PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Fransızlar, İngilizler ve İtalyanlar Anadolu'da nereleri işgal etmişlerdir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir18:32, 23 Kasım 2009 
fransızlar , ingilizler ve italyanlar anadoluda nereleri işgaletmiştir?
En iyi cevap nötrino tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
İngilizler:musul,antep,urfa,maraş,samsun,iskenderun,merzifon,izmit,batum, eskişehir ve kars(ilk işgal edilen yer musul olmuştur.)3 kasım 1918
Fransızlar:Adana,mersin dörtyol,afyon istasyonu.(İngilizler paris barış konferansında(26 Eylül 1919)Fransa ile yeni bir anlaşma yaparak;antep,urfa ve maraş'ı fransızlara bıraktılar.Fransızlar bu yörelerde ermenileride kullanarak işgallere başlamışlardır.)
İtalyanlar:Antalya.fethiye,kuşadası,marmaris,konya ve bodrum'u işgal etmişlerdir.
Benzer Konular:
Cevap
nötrino00:59, 24 Kasım 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
İngilizler:musul,antep,urfa,maraş,samsun,iskenderun,merzifon,izmit,batum, eskişehir ve kars(ilk işgal edilen yer musul olmuştur.)3 kasım 1918
Fransızlar:Adana,mersin dörtyol,afyon istasyonu.(İngilizler paris barış konferansında(26 Eylül 1919)Fransa ile yeni bir anlaşma yaparak;antep,urfa ve maraş'ı fransızlara bıraktılar.Fransızlar bu yörelerde ermenileride kullanarak işgallere başlamışlardır.)
İtalyanlar:Antalya.fethiye,kuşadası,marmaris,konya ve bodrum'u işgal etmişlerdir.
Cevap
Misafir16:32, 15 Ocak 2011 
fransızlar nereyi işgal etmişler?
Cevap
Misafir18:05, 30 Ocak 2011 
yunanlılar nereyi işgal etti
Cevap
Misafir20:50, 17 Şubat 2011 
evet...yunanlılar nereyi işgal etti
Cevap
Misafir09:55, 14 Mart 2011 
yunanlıların işgal ettiği yerler yokkk
Cevap
Misafir10:54, 24 Ekim 2011 
yunanlılar izmir ve çevresini işgal etmiştir.
Cevap
Misafir18:12, 3 Kasım 2011 
ruslar??
Cevap
adım yok16:34, 30 Kasım 2011 
ingilizler tam olarak nereyi işgal etti acaba cevap bekliyorum
Cevap
Misafir09:27, 1 Aralık 2011 

Kaynak: Fransızlar, İngilizler ve İtalyanlar Anadolu'da nereleri işgal etmişlerdir?
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama