Arama

Açık öğretim imam hatip liselerinde eğitim nasıldır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Eylül 2012 Gösterim: 39.207 Cevap: 33
ACİZ - avatarı
ACİZ
Ziyaretçi
12 Ağustos 2011       Mesaj #21
ACİZ - avatarı
Ziyaretçi
SELAMÜN ALEYKÜM . BEN AÇIK ÖĞRETİMDEN İMAM HTİP LİSESİNİ BİTİRMEK İSTİYORUM AMA ÇARŞAFLIYIM ACABA BU YÜZ YÜZE EĞİTİM DE HAFTA SONU DERSLERİN DE VEYA SINAVLAR DA Bİ ENGEL TEŞKİL EDR Mİ ?
Sponsorlu Bağlantılar
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
12 Ağustos 2011       Mesaj #22
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
ACİZ adlı kullanıcıdan alıntı

SELAMÜN ALEYKÜM . BEN AÇIK ÖĞRETİMDEN İMAM HTİP LİSESİNİ BİTİRMEK İSTİYORUM AMA ÇARŞAFLIYIM ACABA BU YÜZ YÜZE EĞİTİM DE HAFTA SONU DERSLERİN DE VEYA SINAVLAR DA Bİ ENGEL TEŞKİL EDR Mİ ?

İnceleyiniz;

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı

Madde 12 - Lise ve dengi okullarda
a. Kız Öğrenciler:
Okulca seçilen bir renkte vücut hatlarını belli etmiyecek şekilde, yırtmaçsız, kolsuz ve diz kapağını örtecek boyda bir forma giyerler. Bu forma içine, mevsimin özelliklerine göre formayla uyum sağlayacak şekilde, kapalı yakalı uzun veya yarım kollu bluz veya kazak giyerler. Okul içinde baş açık, saçlar temiz ve düzgün taranmış olup uzun olması halinde örülür veya arkaya toplanarak bağlanır. Makyaj yapılmaz, kaşlar alınmaz, tırnak uzatılmaz ve cilalanmaz. Yüzük, küpe, kolye, iğne ve bilezik gibi süs ve ziynet eşyası takılmaz.
Çorap, ayakkabı gibi diğer giyim eşyası 14. ve 15. maddeye uygun olarak düzenlenir.
b. Erkek öğrenciler:
Ceket, gömlek ve pantolon giyerler; kravat takarlar. Okul yönetimince uygun görülmesi halinde, sıcak mevsimde sadece gömlek ve soğuk mevsimde ceket altına kapalı yakalı kazak giyilebilir.
Okul içinde baş açık, saçlar kısa ve temiz olur. Ense düz ve açık olup favori, sakal ve bıyık bırakılmaz. Zincir, kolye, yüzük vb. ziynet eşyası takılmaz.
c. Kız ve Erkek Öğrenciler;
(1) Atelye, işlik, laboratuvar ve iş yerlerinde önlük veya tulum giyerler.
(2) Beden eğitimi dersleriyle, spor faaliyetlerinde okul yönetiminin uygun göreceği kıyafeti giyerler.
(3) İmam-Hatip liselerinde kız öğrenciler yalnız Kuran-ı Kerim ders saatlerinde başlarını örtebilirler.

Kaynak

Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hatay dörtyol payas semtine baglı yabancı dil agırlıklı lise mezunuyum açıkögretimden imamhatip lisesine nasıl nereye ve yapmam gereken işlem nedir?ögrenmek istiyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açık imamhatip lisesi okumak istiyorm 2011 kytları ne zmn başlıo eğitim nsl oluo acaba gebze
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
erzurum imam hatip lisesi açık öğretime kayıtlar için kontenjanlar dolmuş acaba ek kontenjan açılacak mı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
anadolu üniversitesi 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliği bölümü mezunuyum.Açık imam hatip lisesine kayıt yaptırabilirmiyim.Teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben imam hatip lisesinde okuyorum açık liseye ticaret meslek olarak geçebilirmiyim acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk öğretim okulunda bu yıl mevzun oldun imam hatip diplomasını al almak istiyorum ne yapmalıyı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN LİSE MEZUNUYUM İMAM HATİPTEN YÜZYÜZE EĞİTİMİMİ BİTİRDİM LİSE MEZUNU OLARAK KAÇ KREDİ TAMAMLAM LAZIM ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açıköğretim imamhatip lisesininson iki senesini 1 senede bitirebilirmiyim?