Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Matematikte tablo ve grafik nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 19 Kasım 2009 (14:01) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
55815 kez görüntülenmiş, 126 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Mart 2014 (17:29) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.42  |  Oy Veren: 12      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 19 Kasım 2009, 14:01

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
matematikte tablo ve grafik ne demektir cok lazımm performans ödevim
En iyi cevap SEDEPH tarafından gönderildi

Sınıf seviyenizi de belirtirseniz içerik konusunda daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
Etiketler:
  • grafik nedir
  • matematik tablo nedir
  • tablo nedir matematik
  • tablo ve grafik nedir
  • tablo ve grafikler nedir
Benzer Konular:
Rapor Et
Reklam
Eski 20 Kasım 2009, 00:49

#2 (link)
SEDEPH
Ziyaretçi
SEDEPH - avatarı
Sınıf seviyenizi de belirtirseniz içerik konusunda daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
Rapor Et
Eski 6 Aralık 2009, 13:35

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
istatistik çalışmalarında elde edilen bilgileri,ilkbakışta anlaşılabilmesi için resim,şekil veya çizgilerle gösterilir buna grafik denir
çeşitleri:
- çizgi grafiği
- sutün(çubuk)grafiği
- pasta grafiği
-alan grafiği
- halkalı grafik
- resimli grafik

tabloyu bilmiyorum 6.sınıfmı?
Rapor Et
Eski 8 Aralık 2009, 15:23

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
GRAFİK NEDİR?

İstatistik bilim dalında çeşitli yöntemlerle elde edilen sonuçların çizgi ve şekillerle ifade edilmesine grafik denir.

.ÇİZGİ GRAFİĞİ
Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerin çizgi ile ifade edilerek gösterilmesine çizgi grafiği denir.

Çok yönlü kullanma imkanı olduğu için en çok kullanılan grafiktir.Hastanelerde ,hastaların günlük vücut sıcaklıkları genellikle bu tür grafiklerle gösterilir. Bir dikey , bir yatay çizgi çizilir ve bunlar eşit aralıklarla bölünür.

3. SÜTUN GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin sütun şeklindeki grafik ile gösterilmesine sütun grafiği denir.

Bu tip grafikte gösterilmek istenen değerler sütun veya çubuklarla ifade edilir. Çizgi grafiğinde olduğu gibi dikey ve yatay çizgiler çizilir ve eşit aralıklarla bölünür.Karşılaştırılacak değerler bu aralıklar üzerinde işaretlenir. Aynı genişlikte sütunlar bu işaretlere kadar uzatılır.

4. DAİRE GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin amaca uygun, çizilen dairenin dilimlere ayrılarak gösterilmesine daire grafiği denir.

Bir bütünün ayrılan çeşitli parçalarını ifade etmek için daire grafiği kullanılır. Çizilen bir daire üzerinde amaca uygun biçimde verileri yüzdelerine göre çeşitli parçalara bölünerek , daire grafiği yapılır.
Rapor Et
Eski 9 Aralık 2009, 17:27

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bana yardımcı olurmusunuz ben tablo çeşitlerini ariyorumda bulamadımm
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2009, 14:24

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya lütfen yarına (pazartesi) tablo çeşitleri lazım çok zor durumdayım lütfen yardım edin!!!
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2009, 14:41

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 6. sınıfa gidiyorum parformans çalışmam için yarına (pazartesi) tablo ve grafik çeşitleri lazım.Grafik çeşitlerini buldum ama tablo çeşitlerini bulamıyorum lütfen bana yardım edin!Bu site çok yararlı ve güzel bir site.Sorumun cevabını burada bulacağımı biliyorum.Şimdiden teşekkürler...
Son Düzenleyen Hi-LaL; 19 Aralık 2009 @ 09:40.
Rapor Et
Eski 15 Aralık 2009, 14:45

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çizgi grafiği ileilgili sorular ama resimli çizgi grafiği olaçak lazıımmm hadi hızlım olınnn
Rapor Et
Eski 17 Aralık 2009, 17:46

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen tablo ve grafik nedir i bulun yarına yapmam lazım
Son Düzenleyen Hi-LaL; 19 Aralık 2009 @ 09:39.
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2009, 15:11

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 6.sınıfım bana 3 tane farklı tablo lazımdı bu arada unutmayın grafik değil tab-lo
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.134 saniyede (61.19% PHP - 38.81% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 16:25
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi