Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 10 Kasım 2009 (20:12) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
32258 kez görüntülenmiş, 13 cevap yazılmış ve son mesaj 16 Mart 2014 (15:25) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.60  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Kasım 2009, 20:12

"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Ben öldükten sonra da Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecektir.
Rapor Et
Reklam
Eski 10 Kasım 2009, 20:26

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”
Rapor Et
Eski 10 Kasım 2009, 20:29

#3 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Rapor Et
Eski 11 Kasım 2009, 23:42

atatürkün özdeyişleri ve açıklamaları

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya lütfen atatürkün benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türk milleti ilelebet payidar kalaçaktır sözünü açıklar mısınız
Rapor Et
Eski 11 Kasım 2009, 23:54

#5 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ya lütfen atatürkün benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türk milleti ilelebet payidar kalaçaktır sözünü açıklar mısınız
Aşağıdaki mesajları okuyunuz.

Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Alıntı:
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”
Rapor Et
Eski 1 Kasım 2010, 21:50

atatürk

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor
Rapor Et
Eski 6 Kasım 2010, 18:26

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
klasik sözlerden biride atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor ewet ömrümüzün sonuna kadarda orda yaşayacaktır ama biz atatürkü yaşatmak için onun izinden gitmeliyiz...sözle sölemek kolay ama asıl önemli olan onun ismini yaşatmaktır....saygılar
Rapor Et
Eski 18 Şubat 2011, 01:12

Ata'M

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Evet bencede Atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor!
Rapor Et
Eski 3 Mart 2011, 16:44

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim naçiz vücudum ilelebet toprak olacaktır,fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır özdeğişini atatürk ne için ve ne zaman söylemiştir
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2011, 03:35

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İzmir iktisat kongrsi görüşmeleri esnasında Mustafa kemal paşa kendine yapılan suikast girişimine karşılık olarak söylemiştir
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.184 saniyede (76.69% PHP - 23.31% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 06:12
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi