Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Fibrokist ve tedavisi hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 23 Kasım 2009 (11:55) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
3753 kez görüntülenmiş, 2 cevap yazılmış ve son mesaj 21 Ekim 2011 (23:42) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Kasım 2009, 11:55

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
gösümde fibro kist var ve çok agrı yapıyor doktora gitim ama korkulacak bişeyin olmadıgını söyledi eliyle gösümü biraz sıktı ve o günden beri gösüm çok agrıyo önceden elime kitle gelmiyodu ama doktora gitikten sonra geliyo elime kitle sol kolu mu oynatamaz hale geldim doktor kitle büyüyünce gel onu şırıngayla alalım dedi ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı oun
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Kasım 2009, 12:13

#2 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

gösümde fibro kist var ve çok agrı yapıyor doktora gitim ama korkulacak bişeyin olmadıgını söyledi eliyle gösümü biraz sıktı ve o günden beri gösüm çok agrıyo önceden elime kitle gelmiyodu ama doktora gitikten sonra geliyo elime kitle sol kolu mu oynatamaz hale geldim doktor kitle büyüyünce gel onu şırıngayla alalım dedi ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı oun
sadece verilenler bilgi amaçlıdır.Doktora gitmelisiniz.

CEVAP: Fibrokistlerin (iyi huylu meme tümörü) en önemli tehlikesi, olası bir tümörün üzerini örterek onu gizlemesidir. Ayrıca düşük de olsa kansere dönüşme ihtimalleri var. Genellikle yoğun memelerde ortaya çıkar ve ağrıya yol açabilir. Annenizin düzenli aralıklarla kontrolden geçmesinde yarar var.
fibrokis
Son çalışmalar günde 1 çorba kaşığı susam tohumunun fibrokisüeri ve meme kanseri riskini azalttığım gösteriyor. Annenizin beslenmesinde dikkat etmesi gereken diğer noktalar şunlar: Karnabahar, brokoli, lahana ve semizotunu bol tüketin. Günde en az yarım kilo yoğurt yiyin. Katı yağlardan uzak durun. Koyu çay, kahve ve kola tüketmeyin. Sütlü çikolata yemeyin. Memelerinizdeki ödemi azaltmak için maydanoz tüketin.
Günde 2 kupa yeşil çay için. Meme kanseri olmadığınız için soya yağı ve keten tohumu kullanabilirsiniz. Bu arada her gün yarım saat yürüyüş yapın. Meme başınızdan sıvı gelirse doktora başvurun.

Rapor Et
Eski 21 Ekim 2011, 23:42

fibrokist

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi geceler ben 21 yaşındayım gögüs fibrokisti var bande bu aralaragrılarım sıklaşmaya başladı ve göğüs uçlarımdan kan gelmeye başladı sürekli kaşınıyor meme uçlarımın renkleri farklılaşmaya başladı cevap bekliyorum
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.141 saniyede (58.88% PHP - 41.12% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 20:53
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi