Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kapı ile ilgili deyimler nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 3 Aralık 2009 (14:41) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
58664 kez görüntülenmiş, 108 cevap yazılmış ve son mesaj 8 Ocak 2014 (21:45) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.57  |  Oy Veren: 7      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 3 Aralık 2009, 14:41

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben kapı ile ilgili eyimler arıyorum ve tarihi kapılar hakkında bilenler lütfen yazsın...
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben kapı ile ilgili eyimler arıyorum ve tarihi kapılar hakkında bilenler lütfen yazsın...
Kapı dışarı etmek: Kovmak, dışarı atmak."Ben de bu evin insanıyım, beni kapı dışarı edemezsiniz!"
Kapı kapı dolaşmak: 1. Ev ev gezmek, her eve uğramak. 2. Hemen her devlet dairesine başvurmak."Kapı kapı dolaştı, ne var ki bir iş bulamadı."
Kapı komşu: Bitişikte oturan komşu, evleri yan yana olan ailelerden her biri."Kapı komşum öyle iyi bir insan ki.."
Kapısında büyümek: Birinin evinde eğitim görüp yetişmek."Onun kapısında büyümüştü, ona bu kötülüğü nasıl yapmıştı aklı almıyordu."
Kapısını aşındırmak: İstediğini elde edinceye kadar birinin yanına çok sık gidip gelmek.
Kapı yoldaşı: Herhangi bir yerde aynı hizmette bulananlardan her biri.
Kapıyı açmak: 1. Başlama. 2. Bir işte birilerine örnek olmak."Açık artırmada kapı bir milyon liradan açıldı."
Etiketler:
  • icinde kapi gecen deyimler
  • kapi ile ilgili deyim
  • kapi ile ilgili deyimler
  • kapilarla ilgili deyimler
  • kapiyla ilgili deyimler
Benzer Konular:
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 02:21

#2 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Kapı dışarı etmek: Kovmak, dışarı atmak."Ben de bu evin insanıyım, beni kapı dışarı edemezsiniz!"
Kapı kapı dolaşmak: 1. Ev ev gezmek, her eve uğramak. 2. Hemen her devlet dairesine başvurmak."Kapı kapı dolaştı, ne var ki bir iş bulamadı."
Kapı komşu: Bitişikte oturan komşu, evleri yan yana olan ailelerden her biri."Kapı komşum öyle iyi bir insan ki.."
Kapısında büyümek: Birinin evinde eğitim görüp yetişmek."Onun kapısında büyümüştü, ona bu kötülüğü nasıl yapmıştı aklı almıyordu."
Kapısını aşındırmak: İstediğini elde edinceye kadar birinin yanına çok sık gidip gelmek.
Kapıyı açmak: 1. Başlama. 2. Bir işte birilerine örnek olmak."Açık artırmada kapı bir milyon liradan açıldı."
Rapor Et
Eski 7 Aralık 2009, 16:43

Kapı ile ilgili atasözleri ve deyimler bulabilirmisiniz?

#3 (link)
havva_
Ziyaretçi
havva_ - avatarı
kapı ile ilgili atasözleri ve deyimler varmı lütfen acill
Rapor Et
Eski 9 Aralık 2009, 16:05

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atasöz yok mu
Rapor Et
Eski 15 Aralık 2009, 15:19

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kapıyla ilgi bu kadar mı bilgiler vardı
Rapor Et
Eski 15 Aralık 2009, 15:28

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
var kapı komşu
Rapor Et
Eski 17 Aralık 2009, 18:26

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kapı dışarı etmek:Kovmak dışarı atmak
kapı kapı dolaşmak:Ev,ev gezmek
kapı komşu:birlikte oturan komşu
kapısında büyümek:birinin evinde büyüyüp yetişmek
kapısını aşındırmak:İstediğini elde edene kadar gidip gelmek
kapı yoldaşı:aynı hizmette bulunan her biri
yanlış kapı calmak
çat kapı
kapıyı acmak
Rapor Et
Eski 17 Aralık 2009, 18:43

#8 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
havva_ adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

kapı ile ilgili atasözleri ve deyimler varmı lütfen acill
Rapor Et
Eski 19 Aralık 2009, 17:00

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen acil kapıyla ilgili atasözü gerek=)
Rapor Et
Eski 20 Aralık 2009, 20:28

#10 (link)
alexander
Ziyaretçi
alexander - avatarı
acemi katır kapı önünde yük indirir
Allah bir kapıyı kapar diğerini açar
Allah gümüş kapıyı kapar altın kapıyı açar
altın anahtar her kapıyı açar
mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.187 saniyede (68.98% PHP - 31.02% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 10:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi