Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Nokia N73 model telefondan PC'ye dosya aktarımı nasıl olur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda 121darkblood tarafından 17 Temmuz 2009 (11:52) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
10861 kez görüntülenmiş, 11 cevap yazılmış ve son mesaj 15 Ağustos 2011 (21:07) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 17 Temmuz 2009, 11:52

#1 (link)
121darkblood
Ziyaretçi
121darkblood - avatarı
ben dün nokia n73 aldım.dünden beri pc-telefonla ve telefon-pc ile dosya aktarımı yapmaya çalışıyorum nokia suite yi kurdum ama yapamadım.birisi bana detaylı bir şekilde anltabilir mi
Rapor Et
Eski 17 Temmuz 2009, 12:32

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
121darkblood adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben dün nokia n73 aldım.dünden beri pc-telefonla ve telefon-pc ile dosya aktarımı yapmaya çalışıyorum nokia suite yi kurdum ama yapamadım.birisi bana detaylı bir şekilde anltabilir mi
PC Suitte Kurulumu
Telefonunuzun Bt'unu açın.

nokiaconnectionmanager1ip

Pc Suitte'i çalıştırın. "Nokia Connection Manager" (bağlantı yöneticisinden), USB Kablo, IRDA, Bt hangisini kullanacaksanız secip yan taraftaki "Configuration" (yapılandırma) bölümünü tıklayın. Buradan telefonunuzu aratın.
Bulduğu zaman üzerini tıklayarak ileri deyin geçiş anahtari (şifre) soracaktır. ne isterseniz yazın ilşeri deyin. Telefonunuzda beliren uyarıda da aynı şifreyi girin. hepsi bu. Karşınıza çıkan ana menüden Telefonunuzun verdiği izin doğrultusunda herşeyi yapabilirsiniz.
Ben bir kaç tanesinin kısaca ne işe yaradığını kısaca yazıyorum:

1) Yedekleme / Geri yükleme: Bu programın en önemli özelliklerinden biri olmaktadır. Telefonunuzun dosya, görüntü, melodi gibi dosyalarınızın yedeğini(back up) almak için kullanabilirsiniz Geri yükle seçeneği ise almış
olduğunuz yedeği telefona tekrardan yüklemenize yaramaktadır.
2) Senkronize etmek: Kişi ve Takvim ayarlamalarınızı Outlook yoluyla senkronize etmeye yarar
3) Dosya Aktarımı: istediğiniz her turlu resim,midi,avi*,mp3* gibi dosyalarını
telefona aktarmak için kullanılır
4) Uygulama YÜkle : Burada bilgisayarınızda olan *.sis uzantılı dosyaları telefonunuza gönderirsiniz.
5) Bağlantıları Yönet :Bt-Telefon arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
6) Modem Seçenekleri :Eğer GPRS ile internete bağlanıyorsanız, bilgisayarınıza telefonunuzu bir modem olarak tanıtabilirsiniz.
7) Kişi Ekleme : VCard yani adres defterinize numara girebilirsiniz.
Alıntı
Rapor Et
Eski 17 Temmuz 2009, 15:12

#3 (link)
121darkblood
Ziyaretçi
121darkblood - avatarı
Alıntı:
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

PC Suitte Kurulumu
Telefonunuzun Bt'unu açın.

nokiaconnectionmanager1ip

Pc Suitte'i çalıştırın. "Nokia Connection Manager" (bağlantı yöneticisinden), USB Kablo, IRDA, Bt hangisini kullanacaksanız secip yan taraftaki "Configuration" (yapılandırma) bölümünü tıklayın. Buradan telefonunuzu aratın.
Bulduğu zaman üzerini tıklayarak ileri deyin geçiş anahtari (şifre) soracaktır. ne isterseniz yazın ilşeri deyin. Telefonunuzda beliren uyarıda da aynı şifreyi girin. hepsi bu. Karşınıza çıkan ana menüden Telefonunuzun verdiği izin doğrultusunda herşeyi yapabilirsiniz.
Ben bir kaç tanesinin kısaca ne işe yaradığını kısaca yazıyorum:

1) Yedekleme / Geri yükleme: Bu programın en önemli özelliklerinden biri olmaktadır. Telefonunuzun dosya, görüntü, melodi gibi dosyalarınızın yedeğini(back up) almak için kullanabilirsiniz Geri yükle seçeneği ise almış
olduğunuz yedeği telefona tekrardan yüklemenize yaramaktadır.
2) Senkronize etmek: Kişi ve Takvim ayarlamalarınızı Outlook yoluyla senkronize etmeye yarar
3) Dosya Aktarımı: istediğiniz her turlu resim,midi,avi*,mp3* gibi dosyalarını
telefona aktarmak için kullanılır
4) Uygulama YÜkle : Burada bilgisayarınızda olan *.sis uzantılı dosyaları telefonunuza gönderirsiniz.
5) Bağlantıları Yönet :Bt-Telefon arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
6) Modem Seçenekleri :Eğer GPRS ile internete bağlanıyorsanız, bilgisayarınıza telefonunuzu bir modem olarak tanıtabilirsiniz.
7) Kişi Ekleme : VCard yani adres defterinize numara girebilirsiniz.
Alıntı

çok saol abi
Rapor Et
Eski 18 Temmuz 2009, 02:18

#4 (link)
mechul_adam
Ziyaretçi
mechul_adam - avatarı
Alıntı:
121darkblood adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

çok saol abi
abi degil abla
Rapor Et
Eski 18 Temmuz 2009, 13:41

#5 (link)
TURAN
Ziyaretçi
TURAN - avatarı
Programsız olarakta sadece telefonun usb kablosu ile veri aktarımı yapılabiliyor,şahsen ben öyle yapıyorum,usb ile telefonumu bilgisayara bağladıktan sonra hiçbir program açmadan direk aktarıyorum.
Rapor Et
Eski 27 Eylül 2009, 18:28

#6 (link)
MutantSlayer
Ziyaretçi
MutantSlayer - avatarı
bnde usb kablo seçeneğine tıkladığımda Configure seçeneği donuk oluo yrdımlarınızı bekliorm
Rapor Et
Eski 4 Kasım 2009, 20:04

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende pc den muzik atmayı bilmiyorum yardım edermısınız nokia n73 e atıcam
Rapor Et
Eski 2 Mayıs 2010, 19:59

ne yapabilirim ?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yazdıklarınızı dikkatlice okuyarak yaptım teşekkürler ama genede olmadı ne yapmalıyım tel. deki resimleri laptopa atamıyorum offfffffff
Rapor Et
Eski 2 Mayıs 2010, 20:06

#9 (link)
nazsu
Ziyaretçi
nazsu - avatarı
tlfonunm kurumlum cd bilgisayara kurman gerekiyo daha sonra usd kablosunu takıp işlemi yapabilirsin oluyor öle olmassa kard okuyodunuz varsa hafıza kartınızı ona takıp bilgisayarda okutun.
Rapor Et
Eski 2 Temmuz 2010, 16:24

n73

#10 (link)
atakj
Ziyaretçi
atakj - avatarı
ya ben herşeyi yapıyorum muzik atcam dönüştürülemiyor diyor neden ya bi ayrdımcı olursanız
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.185 saniyede (74.31% PHP - 25.69% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 08:53
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi