Arama

Cinler hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ocak 2017 Gösterim: 4.290 Cevap: 4
recepkaymak - avatarı
recepkaymak
Ziyaretçi
24 Temmuz 2009       Mesaj #1
recepkaymak - avatarı
Ziyaretçi
Cinler hakkında bilgi verir misiniz?
EN İYİ CEVABI OneNight verdi

Cin'ler nasıl varliklardır?

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntıdaki Ek 60961
Cin'lerin varlığı konusunda sanırım şüphe eden çok az insan vardır. Cinler Röntgen ışınlarından 10 kat daha ince enerjik varlıklardır dersek yalan olmaz. her canlı varlığın şekline göz açıp kapatıncaya kadar girebilme özellikleri vardır. bir gün evde otururken bir arkadaş kapıyı çaldı hemen açtım; bir saate yakın sohbet yaptık ve o gitti. aradan 5 dakika geçmedi aynı arkadaş gene geldi ve benden sıgara istedi.

Ya dedim demin daha dolu paketin vardı ne tez içtin? Bana demezmi ne demini ben dağdan daha yeni geldim sen benimle dalgamı geçiyorsun? İnanmadım dışarı çıktık beraber ve diğer komşulara sordum onun gerçekten dağda olup olmadığını. aldığım cevap evet. Anladımki ben bir saat boyunca bir cinle sohbet ettim ve bunun farkına bile varmadım.

Cin'ler bizim gibi yaşarlar evlenirler, çoğalırlar. Dünya'mızda insanlar yokken henüz onalr dünya'yı imar ederlermiş. allah İnsanı yaratınca onlar korkmaya başlamışlar.

demişlerki Ey Rabbimiz sen bize Dünya'yı veririken ardımızdan Adem evlatlarını yaratacağını bildirmedin. bu insanlar bir gün çoğalıp bize karşı güçlü olurlar, biz ne yapacağız? Cenabı hak derki: ben Sizinle onlar arasına bir perde koyacağım onlar sizleri göremeyecekler.

Cinler biz insanlardan daha önce yaratıldıkları için ve ince bir enerjik beden yapılarına sahip olmalarıda ayrı bir avantaj olduğundan. teknoliji alanında biz insanlardan kat be kat daha üstünler.

Devamı > Cinler

Son düzenleyen Safi; 5 Ocak 2017 19:57
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
24 Temmuz 2009       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
recepkaymak adlı kullanıcıdan alıntı

*CİNLERİN BOYUTU FARKLI OLDUĞUNA GÖRE BURDAKİ BAZI İNSALAR NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİYOR?
*ONLAR BİZİM BOYUTUMUZA GELDİĞİNE GÖRE BİZ ONLARIN BOYUTUNA NEDEN GEÇEMİYORUZ?

Sponsorlu Bağlantılar
*MADEM ÜSTÜN VARLIK BİZİZ NEDEN ONLAR FİZİKSEL VE DİĞER YÖNLERDEN BİZDEN GELİŞMİŞLER?
BU SORDUĞUM SORULAR SAÇMA MI?****Msn Grin

Saçma değil ama yaradılışa ait sorular sormaktasınız. İlahiyatçılarca getirilmiş açıklamaları kısaca vererek yanıtlamaya çalışacağım:
1. İletişime geçebilme cinlere verilmiş yeti ve yetenektir. Yani insanlar cinlerle değil, cinler insanlarla iletişim kurabilmektedirler.
2. Ateşten yaratıldıkları rivayet edilir ve her iki alemde de bulunabilme izinleri vardır.
3. Daha gelişmişlik gibi bir durum yok, insanların ve cinlerin yaratıldığı maddeler birbirinden çok farklıdır, hepsi bu.

Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
nötrino
Yasaklı
11 Temmuz 2011       Mesaj #3
Yasaklı
Alıntı

cinler gerçekten varmı

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bir cini insandan nasıl ayırabiliriz

Cinler alemi farklı ve derin bir konudur Büyük islam alimleri cinlerle ilgili ilmi konularla uğraşmamış ve bu konularla uğraşılmamasını tavsiye etmişlerdir.Cinler ateşten yaratılmış varlıklardır Daha doğrusu ateşin duman kısmından yaratılmışlardır ve duman şeklinde, insan bedeni de dahil bir çok canlının bedenine rahatlıkla girebilir onların şekline bürünebilirler.Bu varlıkların sadece Peygamber Efendimizin (s.a.v) şekline ve koç kılığına giremedikleri bildirilmiştir Ayrıca cinlerin musallat olduğu insanın vücudundaki enerji akımının değiştiği,dengesinin kaybolduğu belirlenmiştir İnsan şekline bürünen bir cinin ayak parmaklarının topuk tarafından ters olduğu, sık ve hızlı nefes alıp verdikleri rivayet edilmiştir.
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
9 Ocak 2016       Mesaj #4
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi
Kuran-ı Kerim'de ''Cinn Suresi'' olarak isimlendirilen tam bir sure vardır. Bununla birlikte cinlerden Kuran-ı Kerim'de kırktan fazla yerde söz edilmiştir. Ebu Salebe el-Huşeni, Resulullah (sav) 'ın şöyle dediği rivayet edilmiştir; ''Cin üç kısımdır. Kanatları olup havada uçabilenler, yılan ve köpek olanlar, meskün ve göçebe olanlar' Cinlerin insan şeklinde, kara köpek, akrep, deve, yılan, kara kedi ve siyah eşek şeklinde görülmeleri mümkündür. Cinler daha çok hamam, müzik ve eğlence yerlerinde, içerisinde resim ve heykel bulunan ortamlarda bulunurlar.
OneNight
Yasaklı
5 Ocak 2017       Mesaj #5
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Cin'ler nasıl varliklardır?

Ad:  cin.jpg
Gösterim: 376
Boyut:  13.6 KB
Cin'lerin varlığı konusunda sanırım şüphe eden çok az insan vardır. Cinler Röntgen ışınlarından 10 kat daha ince enerjik varlıklardır dersek yalan olmaz. her canlı varlığın şekline göz açıp kapatıncaya kadar girebilme özellikleri vardır. bir gün evde otururken bir arkadaş kapıyı çaldı hemen açtım; bir saate yakın sohbet yaptık ve o gitti. aradan 5 dakika geçmedi aynı arkadaş gene geldi ve benden sıgara istedi.

Ya dedim demin daha dolu paketin vardı ne tez içtin? Bana demezmi ne demini ben dağdan daha yeni geldim sen benimle dalgamı geçiyorsun? İnanmadım dışarı çıktık beraber ve diğer komşulara sordum onun gerçekten dağda olup olmadığını. aldığım cevap evet. Anladımki ben bir saat boyunca bir cinle sohbet ettim ve bunun farkına bile varmadım.

Cin'ler bizim gibi yaşarlar evlenirler, çoğalırlar. Dünya'mızda insanlar yokken henüz onalr dünya'yı imar ederlermiş. allah İnsanı yaratınca onlar korkmaya başlamışlar.

demişlerki Ey Rabbimiz sen bize Dünya'yı veririken ardımızdan Adem evlatlarını yaratacağını bildirmedin. bu insanlar bir gün çoğalıp bize karşı güçlü olurlar, biz ne yapacağız? Cenabı hak derki: ben Sizinle onlar arasına bir perde koyacağım onlar sizleri göremeyecekler.

Cinler biz insanlardan daha önce yaratıldıkları için ve ince bir enerjik beden yapılarına sahip olmalarıda ayrı bir avantaj olduğundan. teknoliji alanında biz insanlardan kat be kat daha üstünler.

Devamı > Cinler

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.