Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Eczacı olmak için ne yapmalıyım?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
eczaneci13:54, 15 Haziran 2009 
eczaneci olmak için sağlık meslek lisesine migidilecek yoksa başka bir liseyemi?
En iyi cevap The Unique tarafından gönderildi

Üniversitelerin eczacılık bölümlerini bitirerek eczacı olabilirsiniz.
Cevap
Elçin17:58, 15 Haziran 2009 
Fen bilimleri bölümü mezunu olursanız puanınız kırılmadan Eczacılık bölümünü seçebilirsiniz. SAY-2 puanınız esas alınır.
Cevap
Misafir17:44, 22 Eylül 2009 
Alıntı:
eczacı olmak için kaç puan gerekli

KAC PUAN GEREK
Cevap
Misafir21:13, 22 Eylül 2009 
340-350 puanlıları almış 2008 de sıralama olarak da 10000-14000
ancak yeni sistemin puan hesaplamaları farklı olacak
Cevap
Misafir13:32, 28 Eylül 2009 
DÜZ LİSE OLSA OLUR MU
Cevap
Misafir16:53, 28 Eylül 2009 
düz lisede sayısal bölümde okumak daha yararlı olacaktır zira eczacılık için çözmeniz gereken soruların önemli kısmı matematik ve fen sorularıdır ve bunlar sayısal alanda okuyan öğrencilerin gördüğü derslerdir

meslek lisesinde okursanız ya da sayısal dışında bir bölüm okursanız da üniversite sınavında çözmeniz gereken soruları çözüp kazanabilirsiniz ama bu dersleri okulda görmediğiniz için zorlanabilirsiniz..##
Cevap
Misafir10:04, 9 Ekim 2009 
ben meslek lisesi 3. sınıf bilgisayar(yazılım)bölümünde okuyorum ama ezcacı olmak istiyorum sayısal derslerden sadece geometri görüyorum çook zorlanır mıyım?
Cevap
Misafir13:45, 9 Ekim 2009 
Alıntı:
ben meslek lisesi 3. sınıf bilgisayar(yazılım)bölümünde okuyorum ama ezcacı olmak istiyorum sayısal derslerden sadece geometri görüyorum çook zorlanır mıyım?
geometrinin yanında fizik kimya biyoloji ve de matematik gerekli bu derslerin 1.kısmını lise 1 de görmüş olmalısınız ama bir de bu derslerin 2 puan türü içinde yer alan konuları var örneğin sayılar konusuyla ilgili sorular mat-1 kısmında çıkar ve bunları lise 1 de görnüşsünüzdür türev konusu ise mat-2 kısmında çıkar bunları kendiniz çalışmanız gerekir fen dersleri için de böyledir eksiklerinizi okul dışında kapatmanız gerekir
eczacılık güzel bir bölüm bence. istiyorsanız ciddiye alıp sıkı çalışmalısınız başarılar...
Cevap
Misafir19:34, 12 Ekim 2009 
en iyi öss hazırlık yayınları sizce hangileridir?
Cevap
Misafir19:08, 24 Ekim 2009 
ben 8. sınıf öğrencisiyim ve eczacı olmak isitiyorum hangi lise ve üniversite okumam lazım
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları