PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Kapı ile ilgili deyimler nelerdir?
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir14:41, 3 Aralık 2009 
ben kapı ile ilgili eyimler arıyorum ve tarihi kapılar hakkında bilenler lütfen yazsın...
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben kapı ile ilgili eyimler arıyorum ve tarihi kapılar hakkında bilenler lütfen yazsın...
Kapı dışarı etmek: Kovmak, dışarı atmak."Ben de bu evin insanıyım, beni kapı dışarı edemezsiniz!"
Kapı kapı dolaşmak: 1. Ev ev gezmek, her eve uğramak. 2. Hemen her devlet dairesine başvurmak."Kapı kapı dolaştı, ne var ki bir iş bulamadı."
Kapı komşu: Bitişikte oturan komşu, evleri yan yana olan ailelerden her biri."Kapı komşum öyle iyi bir insan ki.."
Kapısında büyümek: Birinin evinde eğitim görüp yetişmek."Onun kapısında büyümüştü, ona bu kötülüğü nasıl yapmıştı aklı almıyordu."
Kapısını aşındırmak: İstediğini elde edinceye kadar birinin yanına çok sık gidip gelmek.
Kapı yoldaşı: Herhangi bir yerde aynı hizmette bulananlardan her biri.
Kapıyı açmak: 1. Başlama. 2. Bir işte birilerine örnek olmak."Açık artırmada kapı bir milyon liradan açıldı."
Benzer Konular:
Cevap
_KleopatrA_02:21, 4 Aralık 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Kapı dışarı etmek: Kovmak, dışarı atmak."Ben de bu evin insanıyım, beni kapı dışarı edemezsiniz!"
Kapı kapı dolaşmak: 1. Ev ev gezmek, her eve uğramak. 2. Hemen her devlet dairesine başvurmak."Kapı kapı dolaştı, ne var ki bir iş bulamadı."
Kapı komşu: Bitişikte oturan komşu, evleri yan yana olan ailelerden her biri."Kapı komşum öyle iyi bir insan ki.."
Kapısında büyümek: Birinin evinde eğitim görüp yetişmek."Onun kapısında büyümüştü, ona bu kötülüğü nasıl yapmıştı aklı almıyordu."
Kapısını aşındırmak: İstediğini elde edinceye kadar birinin yanına çok sık gidip gelmek.
Kapıyı açmak: 1. Başlama. 2. Bir işte birilerine örnek olmak."Açık artırmada kapı bir milyon liradan açıldı."
Cevap
havva_16:43, 7 Aralık 2009 
kapı ile ilgili atasözleri ve deyimler varmı lütfen acill
Cevap
Misafir16:05, 9 Aralık 2009 
atasöz yok mu
Cevap
Misafir15:19, 15 Aralık 2009 
kapıyla ilgi bu kadar mı bilgiler vardı
Cevap
Misafir15:28, 15 Aralık 2009 
var kapı komşu
Cevap
Misafir18:26, 17 Aralık 2009 
kapı dışarı etmek:Kovmak dışarı atmak
kapı kapı dolaşmak:Ev,ev gezmek
kapı komşu:birlikte oturan komşu
kapısında büyümek:birinin evinde büyüyüp yetişmek
kapısını aşındırmak:İstediğini elde edene kadar gidip gelmek
kapı yoldaşı:aynı hizmette bulunan her biri
yanlış kapı calmak
çat kapı
kapıyı acmak
Cevap
_KleopatrA_18:43, 17 Aralık 2009 
havva_ adlı kullanıcıdan alıntı:
kapı ile ilgili atasözleri ve deyimler varmı lütfen acill
Cevap
Misafir17:00, 19 Aralık 2009 
lütfen acil kapıyla ilgili atasözü gerek=)
Cevap
alexander20:28, 20 Aralık 2009 
acemi katır kapı önünde yük indirir
Allah bir kapıyı kapar diğerini açar
Allah gümüş kapıyı kapar altın kapıyı açar
altın anahtar her kapıyı açar
mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır
Cevap
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız: