Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?

Gösterim: 37663 | Cevap: 14
  • ataturk sozleri benim naciz vucudum
  • ataturkun benim naciz vucudum sozu
  • ataturkun sozu benim naciz vucudum
Misafir
Cevaplanmış   |    10 Kasım 2009 20:12   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?

benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Ben öldükten sonra da Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecektir.

fadedliver
10 Kasım 2009 20:26   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Alıntı

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”
_KleopatrA_ bu mesajı beğendi.
Daisy-BT
10 Kasım 2009 20:29   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
Alıntı

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Misafir
11 Kasım 2009 23:42   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi

atatürkün özdeyişleri ve açıklamaları

ya lütfen atatürkün benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türk milleti ilelebet payidar kalaçaktır sözünü açıklar mısınız
Daisy-BT
11 Kasım 2009 23:54   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
Alıntı

ya lütfen atatürkün benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türk milleti ilelebet payidar kalaçaktır sözünü açıklar mısınız

Aşağıdaki mesajları okuyunuz.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”

Misafir
1 Kasım 2010 21:50   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi

atatürk

atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor
Misafir
6 Kasım 2010 18:26   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
klasik sözlerden biride atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor ewet ömrümüzün sonuna kadarda orda yaşayacaktır ama biz atatürkü yaşatmak için onun izinden gitmeliyiz...sözle sölemek kolay ama asıl önemli olan onun ismini yaşatmaktır....saygılar
Misafir
18 Şubat 2011 01:12   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi

Ata'M

Evet bencede Atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor!
Misafir
3 Mart 2011 16:44   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
benim naçiz vücudum ilelebet toprak olacaktır,fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır özdeğişini atatürk ne için ve ne zaman söylemiştir
Misafir
8 Ekim 2011 03:35   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
İzmir iktisat kongrsi görüşmeleri esnasında Mustafa kemal paşa kendine yapılan suikast girişimine karşılık olarak söylemiştir
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir? Konusuna Benzer Konular

"Toplumda saygı bilgi ile kazanılır" ne anlama gelir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 2 Nisan 2011 23:55
Son Mesaj: 28 Ağustos 2010 19:41
Son Mesaj: 19 Nisan 2010 21:39
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Şubat 2010 21:11
Cevap: 1
Son Mesaj: 3 Aralık 2009 21:32
Sayfa 0.344 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu