Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Yanık yemek kokusu nasıl giderilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 16 Aralık 2009 (09:28) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
54996 kez görüntülenmiş, 19 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Aralık 2013 (17:12) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.60  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 16 Aralık 2009, 09:28

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben dün düdüklü tenceremi ocakta unuttum ve evim hem duman hemde pis koku oluştu dünden beri kokuyu gideremiyorum yanık yemek kokusu nasıl giderilir
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben dün düdüklü tenceremi ocakta unuttum ve evim hem duman hemde pis koku oluştu dünden beri kokuyu gideremiyorum yanık yemek kokusu nasıl giderilir
Evinizi çok iyi havalandırmışsınızdır eminim, tencereyi atmadıysanız balkonda tutun. Ama düdüklü tencereler bildiğim kadarıyla patlar bu durumda. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Yani önce yanık kokusuna neden olan her türlü nesneyi evinizin dışına çıkarın, mutfakta iyi bir temizlik yapın, perde, avize, örtü ne varsa yıkayın ve sonra da evinizin güzel kokmasını sağlayın.

Mutfaktaki yanık kokusunu gidermek için; yanan ocağın üzerine birkaç damla sirke dökülebilir. Havalandırmaya, temiz havaya rağmen eve koku sinmişse de kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku evinize,mutfağınıza yayılır.
Benzer Konular: Etiketler:
  • evdeki yanik kokusu nasil gider
  • yanik kokusu nasil cikar
  • yanik kokusu nasil gider
  • yanik kokusu nasil giderilir
  • yanik kokusunu ne giderir
Rapor Et
Reklam
Eski 16 Aralık 2009, 10:35

#2 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

Evinizi çok iyi havalandırmışsınızdır eminim, tencereyi atmadıysanız balkonda tutun. Ama düdüklü tencereler bildiğim kadarıyla patlar bu durumda. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Yani önce yanık kokusuna neden olan her türlü nesneyi evinizin dışına çıkarın, mutfakta iyi bir temizlik yapın, perde, avize, örtü ne varsa yıkayın ve sonra da evinizin güzel kokmasını sağlayın.

Mutfaktaki yanık kokusunu gidermek için; yanan ocağın üzerine birkaç damla sirke dökülebilir. Havalandırmaya, temiz havaya rağmen eve koku sinmişse de kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku evinize,mutfağınıza yayılır.
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2011, 10:50

..)))

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm ben dün akşam düdüklü tencereden kuru fasulye yaptım yanmış ne yapa blirim acaba sizden yardım bekliyorum
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2011, 12:01

#4 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:

slm ben dün akşam düdüklü tencereden kuru fasulye yaptım yanmış ne yapa blirim acaba sizden yardım bekliyorum

Tencereniz soğuduğunda kapağını açıp temizleyin .Yanmış bir yemek yemek sağlıklı olmayacağından yeni bir yemek yapmanız mantıklı olacaktır.

Kokuyu evden çıkarmak için de aşağıdaki mesajı inceleyiniz ;

Alıntı:

Rapor Et
Eski 15 Mayıs 2011, 12:23

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mrb arkadaşalr ben dün evde mısır patlatıyodum.yandı duman çıktı bende tencereyi direk çöpe attım.kokuyu gidermek içinde yerleri çamaşır suyula sildim perdeleri yıkadım artık koku diye bişi kalmadı.hatta eskisinden daha güzel koktu
Rapor Et
Eski 15 Haziran 2011, 11:56

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Yaa Bn mısır patlatıyoodum koku gitti ama dolapLarın içine sindi ne yapabilirim? Yardımcı Olurmuusunuz ?
Rapor Et
Eski 15 Haziran 2011, 12:00

#7 (link)
DERUNİ
Ziyaretçi
DERUNİ - avatarı
Alıntı:

Yaa Bn mısır patlatıyoodum koku gitti ama dolapLarın içine sindi ne yapabilirim? Yardımcı Olurmuusunuz ?

evin iyice havalandırılması gerekmektedir
Rapor Et
Eski 8 Eylül 2011, 23:35

lütfen

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen ev acayip yanık çikolata kokuyor ve gitmiyor ne yapacağız sitenize bunuda yazın lütfennnnnnnn
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2011, 10:57

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
pazar günü eti ocağa koyup markete gittim ve bu arada ocaktaki eti unuttum. Eve geldiğimde daha apartman kapısında göz gözü görmüyordu evin durumunu siz düşünü artık. Hamileyim son günlerim her yer yanık kokuyor evde yatamaz oldum cam kapı hep acık heryeri çamaşır sularıyla sildim tülleri yıkadım banamısın demedi ne yapacağım bilmiyorum acil yardım ederseniz sevinirim...
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2011, 17:43

yanık kokusu

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çözümü çok basit küçük yuvarlak beyaz mumladan alıyorsunuz evin içinde 2 yada üç arzunuza göre yakıyorsunuz onların sönmesi yaklasık 7 saat sürüyor kokuyu gidermekle birlikte mum sigara dumamınıda yok ediyor saygılarımla..
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.183 saniyede (72.82% PHP - 27.18% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:24
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi