Arama

Mezopotamya sanatı hakkında bilgi verebilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ekim 2010 Gösterim: 5.406 Cevap: 3
alican-52 - avatarı
alican-52
Ziyaretçi
2 Ekim 2009       Mesaj #1
alican-52 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bana mezapotamya sanatı hakkında bilgi ve resimler lazım ancak bana kısa yüzeysel değilde geniş çapta bol bir bilgi lazım ben bulamadım bulduklarım hep kısa ve yetersiz siz yardımcı olursanız sevinirim .
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Alıntı
alican-52 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bana mezapotamya sanatı hakkında bilgi ve resimler lazım ancak bana kısa yüzeysel değilde geniş çapta bol bir bilgi lazım ben bulamadım bulduklarım hep kısa ve yetersiz siz yardımcı olursanız sevinirim .

Tarihi Gelişim İçinde Mezopotamya Sanatı

Sponsorlu Bağlantılar
mezopotamyaharita

Avcılıktan çobanlığa ve tarıma geçiş, 5. bin ile 4. bin yılları arasında Asya’nın geniş toprakları üzerinde cereyan etmiş olmalıdır (Herbert Kühn, “Der Aufstieg der Menschheit, S. 82). Bu kültür değişimi, Akdeniz ile Basra Körfezi arasındaki yörelerde ve İran’da görülüyor. Böylece avcılıktan çobanlığa ve tarıma geçişin yalnız bir yörede olduğunu düşünmek yanlıştır. Bu kültür değişiminin birçok çağları içine aldığı son incelemelerden anlaşılmaktadır.

mezopotamyadonemler

Konu devamı için bakınız > Mezopotamya Sanatı
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
2 Ekim 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
alican-52 adlı kullanıcıdan alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
mezopotamyaharita

Avcılıktan çobanlığa ve tarıma geçiş, 5. bin ile 4. bin yılları arasında Asya’nın geniş toprakları üzerinde cereyan etmiş olmalıdır (Herbert Kühn, “Der Aufstieg der Menschheit, S. 82). Bu kültür değişimi, Akdeniz ile Basra Körfezi arasındaki yörelerde ve İran’da görülüyor. Böylece avcılıktan çobanlığa ve tarıma geçişin yalnız bir yörede olduğunu düşünmek yanlıştır. Bu kültür değişiminin birçok çağları içine aldığı son incelemelerden anlaşılmaktadır.

mezopotamyadonemler

Son düzenleyen ThinkerBeLL; 2 Ekim 2009 23:16 Sebep: Cevabın site içi konu linki eklenmiştir.
pegasus1978 - avatarı
pegasus1978
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #3
pegasus1978 - avatarı
Ziyaretçi
Msn SurprisedMsn SleepyMsn SleepyMsn SleepyMsn MadMsn Mad
Alıntı

misir ve mezopotamya sanati ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Msn MadMsn CryMsn Thinking

MISIR VE MEZOPOTAMYA SANATI İLE İLGİLİ
=)
Son düzenleyen pegasus1978; 7 Ekim 2010 12:09 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #4
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
pegasus1978 adlı kullanıcıdan alıntı

Msn SurprisedMsn SleepyMsn SleepyMsn SleepyMsn MadMsn MadMsn MadMsn CryMsn Thinking

MISIR VE MEZOPOTAMYA SANATI İLE İLGİLİ
=)

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

mezopotamyaharita

mezopotamyadonemler

.