Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Atatürk'ün Çanakkale Savaşı'ndaki başarılarını gösteren gazete haberleri var mı?

• ataturk konu alan gasete
  • ataturkun canakkaledeki basarilari
  • canakkale savasi gazete haberleri
Misafir
Cevaplanmış   |    12 Ekim 2009 13:46   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
bana lütfen yardım edinnn atatürk'ün çanakkale savaşındaki başarılarıyla ilgili gazete haberi lazım lÜTFEN YARDIMMMM!!! helpppppppppppppppppppppppp
En iyi cevap AsHiLaL tarafından gönderildi

“Buram Buram Çanakkale Destanı ve Atatürk” Balkan ve İstiklal Savaşlarına katılan, dünyanın en yaşlı son gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz’ın “Buram Buram Çanakkale Destanı ve Atatürk” isimli resim ve eşya sergisi Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Barbaros Kutlutaş İlk Öğretim Okulu Salonunda açıldı.
24/02/2009

Balkan ve İstiklal Savaşlarına katılan, dünyanın en yaşlı son gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz’ın “Buram Buram Çanakkale Destanı ve Atatürk” isimli resim ve eşya sergisi Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Barbaros Kutlutaş İlk Öğretim Okulu Salonunda açıldı. Sergiye, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Şen, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, AKP İlçe Yöneticileri, DSP İlçe Başkanı Ersin Dilek ve DSP Belediye Başkan Adayı Sezai Saka, MHP Belediye Başkan Adayı Hayri Şentürk, Saadet Partisi İlçe Başkanı Seyfettin Aydemir, Çaycuma TSO Yönetimi, daire müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Sergiye ev sahipliği yapan Turgut Kaçmaz konuşmasında kendisine katkı sağlayan Belediye Başkanı Mithat Gülşen’e teşekkür ederken Çanakkale Savaşlarını anlattığı sırada sergiye katılanlar duygulu anlar yaşadı:

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ise Çanakkale’de şehitlerin mezarlarını ve savaştığı yerleri ziyaret ettiklerini ve şehitlerini her zaman yaşatacaklarını söyleyerek Çaycuma Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini Çanakkale’ye götüreceklerini söyledi:

Törende şehit annesi Nazikar Berber Şırnak’ta şehit olan oğlu için yazdığı şiiri okudu. Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ve Turgut Kaçmaz şehit annesinin elini öperek acısını paylaştı. Son olarak sergiyi açan Turgut Kaçmaz katılanlara sergiyi gezdirdi.

Misafir
13 Ekim 2009 22:08   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
atatürkün çanakkale savaşındaki başarılarını ele alan gazete hebri istiyorum çok acillllllllll
Misafir
20 Ekim 2009 19:04   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
mustafa kemal'in Çanakkle'deki başarılarını konu alan bir gazete haberiiiii istiyrmmm =P
Misafir
20 Ekim 2009 19:59   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
banada cok lazım
AsHiLaL
20 Ekim 2009 20:05   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
“Buram Buram Çanakkale Destanı ve Atatürk” Balkan ve İstiklal Savaşlarına katılan, dünyanın en yaşlı son gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz’ın “Buram Buram Çanakkale Destanı ve Atatürk” isimli resim ve eşya sergisi Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Barbaros Kutlutaş İlk Öğretim Okulu Salonunda açıldı.
24/02/2009
Balkan ve İstiklal Savaşlarına katılan, dünyanın en yaşlı son gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz’ın “Buram Buram Çanakkale Destanı ve Atatürk” isimli resim ve eşya sergisi Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Barbaros Kutlutaş İlk Öğretim Okulu Salonunda açıldı. Sergiye, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Şen, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, AKP İlçe Yöneticileri, DSP İlçe Başkanı Ersin Dilek ve DSP Belediye Başkan Adayı Sezai Saka, MHP Belediye Başkan Adayı Hayri Şentürk, Saadet Partisi İlçe Başkanı Seyfettin Aydemir, Çaycuma TSO Yönetimi, daire müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Sergiye ev sahipliği yapan Turgut Kaçmaz konuşmasında kendisine katkı sağlayan Belediye Başkanı Mithat Gülşen’e teşekkür ederken Çanakkale Savaşlarını anlattığı sırada sergiye katılanlar duygulu anlar yaşadı:

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ise Çanakkale’de şehitlerin mezarlarını ve savaştığı yerleri ziyaret ettiklerini ve şehitlerini her zaman yaşatacaklarını söyleyerek Çaycuma Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini Çanakkale’ye götüreceklerini söyledi:

Törende şehit annesi Nazikar Berber Şırnak’ta şehit olan oğlu için yazdığı şiiri okudu. Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ve Turgut Kaçmaz şehit annesinin elini öperek acısını paylaştı. Son olarak sergiyi açan Turgut Kaçmaz katılanlara sergiyi gezdirdi.
NeutralizeR bu mesajı beğendi.
Misafir
15 Kasım 2009 17:49   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
bana aciiiiiiiiiiiiiil atatürk ün gazete haberleri lazım ilk baştakini yazdım
Misafir
3 Mart 2010 15:28   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
ya benim acilen eski zamanların çanakale haberleri lazım proje ödevi lütfen çok lazımmmmmmmmmmmmmmmmmm
Misafir
27 Eylül 2010 13:27   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
çanakkale kara savaşlarında olağanüstü yararlılıkları görülen ve savunmadaki güç ve ustalığı ile hakkıyla şan ve şeref kazanarak boğazları ve hilafet makamını (istanbul) kurtaran kumandanlarımızdan doğuştan kahraman , mümtaz... albay mustafa kemal beyefendi.
Misafir
28 Eylül 2010 15:53   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
banada acil
Misafir
28 Eylül 2010 21:10   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
mustafa kemal'in Çanakkale'deki başarılarını konu alan bir gazete haberi
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Atatürk'ün Çanakkale Savaşı'ndaki başarılarını gösteren gazete haberleri var mı? Konusuna Benzer Konular

Kurtuluş Savaşı'nda gazete haberleri nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 10
Son Mesaj: 9 Ocak 2014 23:23
Kurtuluş Savaşı cephelerini gösteren harita var mı?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 13
Son Mesaj: 1 Ocak 2014 17:39
Cevap: 0
Son Mesaj: 26 Mart 2013 19:59
Atatürk ve Çanakkale Savaşı (Resimli Anlatım)
Gönderen: HerHangiBiri Forum: Mustafa Kemal ATATÜRK
Cevap: 1
Son Mesaj: 20 Ekim 2011 22:11
Cevap: 2
Son Mesaj: 20 Ekim 2009 21:17
Sayfa 0.319 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu