PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Yanık yemek kokusu nasıl giderilir?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir09:28, 16 Aralık 2009 
ben dün düdüklü tenceremi ocakta unuttum ve evim hem duman hemde pis koku oluştu dünden beri kokuyu gideremiyorum yanık yemek kokusu nasıl giderilir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben dün düdüklü tenceremi ocakta unuttum ve evim hem duman hemde pis koku oluştu dünden beri kokuyu gideremiyorum yanık yemek kokusu nasıl giderilir
Evinizi çok iyi havalandırmışsınızdır eminim, tencereyi atmadıysanız balkonda tutun. Ama düdüklü tencereler bildiğim kadarıyla patlar bu durumda. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Yani önce yanık kokusuna neden olan her türlü nesneyi evinizin dışına çıkarın, mutfakta iyi bir temizlik yapın, perde, avize, örtü ne varsa yıkayın ve sonra da evinizin güzel kokmasını sağlayın.

Mutfaktaki yanık kokusunu gidermek için; yanan ocağın üzerine birkaç damla sirke dökülebilir. Havalandırmaya, temiz havaya rağmen eve koku sinmişse de kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku evinize,mutfağınıza yayılır.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • evdeki yanik kokusu nasil giderilir
  • yanik kokusu nasil gider
  • yanik kokusu nasil giderilir
Cevap
Daisy-BT10:35, 16 Aralık 2009 
Evinizi çok iyi havalandırmışsınızdır eminim, tencereyi atmadıysanız balkonda tutun. Ama düdüklü tencereler bildiğim kadarıyla patlar bu durumda. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Yani önce yanık kokusuna neden olan her türlü nesneyi evinizin dışına çıkarın, mutfakta iyi bir temizlik yapın, perde, avize, örtü ne varsa yıkayın ve sonra da evinizin güzel kokmasını sağlayın.

Mutfaktaki yanık kokusunu gidermek için; yanan ocağın üzerine birkaç damla sirke dökülebilir. Havalandırmaya, temiz havaya rağmen eve koku sinmişse de kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku evinize,mutfağınıza yayılır.
Cevap
Misafir10:50, 13 Ocak 2011 
slm ben dün akşam düdüklü tencereden kuru fasulye yaptım yanmış ne yapa blirim acaba sizden yardım bekliyorum
Cevap
Valeria12:01, 13 Ocak 2011 
slm ben dün akşam düdüklü tencereden kuru fasulye yaptım yanmış ne yapa blirim acaba sizden yardım bekliyorum

Tencereniz soğuduğunda kapağını açıp temizleyin .Yanmış bir yemek yemek sağlıklı olmayacağından yeni bir yemek yapmanız mantıklı olacaktır.

Kokuyu evden çıkarmak için de aşağıdaki mesajı inceleyiniz ;

Alıntı:

Cevap
Misafir12:23, 15 Mayıs 2011 
mrb arkadaşalr ben dün evde mısır patlatıyodum.yandı duman çıktı bende tencereyi direk çöpe attım.kokuyu gidermek içinde yerleri çamaşır suyula sildim perdeleri yıkadım artık koku diye bişi kalmadı.hatta eskisinden daha güzel koktu
Cevap
Misafir11:56, 15 Haziran 2011 
Yaa Bn mısır patlatıyoodum koku gitti ama dolapLarın içine sindi ne yapabilirim? Yardımcı Olurmuusunuz ?
Cevap
DERUNİ12:00, 15 Haziran 2011 
Yaa Bn mısır patlatıyoodum koku gitti ama dolapLarın içine sindi ne yapabilirim? Yardımcı Olurmuusunuz ?

evin iyice havalandırılması gerekmektedir
Cevap
Misafir23:35, 8 Eylül 2011 
lütfen ev acayip yanık çikolata kokuyor ve gitmiyor ne yapacağız sitenize bunuda yazın lütfennnnnnnn
Cevap
Misafir10:57, 18 Ekim 2011 
pazar günü eti ocağa koyup markete gittim ve bu arada ocaktaki eti unuttum. Eve geldiğimde daha apartman kapısında göz gözü görmüyordu evin durumunu siz düşünü artık. Hamileyim son günlerim her yer yanık kokuyor evde yatamaz oldum cam kapı hep acık heryeri çamaşır sularıyla sildim tülleri yıkadım banamısın demedi ne yapacağım bilmiyorum acil yardım ederseniz sevinirim...
Cevap
Misafir17:43, 14 Kasım 2011 
çözümü çok basit küçük yuvarlak beyaz mumladan alıyorsunuz evin içinde 2 yada üç arzunuza göre yakıyorsunuz onların sönmesi yaklasık 7 saat sürüyor kokuyu gidermekle birlikte mum sigara dumamınıda yok ediyor saygılarımla..
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
İsim:
Doğrulama