Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Mesleki açık öğretim lisesinden mezun olmak için kaç kredi gereklidir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 28 Şubat 2010 (15:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
81587 kez görüntülenmiş, 145 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Şubat 2014 (03:13) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.65  |  Oy Veren: 17      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Şubat 2010, 15:06

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
mesleki açık öğretim lisesinden mezun olmak için kaç kredi gerekli??
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

Meslekî Açıköğretim Programı Mezuniyet kredileri
Açıköğretim Lisesi Meslekî Açıköğretim Programına ortaokul diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler için, kayıtlı oldukları okul türüne göre mezuniyet kredileri şöyledir:
  • Kız Meslek Lisesi: 203
  • Endüstri Meslek Lisesi: 210
  • Ticaret Meslek Lisesi: 204
  • İmam-Hatip Lisesi: 208
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin dönemlere göre alacakları krediler

1. ve 2. DÖNEM
  • 26 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 16 kredilik ortak meslek derslerini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
3, 4, 5 ve 6. DÖNEM
  • 16 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini, Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 26 kredilik ortak meslek dersini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
  • Ortak genel kültür dersi kalmayan öğrenciler 24 kredilik seçmeli genel kültür dersi alabilirler.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencileri, bir dönemde kültür dersleri ve meslek dersleri olarak toplam 50 kredilik ders alabilir. Mesleki Açıköğretim Programında öğrencinin toplam kredisi, meslek dersleri ve genel kültür dersleri ile aldığı kredi toplanarak belirlenir.

Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin Açıköğretim Lisesinden alacağı teorik meslek dersleri

Ek 28876

^ Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda kredi hesaplarınızı yapabilirsiniz.
Rapor Et
Reklam
Eski 13 Eylül 2010, 17:40

#2 (link)
romedal
Ziyaretçi
romedal - avatarı
Mesleki Açık Ögretim Lisesi Mezuniyet Şartlarını Öğrenebilir miyim ?
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2010, 18:19

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kaç kredi ile açık öğretim 4 yıllık lisesinden mezun olurum?
Rapor Et
Eski 15 Şubat 2011, 13:17

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
MESLEKÎ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET İÇİN GEREKLİ KREDİ TOPLAMI

4 YILLIK SİSTEME GÖRE Toplam Dönemi Uzaktan Eğitim
(Ortak + Seçmeli) Yüz Yüze Eğitim (Alan) Toplam
Tüm Alanlar 8 110 130 240
İmam-Hatip Lisesi 8 130 110 240

• DÜZ LİSE BİTİRME ŞARTLARI

• Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
• Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
• Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
• Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç),
• Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması,
• Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,
• Genel Kültür alanındaki öğrencilerin ortak derslerden 80 veya üzerinde kredi almaları gerekmektedir.
Rapor Et
Eski 16 Şubat 2011, 13:16

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Okul / Alan - Bölüm : MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 6
Toplam Kredi : 145 Alan Kredi : 98

şu anda benim kredi bilgilerim bunlardır benim mezun olmam için ne kadar kredi daha gereklidir... bilgilendirirseniz sevinirim..
Rapor Et
Eski 16 Mart 2011, 11:47

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
145 ten 98 çıkar geriye 48 kredi eder 48'110 olmalı 98 ise 130 olmalı
Rapor Et
Eski 9 Haziran 2011, 02:08

kredi

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm ben lise 4 için sınavlara giriyorum alan kredim 48 toplam kredim 169 kaç kredi toplamam gerekiyor diploma için
Rapor Et
Eski 23 Haziran 2011, 21:34

yorumlarınızı bekliyorum

#8 (link)
yüsra
Ziyaretçi
yüsra - avatarı
Kredi ve Dönem Bilgileri
Öğrenci No : 2102132759
Adı : YÜSRA Soyadı : ARICI
Okul / Alan - Bölüm : MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 3
Toplam Kredi : 158 Alan Kredi : 0
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : HAYIR

mrb benim kredi tablom yukarıdaki gibidir. kaçıncı sınıfta olduğumu merak ediyorum. ayrıca 4 tane zorunlu dersim kaldı. onlarla beraber seçmeli derslerde seçerek 20 kredilik ders seçmiş oldum. simdi tüm bunları verirsem başarıyla,uzaktan eğitimi tamamlamış oluyo muyum?? tamamladıktan sonra da yüz yüze eğitime başlayacağım 62 kredi de onlar verirse, okul bitiyor mu?? lütfen cevapsız bırakmayın
Rapor Et
Eski 4 Temmuz 2011, 17:30

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
selam benim toplam kredim 130 alan kredim 54 kaç kredi sonra mezun olurum
Rapor Et
Eski 6 Temmuz 2011, 18:50

lise...

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yüsracım benim durumumda seninki gibi 132 kredim var alan kredim hiç yok sende bende alan kredilerimizi 130'a tamamlamadan bitiremetiz uzaktan eğitimden 110 yüz yüze eğitimdende 130 kredi toplamak zorundayız sen zorunlu derslerini verince uzaktan eğitimi tamamlıyosun amayüz yüze eğitimini tamamlaman için 62 kredi değil 130 kredi toplaman lazım oda en az 4 yıl kadar sürer sana banada kolay gelsin allah yardımcımız olsun !!!!!..
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.100 saniyede (55.38% PHP - 44.62% MySQL) 18 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 11:05
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi