Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Özel bir hastane nereye nasıl şikayet edilir?

Gösterim: 49822 | Cevap: 101
  • diyetisyen tuba kayan
  • ersoy hastanesi yorumlar
  • ersoy hastanesinde dogum yapanlar
canan öztürk
Cevaplanmış   |    23 Haziran 2009 08:13   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
özel tıp merkezini nasıl nereye şikayet edebilirim
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

İZMİR EGEPOL HASTANESİnde annemi ameliyat ettirdik ve daha ameliyat olduğu gün bir aşağı bir yukarı indirip oda değiştirdiler aynı zamanda iki hastayı aynı odaya yerleştiriyorlar bu hastalardan biri yeni doğum yapmış diğeri ise ameliyat olan biri bu nasıl bir özel hastane sağlık bakanlığı yeni açılan bu hastaneleri kontrol etmiyor mu? lütfen sürekli kontrol etsinler hastaneler bildiğini okuyor şikayetçiyim.

Alıntı

kartal umut hastanesinde bagkurlu olduğumu söylememe rağmen tc kimlik no da sorun var diyerek bir serum ve agrı kesici iğne karşılıgında benden 200 TL. aldılar. Daha sonra bagkur kayıtlarımı incelediğimde her hangi bir sorun olmadığını gördüm. Bunlar saglık adına dolandırıcılık yapıyorlar.

Şikayetinizi bulunduğunuz ilin İl Sağlık Müdürlüğü'ne, Valiliğe ya da Sağlık Bakanlığı'na dilekçe ile ve varsa belgeli olarak yapınız. Hastanelerin halkla ilişkiler bölümünde ya da müdürlüğüne de memnuniyetsizliğinizi belirtebilirsiniz.

23 Haziran 2009 16:36   |   Mesaj #2   |   
The Unique - avatarı
MsXLabs Üyesi
Kahraman Maraş

43232
4.174 mesaj
Dilekçe İle Sağlık Grup Başkanlığına , Kaymakamlığa v.s Şikayetinizi Bildirin
Misafir
6 Eylül 2009 01:07   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
hastane şikayeti
05/09/2009 tarihinde beylikdüzü medilafe hastanesinin acil bölümüne akşam saat22:30 civari bel ağrısı şikayatiyle gittim bağkurla muayine olmak için kimliğimi verdim işlemlerim yapılırken doktor tarafından muayine edildikten sonra kas gevşetici bir iğne yapıldı bunun karşılığında benden 70 tl. para istendi bağkurumun olduğun söylediğimde tc kimlik nonuz hata veriyor dediler sitemde görünmüyor gibi bir sürü şey söylediler ben o sırada acım olduğu için parawyı ödeyip hastaneden çıktım ödediğim para için bana hiç bir makbuz fatura yada herhangi bir kayıt yapılmadı ben bu hastanenin usulsuz calıştığından şikayatciyim ödediğim paranın haksız yere alındığını düşünüyorum ki hiç bir yerde bir kas gevşeticiye 70 tl. para ödenmez ben duyarlı bir vatandaş olarak bu konuyla ilgilenmenizi istiyorum sayğılarımla
Misafir
8 Eylül 2009 10:49   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
fatih teki zirve sağlıkta sabah muyine oldum 10 lr katkı payı sonra serum takmak için 50 tl istediler
Misafir
11 Eylül 2009 01:58   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
ben ankaradan emrah kılıç özel mamak veni vidi hastanesine böbrek şikayeti için temmuz 2009 da başvurdum üroloji bölümünde tedavime başlandı böbrek taşı kırma merkezine yönlendirildim taşlarımı kırma tedavim devam ederken taş kırma merkezinden böbrek rontgenim istendi hastaneye başvurduğumda benden tekrar muayene ücreti talep ettiler (12 tl) vermek zorunda kaldım taş kırma merkezinde tedavim bittikten sonra böbrek ağrılarım devam ettiği için tekrar 10.09.2009 mamak veni vidi hastanesine gittiğimde üroloji dokrorlaının ayrıldığını başka bir sağlık kuruıluşuna gitmemi söyleyip başlarından savmaya kalktılar itiraz ettim yardımcı olamayacaklarını söylediler tekrar mamakta bulunan veli gündüz sağlık ocağına gittim kan ve idrar tahlili istediler bende özel mamak veni vidi hastanesine gidip bari bu tahlilleri vermelerini istedim ve takrar benden muayne ücreti (10,50 tl) ücret istediler bi insan tedavisi süren bir hastadan her kontrole gittiğinde bu kadar muayene ücreti almaları doğru mu ? hastane personeli çok lakayıt ve kaba en ufak bir sorunda başlarından def etmeye çalışıyolar hasta hakları diye bir birimleri var orda duran arkadaş hiç bir şekilde hastalarla muhattap olmuyor ilginize şimdiden teşekkürler
Misafir
12 Eylül 2009 10:55   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
11eylül 2009 da mersin özel imc hastanesi kbb bölümünde muayene oldum.hiçbir tahlil,film vb.işlem yaptırmadım.benden 20tl hasta katılım ücreti aldılar.bakanlığın en son belirlediği ücretin 10 tl olduğunu söylememe rağmen benden 20 tl aldılar.hastane hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyorum.
Misafir
12 Eylül 2009 11:15   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
11 eylül 2009 da Ankara özel nur tıp merkezinin kadın hastalıkları bölümüne gittim. doktor tedavime başlamak için bana bazı ilaçlar yazdı. tesadüfen bi sağlık ocağı doktoruyla karşılaştım ve yazılan ilaçları sağlık ocağı doktoruna gösterdim. sağlık ocağı doktoru yazılan bu ilaçların çok ağır tedaviler için ve aids hastalarının kullanıldığını ve kesinlikle almamamı söyledi. meğer kadın hastalıkları doktorumuz ilaç firmasıyla anlaşmalıymış. yazdığı bu aids ilacı üzerinden her hastadan prim alıyormuş.ilacın fiyatı çok yüksek ve her önüne gelen hastaya bu ilacı yazıyor.o doktorun yazdığı bu ağır ilaçlar yüzünden 2 kadın bebeğini aldırmak zorunda kaldı. düşünün artık kadın doğum doktoru ve kadının karnındaki bebeği göremeyip bebeğin ölümüne yol açıyor. insanların sağlığıyla oynuyor. ben o ilaçları alıp kullanmış olsaydım belki yan etkilerinden hastalanacaktım verilmiş sadakam varmış. ama herkes susuyor kimse bişey diyemiyor o kişinin de yaptığı yanına kalıyor ne yapmalıyız bilmiyoruz bilgilendirirseniz seviniriz tşkler.
Son düzenleyen Mira; 3 Şubat 2012 20:52. Sebep: İçerik düzenlendi.
Misafir
29 Eylül 2009 15:43   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
özel ağrı orta doğu hastanesi insanları kandırarak hafta sonları eksra para alıyorlar sorduğumuzdada bu gün tatil doktur evden geliyor 30.00tl evde gelme parası diyorlar
Misafir
7 Ekim 2009 13:28   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
4ekim 2009 konya özel vakıf hastanesi aciline gece 10 civarında sırt ağrısı şikayetiyle iki büklüm giden 50 yaşındaki babama bakmak için gelen dr uzaktan şikayeti dinleyip tansiyon ölçmeden muayene etmeden kalp grafiği çekmeden sadece kas gevşetici iğne yapılıp ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç yazıp gönderiyor. ertesi gün hafiflemeyen şikayetle başka bir hastaneye başvurduğunda kalp krizi geçirdiğini söylenerek geç kalınabilceğini ifade ediyolar. ve anjio oluyo damarın biri % 100 tıkalı balon yapılıyor çok şükürki açılıyor damarı .bu ne biçim bi dr diplomayı nerden aldı özel bir hastane bu kadar ilgisiz davranabilirmi dr mehmet ardıç bunu yapan adam bu nasıl doktorluk nasıl yemin ettiriliyor mezun olurken ya babamı kaybetseydik geri getirebilecekmiydi bu adam cevap verin şikayetciyim şikayetciyim
Blue Blood
7 Ekim 2009 13:31   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
Alıntı

4ekim 2009 konya özel vakıf hastanesi aciline gece 10 civarında sırt ağrısı şikayetiyle iki büklüm giden 50 yaşındaki babama bakmak için gelen dr uzaktan şikayeti dinleyip tansiyon ölçmeden muayene etmeden kalp grafiği çekmeden sadece kas gevşetici iğne yapılıp ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç yazıp gönderiyor. ertesi gün hafiflemeyen şikayetle başka bir hastaneye başvurduğunda kalp krizi geçirdiğini söylenerek geç kalınabilceğini ifade ediyolar. ve anjio oluyo damarın biri % 100 tıkalı balon yapılıyor çok şükürki açılıyor damarı .bu ne biçim bi dr diplomayı nerden aldı özel bir hastane bu kadar ilgisiz davranabilirmi dr mehmet ardıç bunu yapan adam bu nasıl doktorluk nasıl yemin ettiriliyor mezun olurken ya babamı kaybetseydik geri getirebilecekmiydi bu adam cevap verin şikayetciyim şikayetciyim

Sağlık Bakanlığına bir dilekçeyle durumunuzu bildiriniz.Haklısınız sonuna kadar hakkınızı savununuz.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Özel bir hastane nereye nasıl şikayet edilir? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 189
Son Mesaj: 4 Nisan 2015 21:25
Cevap: 3
Son Mesaj: 12 Şubat 2014 23:45
Cevap: 1
Son Mesaj: 1 Kasım 2011 23:35
Cevap: 0
Son Mesaj: 11 Eylül 2011 07:01