PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Matematikte tablo ve grafik nedir?
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir14:01, 19 Kasım 2009 
matematikte tablo ve grafik ne demektir cok lazımm performans ödevim
En iyi cevap SEDEPH tarafından gönderildi

Sınıf seviyenizi de belirtirseniz içerik konusunda daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • matematik tablo nedir
  • matematikte tablo nedir
  • tablo nedir
Cevap
SEDEPH00:49, 20 Kasım 2009 
Sınıf seviyenizi de belirtirseniz içerik konusunda daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
Cevap
Misafir13:35, 6 Aralık 2009 
istatistik çalışmalarında elde edilen bilgileri,ilkbakışta anlaşılabilmesi için resim,şekil veya çizgilerle gösterilir buna grafik denir
çeşitleri:
- çizgi grafiği
- sutün(çubuk)grafiği
- pasta grafiği
-alan grafiği
- halkalı grafik
- resimli grafik

tabloyu bilmiyorum 6.sınıfmı?
Cevap
Misafir15:23, 8 Aralık 2009 
GRAFİK NEDİR?

İstatistik bilim dalında çeşitli yöntemlerle elde edilen sonuçların çizgi ve şekillerle ifade edilmesine grafik denir.

.ÇİZGİ GRAFİĞİ
Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerin çizgi ile ifade edilerek gösterilmesine çizgi grafiği denir.

Çok yönlü kullanma imkanı olduğu için en çok kullanılan grafiktir.Hastanelerde ,hastaların günlük vücut sıcaklıkları genellikle bu tür grafiklerle gösterilir. Bir dikey , bir yatay çizgi çizilir ve bunlar eşit aralıklarla bölünür.

3. SÜTUN GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin sütun şeklindeki grafik ile gösterilmesine sütun grafiği denir.

Bu tip grafikte gösterilmek istenen değerler sütun veya çubuklarla ifade edilir. Çizgi grafiğinde olduğu gibi dikey ve yatay çizgiler çizilir ve eşit aralıklarla bölünür.Karşılaştırılacak değerler bu aralıklar üzerinde işaretlenir. Aynı genişlikte sütunlar bu işaretlere kadar uzatılır.

4. DAİRE GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin amaca uygun, çizilen dairenin dilimlere ayrılarak gösterilmesine daire grafiği denir.

Bir bütünün ayrılan çeşitli parçalarını ifade etmek için daire grafiği kullanılır. Çizilen bir daire üzerinde amaca uygun biçimde verileri yüzdelerine göre çeşitli parçalara bölünerek , daire grafiği yapılır.
Cevap
Misafir17:27, 9 Aralık 2009 
bana yardımcı olurmusunuz ben tablo çeşitlerini ariyorumda bulamadımm
Cevap
Misafir14:24, 13 Aralık 2009 
ya lütfen yarına (pazartesi) tablo çeşitleri lazım çok zor durumdayım lütfen yardım edin!!!
Cevap
Misafir14:41, 13 Aralık 2009 
ben 6. sınıfa gidiyorum parformans çalışmam için yarına (pazartesi) tablo ve grafik çeşitleri lazım.Grafik çeşitlerini buldum ama tablo çeşitlerini bulamıyorum lütfen bana yardım edin!Bu site çok yararlı ve güzel bir site.Sorumun cevabını burada bulacağımı biliyorum.Şimdiden teşekkürler...
Cevap
Misafir14:45, 15 Aralık 2009 
çizgi grafiği ileilgili sorular ama resimli çizgi grafiği olaçak lazıımmm hadi hızlım olınnn
Cevap
Misafir17:46, 17 Aralık 2009 
lütfen tablo ve grafik nedir i bulun yarına yapmam lazım
Cevap
Misafir15:11, 18 Aralık 2009 
ben 6.sınıfım bana 3 tane farklı tablo lazımdı bu arada unutmayın grafik değil tab-lo
Cevap
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama