 bardak tüketilirse, grip tedavisi için iyi gelebilir.
3- Bir bardak kaynar suya 2 gr ıhlamur ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Günde 3-5 bardak tüketilir.
4- Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı tarçın ilave edilerek.10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak tüketilir.
5- Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil ilave edilerek.10 dakika demlendirilir. Günde 3 bardak tüketilir.
6- Bir bardak kaynar suyun içine 5 gram biberiye ilave edilerek 10 dakika kadar demlendirilir. Günde 2-3 bardak tüketilir.
7- İki bardak suya 1 adet limon kabuğu ile doğranır. 5 gr. ıhlamur konularak 10 dakika kaynatılır. Günde 3-4 bardak tüketilir.
mustakar, SEDEPH ve Rower bu mesajı beğendi.
11 Mart 2009 00:31   |   Mesaj #3   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

42599
8.266 mesaj
Ahmet Maranki, nezle ve grip durumlarındaki burun tıkanıklığında; 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı karbonat konularak karıştırılmasını ve burna çekilmesini tavsiye ediyor.
Burun tıkanıklığı için BİTKİSEL FORMÜLLER, Burun tıkanıklığına karşı kullanılan şifalı bitkiler:
* Burun tıkanıklığı için Çörek otu suda ıslatılır, sonra tekrar kurutulup, toz haline getirilir. Bu karışım burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Oğul otu haşlanıp, suyu burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Papatya haşlanır suyu burna çekilir.
mustakar, SEDEPH ve Rower bu mesajı beğendi.
Misafir
23 Eylül 2011 20:35   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
bol sıvı tüketimi,bol yatak istirahati,C vitamini tüketimi,burun tıkanıklığı için de bi su bardağına 2 çay kaşığı tuz koyup karıştırın(okyanus suyu da denir buna)burnunuza çekin ve temizleyin. grip,grip,grip günlük hayatı alt üst eden hastalıklardan en fenası
Misafir
3 Ekim 2011 06:14   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
hocam fena grip oldum sanırım bulaştı.. limon yiyorum resmen ... baska ne önerirsiniz
Misafir
24 Ekim 2011 16:48   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi

hastalık

grip olduğumuzda neler yapmalıyız,neler yemeliyiz ve en çok hangi besinden almalıyız.
24 Ekim 2011 17:05   |   Mesaj #7   |   
kosovalı hulya - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
XXXXX
1724
476 mesaj
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

grip olduğumuzda neler yapmalıyız,neler yemeliyiz ve en çok hangi besinden almalıyız.

İstirahat etmelisiniz bol bol c vitamini (mandalina) yemelisiniz ıhlamurda iyi gelir
tabiki ilk önce doktor muayenesi şart ondan sonra
ilaçlarınızı içtikten sonra yatıp iyice terlerseniz daha çabuk atarsınız enfeksiyonu
Geçmiş olsun umarım iyi olursunuz
hellyboys
24 Ekim 2011 17:06   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
Nane limon
Misafir
13 Kasım 2011 22:08   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
grip oldum
Misafir
1 Aralık 2011 22:06   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
odaya nemli eşyalar asın bu nefes almayı rahatlatır ada çayı ıhlamur için portakal mandalina vb meyveler tüketin
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Grip oldum, evde tedavi için ne önerirsiniz? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • evde grip tedavisi
  • grip icin ne yapmali
  • grip oldum ne yapmaliyim
Arkadaşımla barışabilmem için ne önerirsiniz?
Gönderen: CeZa_466 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 90
Son Mesaj: 8 Haziran 2015 14:57
Cevap: 3
Son Mesaj: 22 Mayıs 2014 17:00
Cevap: 2
Son Mesaj: 10 Aralık 2013 07:47
Evde Hasta Bakımı için Genel Bilgiler
Gönderen: Pasakli_Prenses Forum: Hastalıklar
Cevap: 1
Son Mesaj: 2 Mayıs 2012 19:45
Soğuk algınlığı için evde ne yapabiliriz?
Gönderen: dilek tugçem Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Ocak 2012 08:06
Sayfa 0.343 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu