Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

MSI N1996 model anakartın özellikleri nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda czxczxczc tarafından 23 Mayıs 2009 (02:58) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
50137 kez görüntülenmiş, 20 cevap yazılmış ve son mesaj 2 Ekim 2013 (00:02) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Mayıs 2009, 02:58

#1 (link)
czxczxczc
Ziyaretçi
czxczxczc - avatarı
Merhaba,
MSI N1996 anakart kullanıyorum, öncelikle toplama değil casperdan aldığım bir bilg. içinde 1 GB veritch DDR2 RAM var hızını bilmiyorum. Ayrıca MSI markalı nVİDİA 7300LE çipli 512 mb paylaşımlı ekran kartı ve sanırım onboard (işlemcide onboard oluyomu bilmiyorum) İntel Pentium Dual CPU 2.00 Ghz işlemci var. Şimdi yardımınıza ihtiyacım olan konu; önce ben bu bilg.a var olan RAMin yanına 2GB 800 Mhz RAM taksam kabul edermi? İkincisi; İşlemci onboard dedim çünkü ayrıca işlemci kartı yok sadece anakartın üstünde var işlemci çipi, ben bilg.a birtane daha işlemci takabilirmiyim mesela bendekinin yanısıra bir tane daha 2.00 Ghz işlemci alcam nasıl olur_? Ayrıca birde bu anakartta mevcuttaki kartların soketlerinden başka iki tane ekran kartının altında boş soket var birde 2. RAM soketi boşta, ben buna aynı markanın daha hızlı ekran kartını alsam diğerinide kullanmaya devam edebilrimiyim_?
Buarada son sorum Dual core ile Dual CPU arasında fark varmı-? yada dual core ile dual 2 core arasında fark varmı_?
bunların cevabını alsam bütün sorunları çözmüş olucam
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

MSI N1996 anakart,Chipset Sis 962,soket A yapısında AMD islemci destekleyen bir anakart.

Dual core ile Dual CPU arasında fark;Dual Core çift çekirdek demektir yani yarı iletken sektöründe böyle adlandırılmaktadır o yüzden sadece
Intel'e veya AMD'ye mal edilemez.

Pentium D'ler Intel'in Pentium ailesi işlemcilerinde kullandığı NetBurst mimarisine dayanıyor. Bu mimari Core 2 Duo'lar ile tamamen terk edilmiş durumda. Core 2 Duo ve Core 2 Quad'lar Conroe mimarisini kullanıyor ve ciddi başarım farkları ortaya çıkıyor. Saat hızı herşey demek değildir en azından Conroe ile bu su yüzeyine çıkmış oldu. İki mimari arasında ciddi farklar bulunuyor ancak Conroe daha düşük ve daha az transistör ve Ghz barındırmasına rağmen NetBurst mimarisini saf dışı ediyor diyebiliriz. Önbellek önemli bir parçasıdır işlemcinin ancak Conroe ile NetBurst mimarilerine ait işlemcileri bu açıdan kıyaslamak yanlış olur.

Core Duo ise dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Yonah platformunun işlemcisidir. Core 2 Duo kadar performanslı değildir ancak bu kötü oldukları anlamına da gelmez. Ancak dizüstü alınıcaksa ve biraz da bütçe varsa artık Core 2 Duo'yu seçmek en mantıklı iş olacaktır.
Rapor Et
Reklam
Eski 25 Mayıs 2009, 23:05

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
MSI N1996 anakart,Chipset Sis 962,soket A yapısında AMD islemci destekleyen bir anakart.

Dual core ile Dual CPU arasında fark;Dual Core çift çekirdek demektir yani yarı iletken sektöründe böyle adlandırılmaktadır o yüzden sadece
Intel'e veya AMD'ye mal edilemez.

Pentium D'ler Intel'in Pentium ailesi işlemcilerinde kullandığı NetBurst mimarisine dayanıyor. Bu mimari Core 2 Duo'lar ile tamamen terk edilmiş durumda. Core 2 Duo ve Core 2 Quad'lar Conroe mimarisini kullanıyor ve ciddi başarım farkları ortaya çıkıyor. Saat hızı herşey demek değildir en azından Conroe ile bu su yüzeyine çıkmış oldu. İki mimari arasında ciddi farklar bulunuyor ancak Conroe daha düşük ve daha az transistör ve Ghz barındırmasına rağmen NetBurst mimarisini saf dışı ediyor diyebiliriz. Önbellek önemli bir parçasıdır işlemcinin ancak Conroe ile NetBurst mimarilerine ait işlemcileri bu açıdan kıyaslamak yanlış olur.

Core Duo ise dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Yonah platformunun işlemcisidir. Core 2 Duo kadar performanslı değildir ancak bu kötü oldukları anlamına da gelmez. Ancak dizüstü alınıcaksa ve biraz da bütçe varsa artık Core 2 Duo'yu seçmek en mantıklı iş olacaktır.
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2009, 22:40

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşım msı n1996 anakartım var bu anakarta nasıl bir işlemci almam gerek kaç pin yardımcı olyrsanız sevinirim
Rapor Et
Eski 14 Şubat 2010, 00:00

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben aldigim da 256mb ekran karti takmislar alali 1.5 sene oldu simdi n1996 anakart 1gb ekran kartını kardirimi cevap bekliorum
Rapor Et
Eski 15 Şubat 2010, 19:41

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benımde n1996 model anakart ım var 2gb 667 mhz ram var 512mb ekran kartı var ddr2 core 2 duo 2.8 ghz ıslemcı var ben buna palit 9800gt 1gb 256 bit takıcam ama ddr3 oluyo genellıkle 9800gt ler ddr3 kaldırıyormu bu MSI N1996 model anakart ?
Rapor Et
Eski 22 Mart 2010, 21:03

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben de de msı n1996 var hangi işlemcileri destekler onu merak ediorum amd uyumlu
Rapor Et
Eski 5 Mayıs 2010, 20:47

yardımcı

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşım bendede msı 1996 anacard var ben yeni hd4830 1gb ddr3 ekran kartı aldım sorun yok gayet iyi çalışıyor tabiki en son sürümleri yüklemek gerekir ram e gelince ddr 2adet 1gb kingston 667 mhz ram var pc üzerinde wista yazılımı var ben hiç bir sorun yaşamıyorum
Rapor Et
Eski 11 Haziran 2010, 19:26

yardım

#8 (link)
yardımcı
Ziyaretçi
yardımcı - avatarı
arkadaşlar bn de yeni ekran kartı aldım palit 9500 gt ddr2 onu takıcam sorun çıkarırmı 3.00 ghz işlemci hızım var ve 1 gb ddr2 ram takılı ve anakrtım iyimidr sizce
Rapor Et
Eski 11 Haziran 2010, 19:29

#9 (link)
Özel Üye-VIP
KaNKaWaReZ - avatarı
Alıntı:
yardımcı adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

arkadaşlar bn de yeni ekran kartı aldım palit 9500 gt ddr2 onu takıcam sorun çıkarırmı 3.00 ghz işlemci hızım var ve 1 gb ddr2 ram takılı ve anakrtım iyimidr sizce
Anakartın İyi mi Bilmiyorum Marka/Modeli Belirtmemişsin.

İşlemci 3.0 GHZ Modeli Nedir ?

PSU Kaç WATT ? 350~400 Arası İse İyidir.

Tahminim Sistemin Rahat Çalışır..
Rapor Et
Eski 8 Eylül 2010, 16:26

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar benim pc msi n1996 ekran kartım war işlemci alıcam

nasıl birşey almamı tercih edersiniz + kingston kvr800d2n6/2g 1.8v rem wardı yandı 2 tane 1gb lik rem taktım pc donmaya başladı neden olabilir ??
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.200 saniyede (70.11% PHP - 29.89% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi