Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Cumhuriyet kaç yılında kurulmuştur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda ilnur tarafından 7 Mayıs 2009 (17:16) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
237805 kez görüntülenmiş, 114 cevap yazılmış ve son mesaj 6 Mayıs 2014 (14:15) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.11  |  Oy Veren: 158      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Mayıs 2009, 17:16

#1 (link)
ilnur
Ziyaretçi
ilnur - avatarı
cumhuriyet kac yılında kurulmuştur
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

Alıntı:
ilnur adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

29 Ekim 1923 yılında ilan edilmiş olup ayrıntılı bilgiyi konudan edinebilirsiniz > http://www.msxlabs.org/forum/mustafa...tin-ilani.html
Benzer Konular: Etiketler:
  • cumhuriyet kac yilinda
  • cumhuriyet kac yilinda kuruldu
  • cumhuriyet kac yilinda kurulmustur
  • cumhuriyet ne zaman kuruldu
  • cumhuriyetin kurulus tarihi
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Mayıs 2009, 17:24

#2 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
Milli Bayramlar - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Rapor Et
Eski 7 Mayıs 2009, 17:32

#3 (link)
Admin
ThinkerBeLL - avatarı
Alıntı:
ilnur adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

29 Ekim 1923 yılında ilan edilmiş olup ayrıntılı bilgiyi konudan edinebilirsiniz > Atatürk Devrimleri / Siyasal Devrimler - Cumhuriyetin İlanı
Rapor Et
Eski 10 Mayıs 2009, 12:55

Cumhuriyet ne zaman kuruldu?

#4 (link)
enes16
Ziyaretçi
enes16 - avatarı
arkadaşlar cumhuriyet ne zaman kuruldu d:
Rapor Et
Eski 10 Mayıs 2009, 13:28

#5 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
29 Ekim 1923 Cumhuriyetin İlanı
TBMM'de 30 Ekim 1922'de başlayan saltanatın kalkması hakkındaki görüşmeler 1 Kasım 1922'de çıkarılan bir yasa ile son buldu ve Osmanlı Hanedanı'nın Türk toplumu üzerindeki otoritesi yıkılarak monarşi kaldırıldı.
Saltanatın kaldırılması ile Osmanlı İmparatorluğu tasfiye ediliyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılıyordu.
24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi temsilcileriyle İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Portekiz, Belçika, S.S.C.B, Yugoslavya temsilcileri tarafından, Lozan Üniversitesi salonunda imzalanan Lozan Antlaşması barış antlaşması ile Atatürk önderliğinde Millî Mücadele’ye başlayan savaş meydanlarında büyük zaferler kazanan Türk ulusu siyasi ve hukuki olarak varlığını tescil ettirmiştir.
Lozan barış görüşmeleri 8 ay sürmüş ve Türk tarafının kayıtsız şartsız bağımsızlık talebi nedeniyle çetin geçmiştir. Görüşmelerde Türkiye’yi temsil eden İsmet Paşa başkanlığındaki heyetin bu başarıdaki rolü büyüktür.
Son Düzenleyen fadedliver; 10 Mayıs 2009 @ 23:47.
Rapor Et
Eski 20 Temmuz 2009, 03:08

#6 (link)
ali bardak
Ziyaretçi
ali bardak - avatarı
Arkadaşlar ilan edildi değil kuruldu dikkat ediniz; ben bir bilgi yarışmasında karşılaştım bu soruya soru aynen şöyle : ''Atatürk Cumhuriyeti kaç yılında kurmuştur? ''Hiç tereddüt etmeden 1923 cevabını yapıştırdım tabi cevabı yapıştırmamla şok olmam bir oldu zaten daha fazla uzatmadan
Gelelim cevaba ;

Cevap:1928

Şaka yapmıyorum ben de bu cevaptan sonra şuan sizin olduğunuz gibi hayretler içerisinde kaldım. ilk etapta haklı olarak''Şu ana kadar bize okutulan onca tarih bilgisi bir anda çöpemi gitti yani!! ''şeklinde birtakım sorular uyandı zihnimde.Biraz araştırayım dedim yok herhangi birşeye rastlamadım .Dediğim gibi ilan ediliş tarihi her kaynakta 1923 ama kuruluş tarihi farklı ,otomatik olarak insan hak veriyor.Kuruluşta bir resmiyet sözkonusu ...Siz de biraz araştırın bakalım kuruluş tarihini net olarak bulan olursa lütfen kaynakla birlikte siteye bilgilendirmede bulunsun ...
Rapor Et
Eski 21 Ekim 2009, 15:15

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
29 Ekim 1923
Rapor Et
Eski 26 Ekim 2009, 20:59

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
cumhuriyet kaç yılında kurulmuştur
Rapor Et
Eski 30 Ekim 2009, 11:02

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Cumhuriyet 29 Ekim 1923 yılında kurulmuştur
Son Düzenleyen Hi-LaL; 30 Ekim 2009 @ 12:10.
Rapor Et
Eski 3 Kasım 2009, 15:26

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
cumhuriyeti atatürk 1923 tarihimde kurdu m42li
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.154 saniyede (70.37% PHP - 29.63% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 07:11
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi