Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Özel bir hastane nereye nasıl şikayet edilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda canan öztürk tarafından 23 Haziran 2009 (08:13) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
43339 kez görüntülenmiş, 99 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Temmuz 2014 (17:16) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 1.80  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Haziran 2009, 08:13

#1 (link)
canan öztürk
Ziyaretçi
canan öztürk - avatarı
özel tıp merkezini nasıl nereye şikayet edebilirim
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

İZMİR EGEPOL HASTANESİnde annemi ameliyat ettirdik ve daha ameliyat olduğu gün bir aşağı bir yukarı indirip oda değiştirdiler aynı zamanda iki hastayı aynı odaya yerleştiriyorlar bu hastalardan biri yeni doğum yapmış diğeri ise ameliyat olan biri bu nasıl bir özel hastane sağlık bakanlığı yeni açılan bu hastaneleri kontrol etmiyor mu? lütfen sürekli kontrol etsinler hastaneler bildiğini okuyor şikayetçiyim.
Alıntı:

kartal umut hastanesinde bagkurlu olduğumu söylememe rağmen tc kimlik no da sorun var diyerek bir serum ve agrı kesici iğne karşılıgında benden 200 TL. aldılar. Daha sonra bagkur kayıtlarımı incelediğimde her hangi bir sorun olmadığını gördüm. Bunlar saglık adına dolandırıcılık yapıyorlar.

Şikayetinizi bulunduğunuz ilin İl Sağlık Müdürlüğü'ne, Valiliğe ya da Sağlık Bakanlığı'na dilekçe ile ve varsa belgeli olarak yapınız. Hastanelerin halkla ilişkiler bölümünde ya da müdürlüğüne de memnuniyetsizliğinizi belirtebilirsiniz.
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Haziran 2009, 16:36

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
The Unique - avatarı
Dilekçe İle Sağlık Grup Başkanlığına , Kaymakamlığa v.s Şikayetinizi Bildirin
Rapor Et
Eski 6 Eylül 2009, 01:07

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hastane şikayeti
05/09/2009 tarihinde beylikdüzü medilafe hastanesinin acil bölümüne akşam saat22:30 civari bel ağrısı şikayatiyle gittim bağkurla muayine olmak için kimliğimi verdim işlemlerim yapılırken doktor tarafından muayine edildikten sonra kas gevşetici bir iğne yapıldı bunun karşılığında benden 70 tl. para istendi bağkurumun olduğun söylediğimde tc kimlik nonuz hata veriyor dediler sitemde görünmüyor gibi bir sürü şey söylediler ben o sırada acım olduğu için parawyı ödeyip hastaneden çıktım ödediğim para için bana hiç bir makbuz fatura yada herhangi bir kayıt yapılmadı ben bu hastanenin usulsuz calıştığından şikayatciyim ödediğim paranın haksız yere alındığını düşünüyorum ki hiç bir yerde bir kas gevşeticiye 70 tl. para ödenmez ben duyarlı bir vatandaş olarak bu konuyla ilgilenmenizi istiyorum sayğılarımla
Rapor Et
Eski 8 Eylül 2009, 10:49

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
fatih teki zirve sağlıkta sabah muyine oldum 10 lr katkı payı sonra serum takmak için 50 tl istediler
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2009, 01:58

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben ankaradan emrah kılıç özel mamak veni vidi hastanesine böbrek şikayeti için temmuz 2009 da başvurdum üroloji bölümünde tedavime başlandı böbrek taşı kırma merkezine yönlendirildim taşlarımı kırma tedavim devam ederken taş kırma merkezinden böbrek rontgenim istendi hastaneye başvurduğumda benden tekrar muayene ücreti talep ettiler (12 tl) vermek zorunda kaldım taş kırma merkezinde tedavim bittikten sonra böbrek ağrılarım devam ettiği için tekrar 10.09.2009 mamak veni vidi hastanesine gittiğimde üroloji dokrorlaının ayrıldığını başka bir sağlık kuruıluşuna gitmemi söyleyip başlarından savmaya kalktılar itiraz ettim yardımcı olamayacaklarını söylediler tekrar mamakta bulunan veli gündüz sağlık ocağına gittim kan ve idrar tahlili istediler bende özel mamak veni vidi hastanesine gidip bari bu tahlilleri vermelerini istedim ve takrar benden muayne ücreti (10,50 tl) ücret istediler bi insan tedavisi süren bir hastadan her kontrole gittiğinde bu kadar muayene ücreti almaları doğru mu ? hastane personeli çok lakayıt ve kaba en ufak bir sorunda başlarından def etmeye çalışıyolar hasta hakları diye bir birimleri var orda duran arkadaş hiç bir şekilde hastalarla muhattap olmuyor ilginize şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Eski 12 Eylül 2009, 10:55

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
11eylül 2009 da mersin özel imc hastanesi kbb bölümünde muayene oldum.hiçbir tahlil,film vb.işlem yaptırmadım.benden 20tl hasta katılım ücreti aldılar.bakanlığın en son belirlediği ücretin 10 tl olduğunu söylememe rağmen benden 20 tl aldılar.hastane hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyorum.
Rapor Et
Eski 12 Eylül 2009, 11:15

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
11 eylül 2009 da Ankara özel nur tıp merkezinin kadın hastalıkları bölümüne gittim. doktor tedavime başlamak için bana bazı ilaçlar yazdı. tesadüfen bi sağlık ocağı doktoruyla karşılaştım ve yazılan ilaçları sağlık ocağı doktoruna gösterdim. sağlık ocağı doktoru yazılan bu ilaçların çok ağır tedaviler için ve aids hastalarının kullanıldığını ve kesinlikle almamamı söyledi. meğer kadın hastalıkları doktorumuz ilaç firmasıyla anlaşmalıymış. yazdığı bu aids ilacı üzerinden her hastadan prim alıyormuş.ilacın fiyatı çok yüksek ve her önüne gelen hastaya bu ilacı yazıyor.o doktorun yazdığı bu ağır ilaçlar yüzünden 2 kadın bebeğini aldırmak zorunda kaldı. düşünün artık kadın doğum doktoru ve kadının karnındaki bebeği göremeyip bebeğin ölümüne yol açıyor. insanların sağlığıyla oynuyor. ben o ilaçları alıp kullanmış olsaydım belki yan etkilerinden hastalanacaktım verilmiş sadakam varmış. ama herkes susuyor kimse bişey diyemiyor o kişinin de yaptığı yanına kalıyor ne yapmalıyız bilmiyoruz bilgilendirirseniz seviniriz tşkler.
Son Düzenleyen Mira; 3 Şubat 2012 @ 20:52. Sebep: İçerik düzenlendi.
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2009, 15:43

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
özel ağrı orta doğu hastanesi insanları kandırarak hafta sonları eksra para alıyorlar sorduğumuzdada bu gün tatil doktur evden geliyor 30.00tl evde gelme parası diyorlar
Rapor Et
Eski 7 Ekim 2009, 13:28

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
4ekim 2009 konya özel vakıf hastanesi aciline gece 10 civarında sırt ağrısı şikayetiyle iki büklüm giden 50 yaşındaki babama bakmak için gelen dr uzaktan şikayeti dinleyip tansiyon ölçmeden muayene etmeden kalp grafiği çekmeden sadece kas gevşetici iğne yapılıp ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç yazıp gönderiyor. ertesi gün hafiflemeyen şikayetle başka bir hastaneye başvurduğunda kalp krizi geçirdiğini söylenerek geç kalınabilceğini ifade ediyolar. ve anjio oluyo damarın biri % 100 tıkalı balon yapılıyor çok şükürki açılıyor damarı .bu ne biçim bi dr diplomayı nerden aldı özel bir hastane bu kadar ilgisiz davranabilirmi dr mehmet ardıç bunu yapan adam bu nasıl doktorluk nasıl yemin ettiriliyor mezun olurken ya babamı kaybetseydik geri getirebilecekmiydi bu adam cevap verin şikayetciyim şikayetciyim
Rapor Et
Eski 7 Ekim 2009, 13:31

#10 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:

4ekim 2009 konya özel vakıf hastanesi aciline gece 10 civarında sırt ağrısı şikayetiyle iki büklüm giden 50 yaşındaki babama bakmak için gelen dr uzaktan şikayeti dinleyip tansiyon ölçmeden muayene etmeden kalp grafiği çekmeden sadece kas gevşetici iğne yapılıp ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç yazıp gönderiyor. ertesi gün hafiflemeyen şikayetle başka bir hastaneye başvurduğunda kalp krizi geçirdiğini söylenerek geç kalınabilceğini ifade ediyolar. ve anjio oluyo damarın biri % 100 tıkalı balon yapılıyor çok şükürki açılıyor damarı .bu ne biçim bi dr diplomayı nerden aldı özel bir hastane bu kadar ilgisiz davranabilirmi dr mehmet ardıç bunu yapan adam bu nasıl doktorluk nasıl yemin ettiriliyor mezun olurken ya babamı kaybetseydik geri getirebilecekmiydi bu adam cevap verin şikayetciyim şikayetciyim
Sağlık Bakanlığına bir dilekçeyle durumunuzu bildiriniz.Haklısınız sonuna kadar hakkınızı savununuz.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.158 saniyede (66.56% PHP - 33.44% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 18:11
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi