Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Yanık yemek kokusu nasıl giderilir?

Gösterim: 78727 | Cevap: 22
  • evdeki yanik kokusu nasil giderilir
  • yanik kokusu nasil gider
  • yanik kokusu nasil giderilir
Misafir
Cevaplanmış   |    16 Aralık 2009 09:28   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Yanık yemek kokusu nasıl giderilir?

ben dün düdüklü tenceremi ocakta unuttum ve evim hem duman hemde pis koku oluştu dünden beri kokuyu gideremiyorum yanık yemek kokusu nasıl giderilir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben dün düdüklü tenceremi ocakta unuttum ve evim hem duman hemde pis koku oluştu dünden beri kokuyu gideremiyorum yanık yemek kokusu nasıl giderilir

Evinizi çok iyi havalandırmışsınızdır eminim, tencereyi atmadıysanız balkonda tutun. Ama düdüklü tencereler bildiğim kadarıyla patlar bu durumda. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Yani önce yanık kokusuna neden olan her türlü nesneyi evinizin dışına çıkarın, mutfakta iyi bir temizlik yapın, perde, avize, örtü ne varsa yıkayın ve sonra da evinizin güzel kokmasını sağlayın.

Mutfaktaki yanık kokusunu gidermek için; yanan ocağın üzerine birkaç damla sirke dökülebilir. Havalandırmaya, temiz havaya rağmen eve koku sinmişse de kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku evinize,mutfağınıza yayılır.

Daisy-BT
16 Aralık 2009 10:35   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Alıntı

Evinizi çok iyi havalandırmışsınızdır eminim, tencereyi atmadıysanız balkonda tutun. Ama düdüklü tencereler bildiğim kadarıyla patlar bu durumda. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Yani önce yanık kokusuna neden olan her türlü nesneyi evinizin dışına çıkarın, mutfakta iyi bir temizlik yapın, perde, avize, örtü ne varsa yıkayın ve sonra da evinizin güzel kokmasını sağlayın.

Mutfaktaki yanık kokusunu gidermek için; yanan ocağın üzerine birkaç damla sirke dökülebilir. Havalandırmaya, temiz havaya rağmen eve koku sinmişse de kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku evinize,mutfağınıza yayılır.
Misafir
13 Ocak 2011 10:50   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi

..)))

slm ben dün akşam düdüklü tencereden kuru fasulye yaptım yanmış ne yapa blirim acaba sizden yardım bekliyorum
13 Ocak 2011 12:01   |   Mesaj #4   |   
Valeria - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Amisos

7773
6.968 mesaj
Alıntı

slm ben dün akşam düdüklü tencereden kuru fasulye yaptım yanmış ne yapa blirim acaba sizden yardım bekliyorum

Tencereniz soğuduğunda kapağını açıp temizleyin .Yanmış bir yemek yemek sağlıklı olmayacağından yeni bir yemek yapmanız mantıklı olacaktır.

Kokuyu evden çıkarmak için de aşağıdaki mesajı inceleyiniz ;

Alıntı

Misafir
15 Mayıs 2011 12:23   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
mrb arkadaşalr ben dün evde mısır patlatıyodum.yandı duman çıktı bende tencereyi direk çöpe attım.kokuyu gidermek içinde yerleri çamaşır suyula sildim perdeleri yıkadım artık koku diye bişi kalmadı.hatta eskisinden daha güzel koktu
Misafir
15 Haziran 2011 11:56   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
Yaa Bn mısır patlatıyoodum koku gitti ama dolapLarın içine sindi ne yapabilirim? Yardımcı Olurmuusunuz ?
DERUNİ
15 Haziran 2011 12:00   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
Alıntı

Yaa Bn mısır patlatıyoodum koku gitti ama dolapLarın içine sindi ne yapabilirim? Yardımcı Olurmuusunuz ?

evin iyice havalandırılması gerekmektedir
Misafir
8 Eylül 2011 23:35   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi

lütfen

lütfen ev acayip yanık çikolata kokuyor ve gitmiyor ne yapacağız sitenize bunuda yazın lütfennnnnnnn
Misafir
18 Ekim 2011 10:57   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
pazar günü eti ocağa koyup markete gittim ve bu arada ocaktaki eti unuttum. Eve geldiğimde daha apartman kapısında göz gözü görmüyordu evin durumunu siz düşünü artık. Hamileyim son günlerim her yer yanık kokuyor evde yatamaz oldum cam kapı hep acık heryeri çamaşır sularıyla sildim tülleri yıkadım banamısın demedi ne yapacağım bilmiyorum acil yardım ederseniz sevinirim...
Misafir
14 Kasım 2011 17:43   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi

yanık kokusu

çözümü çok basit küçük yuvarlak beyaz mumladan alıyorsunuz evin içinde 2 yada üç arzunuza göre yakıyorsunuz onların sönmesi yaklasık 7 saat sürüyor kokuyu gidermekle birlikte mum sigara dumamınıda yok ediyor saygılarımla..
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Yanık yemek kokusu nasıl giderilir? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • evdeki yanik kokusu nasil giderilir
  • yanik kokusu nasil gider
  • yanik kokusu nasil giderilir
Ağız kokusu nasıl giderilir?
Gönderen: sebep Forum: Soru-Cevap
Cevap: 21
Son Mesaj: 22 Aralık 2014 00:00