Arama

Fare imlecinin sürekli takılma nedeni nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Ocak 2016 Gösterim: 48.509 Cevap: 14
klavyedeki - avatarı
klavyedeki
Ziyaretçi
13 Kasım 2009       Mesaj #1
klavyedeki - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.fare imlecim sürekli takılıyor.bunu nasıl düzeltebilirim.acil yardım
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Düzgünce çalışırken durduk yerde donan fare sorununda arıza kesinlikle farede değildir. Mutlaka arka planda çalışan programların fazlalığından, program çakışmalarından veya virüs kaynaklı olabilir. Bazı virüs programları bazı spyware programlarıyla uyumlu çalışmadığı gibi onları virüs gibi algılamakta. Bu bile çakışmaya neden olmaktadır. Bazı programlar da daha kurarken "Quick Launch" ikonu ile kurulmakta ve hiç gereği yokken yani o programa ihtiyacın yokken arka planda çalışmakta ve bilgisayarı meşgul etmektedir. Bu sorun aşmak için ilk yapman gereken kullanmadığın programları devre dışı bırakmandır. Saatin yan tarafında ne kadar çok ikon gözüküyorsa hepsi başlangıç programıdır. Bunları devre dışı bırakabilmek için: (Öncelikle virüs taraması ve spyware taramaları yaptıktan ve bilgisayarının temiz olduğunu gördükten sonra)
- Başlat-->Çalıştır-->msconfig-->Tamam; Açılan pencerede başlangıç alt penceresini seç ve yeni açılan pencerede de arka planda çalışan programları göreceksin. Bunlardan gerekli görmediklerinin başındaki "tik"i kaldır ve tamam diyerek çık. Hem bilgisayarın hızlanacak hem de donmalar son bulacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
- Şayet bu kafi gelmediyse "Advenced Windows Care V2 Personal, CCleaner, Speed It Up Free, System Mechanic" gibi temizlik ve bakım programları da mevcut. Onlardan birisini kur ve temizlik ve bakım yap.
Kolay Gelsin

kaynak
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Kasım 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Düzgünce çalışırken durduk yerde donan fare sorununda arıza kesinlikle farede değildir. Mutlaka arka planda çalışan programların fazlalığından, program çakışmalarından veya virüs kaynaklı olabilir. Bazı virüs programları bazı spyware programlarıyla uyumlu çalışmadığı gibi onları virüs gibi algılamakta. Bu bile çakışmaya neden olmaktadır. Bazı programlar da daha kurarken "Quick Launch" ikonu ile kurulmakta ve hiç gereği yokken yani o programa ihtiyacın yokken arka planda çalışmakta ve bilgisayarı meşgul etmektedir. Bu sorun aşmak için ilk yapman gereken kullanmadığın programları devre dışı bırakmandır. Saatin yan tarafında ne kadar çok ikon gözüküyorsa hepsi başlangıç programıdır. Bunları devre dışı bırakabilmek için: (Öncelikle virüs taraması ve spyware taramaları yaptıktan ve bilgisayarının temiz olduğunu gördükten sonra)
- Başlat-->Çalıştır-->msconfig-->Tamam; Açılan pencerede başlangıç alt penceresini seç ve yeni açılan pencerede de arka planda çalışan programları göreceksin. Bunlardan gerekli görmediklerinin başındaki "tik"i kaldır ve tamam diyerek çık. Hem bilgisayarın hızlanacak hem de donmalar son bulacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
- Şayet bu kafi gelmediyse "Advenced Windows Care V2 Personal, CCleaner, Speed It Up Free, System Mechanic" gibi temizlik ve bakım programları da mevcut. Onlardan birisini kur ve temizlik ve bakım yap.
Kolay Gelsin

kaynak
Son düzenleyen ahmetseydi; 31 Ocak 2016 12:22 Sebep: İçerik düzenleme kapsamında, mesajın içeriğindeki "alıntı mesaj" silindi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ağustos 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben baska fare taktım duzgun calısıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mouse oyundayken veya netteyken çok takılıyo ve buna gıcık oluyorum bir çöüzm verirsenz sevinirim Msn Happy)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benşm farem çok takılıyor fare gerektiren bir oyun oynadığımda çok takılıyo hareket etmiyo masaüstünde veya netteykende öle oluyor yardımcı olursanız sevinirim Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Nisan 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yok arkadaşlar yok denemediğim yöntem kalmadı. Sorun hdd dediler bastan aşaya formatladım ... çakısan prog dedıler kaldırdım ps usb girişleri dediler değiştirdim daha ne yapayım bunun düzelmesi için ... xp vista win7 denemediğim kurulum kalmadı ... Sistemde virüs ola bilirmi formatta gitmeyen falan .s varsada nasıl silicez bunu çok sinir bozucu bişey
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
o sorun birzamanlar bendede mevcut'idi ama kullandığım bir program yüzündenmiş ve kaldırdım normal haline geldi ama bu tür programlarda sorun

KENDİNİ TEKRAR etmesidir. bu sorun gerçentende aşılması zorbir sorun mouse,kılavye.monitör balarda sorun yaşıyorsanız kesin programlarınıza

baktırın derim Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
En fazla yaşanan sorun ve bu sorunun türkiye forumlarında çözümü yok Msn Happy Mouse'u takılana mouse değiştir diyenlerden format önerenlere kadarMsn Happy))) Yukarıda arkadaş güzel açıklamış. Mouse takılıyorsa arka planda çalışan uygulamalara bakın. Başka yerde aramayın.
tınne - avatarı
tınne
Ziyaretçi
6 Temmuz 2013       Mesaj #9
tınne - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bende de aynı soru n var dı usb m kullanyorum dum arasıra 2 sn gıbı takılıp tekrar calısıyor du mouse degıstırdım sorun cuzuldu dıger degıstırdıgım mous baska bılgısayarda sıkıntısız calısıyor
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
9 Temmuz 2013       Mesaj #10
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Mouse takılma nedenleri:

1. İşletim sistemini desteklemeyen mouse alınmış olabilir.
2. Mouse miladını doldurmaya yaklaşmış olabilir.
3. En sık rastlanan CPU Overload yani işlemciye aşırı yük binmesi sonucunda oluşur bununda iki nedeni vardır:
3.a
İşlemci aşırı ısınıyordur. (ortalama kullanımda İdeal ısı 30-50 derecedir. )
3b Kurduğunuz programlar yüzünden işlemci sürekli tam performansta çalıştırılıyor olabilir. Görev yöneticisinden (Ctrl Alt Delete) işlemler kısmına gelerek CPU Azalan değerleri sıralayarak hangi program cpu dan nekadar yararlanıyor görebilir buna göre önlem alabilirsiniz.