Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ekran kartının kaç GB olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 27 Kasım 2009 (13:33) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
168825 kez görüntülenmiş, 211 cevap yazılmış ve son mesaj 21 Eylül 2014 (12:56) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.74  |  Oy Veren: 27      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 27 Kasım 2009, 13:33

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ekran kartımın kaç gb olduğunu merak ediyorum acaba nasıl kaç gb olduğunu öğrenirim??
En iyi cevap Rower tarafından gönderildi

Merhaba
Başlat>>Çalıştır>> dxdiag yazıp enterlayın çıkan pencerede Ekran sekmesinde ekran kartınızın tüm özelliklerine bakabilirsiniz. Yaklaşık Toplam Bellek: yazan yerde kaç MB GB olduğu yazar.

Alternatif EVEREST yada PC WİZARD gibi yardımcı proğramlarlada bilgisayarınızın özelliklerini öğrenebilirsiniz.
Rapor Et
Reklam
Eski 28 Kasım 2009, 02:25

#2 (link)
MazessezaM
Rower - avatarı
Merhaba
Başlat>>Çalıştır>> dxdiag yazıp enterlayın çıkan pencerede Ekran sekmesinde ekran kartınızın tüm özelliklerine bakabilirsiniz. Yaklaşık Toplam Bellek: yazan yerde kaç MB GB olduğu yazar.

Alternatif EVEREST yada PC WİZARD gibi yardımcı proğramlarlada bilgisayarınızın özelliklerini öğrenebilirsiniz.
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2010, 17:04

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
birşey sorucam 512 mi daha iyi yoksa 256 mı??
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2010, 19:58

#4 (link)
MazessezaM
Rower - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

birşey sorucam 512 mi daha iyi yoksa 256 mı??
Neye göre 512 256? Soruda detay yok ama Bellek,Bit vs tabiki 512 yüksek rakam her zaman iyidir...

Örnek: 1GB (bellek) 128 (bit) ddr5 (veri yolu) veya 512MB 256 bit ddr3 benim tercihim 1GB olan olurdu...
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2010, 21:10

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kardeşim benim kisinde 16.0 yazıyorda bunun anlamı kaç mb bilen varsa yorumlaya bilirmi ???
Rapor Et
Eski 25 Aralık 2010, 00:22

#6 (link)
MazessezaM
Rower - avatarı
Alıntı:

kardeşim benim kisinde 16.0 yazıyorda bunun anlamı kaç mb bilen varsa yorumlaya bilirmi ???

16.0 da ne? Böyle olmaz modelini tam yazmalısın ki açıklama yapalım.
Ekran kartının özelliklerine bakmak istersen Baslat/Çalıstır/dxdiag yazıp enter la Evet Hayır sorusu çıkarsa Evet diip devam et çıkan pencerede üste Ekran sekmesine tıklayarak ekran kartının özelliklerine ulasabilirsin.
Olmadı ekran kartının kutusu falan varsa zaten üzeinde marka ve modeli yazar buraya yazarsan özelliklerini kart ne durumda ele ayağa düsmüs mü kaç TL eder hangi oyunları açabilirsin hepsini yazarım.
Rapor Et
Eski 2 Ocak 2011, 14:28

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb.

ekran kartım 1274mb ram ise 3072 mb sizce oyun konusunda iyi iş gorurmu ?
Rapor Et
Eski 12 Ocak 2011, 19:26

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkdaşım rower ekran kartım 256 mb atı radeon x1650 series ama oyunlarda kasıntı yokda mesela bir oyun oynarken ileri giderken herhang ibir tuşa basınca hareket duruyor tekrar ileri basınca devam eidyor sadece ileri tuşu için geçerli değil
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2011, 23:35

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aga tmm mb işi ni anladım sağ olunda .nvidia mı ati mi falan deniliyor ya onlar ne tam olarak,bide benimkinin hangisi olduğunu nasıl öğrenebilirim?
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2011, 23:48

#10 (link)
MsXLabs Üyesi
RuffRyders - avatarı
Alıntı:

aga tmm mb işi ni anladım sağ olunda .nvidia mı ati mi falan deniliyor ya onlar ne tam olarak,bide benimkinin hangisi olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Şöyle bakabilirsin XP için:

Bilgisayarım sağ tıkla / Özellikler / Donanım / Aygıt Yöneticisi / Ekran bağdaştırıcıları
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.141 saniyede (66.72% PHP - 33.28% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 05:55
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi