PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > "Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir20:12, 10 Kasım 2009 
benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Ben öldükten sonra da Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecektir.
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
fadedliver20:26, 10 Kasım 2009 
Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”
Cevap
Daisy-BT20:29, 10 Kasım 2009 
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Cevap
Misafir23:42, 11 Kasım 2009 
ya lütfen atatürkün benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türk milleti ilelebet payidar kalaçaktır sözünü açıklar mısınız
Cevap
Daisy-BT23:54, 11 Kasım 2009 
ya lütfen atatürkün benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türk milleti ilelebet payidar kalaçaktır sözünü açıklar mısınız
Aşağıdaki mesajları okuyunuz.

Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı:

fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı:
Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”
Cevap
Misafir21:50, 1 Kasım 2010 
atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor
Cevap
Misafir18:26, 6 Kasım 2010 
klasik sözlerden biride atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor ewet ömrümüzün sonuna kadarda orda yaşayacaktır ama biz atatürkü yaşatmak için onun izinden gitmeliyiz...sözle sölemek kolay ama asıl önemli olan onun ismini yaşatmaktır....saygılar
Cevap
Misafir01:12, 18 Şubat 2011 
Evet bencede Atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor!
Cevap
Misafir16:44, 3 Mart 2011 
benim naçiz vücudum ilelebet toprak olacaktır,fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır özdeğişini atatürk ne için ve ne zaman söylemiştir
Cevap
Misafir03:35, 8 Ekim 2011 
İzmir iktisat kongrsi görüşmeleri esnasında Mustafa kemal paşa kendine yapılan suikast girişimine karşılık olarak söylemiştir
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama