Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Gemi kaptanı olma şartları nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 14 Mart 2010 (22:10) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
46883 kez görüntülenmiş, 24 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Eylül 2014 (14:56) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.75  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 14 Mart 2010, 22:10

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
gemi kaptani meslegi
slm 18 yasındayım gemı kaptanı olmak ıstıyorum bekarım orta okul mezunu utfen yardımcı olurmusunuz
En iyi cevap AriThmetiCs tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

slm 18 yasındayım gemı kaptanı olmak ıstıyorum bekarım orta okul mezunu utfen yardımcı olurmusunuz
Gemiadamı Olmak

Gemi adamı nedir ve gemi adamı cüzdanı ne işe yarar ?
Geminin kaptanına, zabitlerine, yardımcı zabitlerine, stajyerlerine, tayfalarına ve yardımcı hizmet personeline
Gemi Adamı denir. Ticari amaç taşıyan bir deniz aracında çalışılabilmesi için gemi adamı cüzdanına ve temel stcw belgelerine sahip olmak gerekir.

Gemici Nedir ?

Güverte sınıfı gemiadamları içerisinde en alt seviye yeterlilikteki gemiadamı miçodur. Yeni yönetmelik uygulamalarıyla Miço yeterliliği kaldırılmış, denize ilk adımı atmanın yolu GEMİCİ eğitimi almaktan geçmektedir.

Gemici olabilmek için,

240 Saatlik Gemici Eğitimini tamamlamak gerekmektedir.
Gemici Olmak için Aranan Şartlar :

I.T.C vatandaşı olmak
II.Onyedi yaşını bitirmiş olmak
III.En az ilköğretim okulu mezunu olmak,
IV.İdarenin açmış olduğu GEMİCİ sınavında başarılı olmak
şartlarını sağlayanlar “Gemici” yeterliğini almaya hak kazanırlar.
Nasıl Gemiadamı Olunur ?

Miço yada Gemi adamı olmak için atılacak ilk adım olarak, ikamet adresinizin bulunduğu yerleşim merkezine en yakın Liman Başkanlığına müracaat etmeniz ve Gemici / Yağcı Kursuna

Müracaat öncesinde
katılmanız gerekmektedir. Halk Bankası Ankara - Necatibey Şubesi 05000019 No'lu hesaba Liman Başkanlığı Harcı yatırılmalıdır.

Liman Başkanlığına başvurulması esnasında Başvuru dilekçesi ekinde aşağıda ki evraklar Liman Başkanlığına teslim edilir :

oNüfus cüzdanı fotokopisi
oİkametgah belgesi
oÖğrenim belgesi
oAskerlik durum belges
oSabıka kaydı
o 5 adet fotoğraf
oYarım kapak dosya
o Banka dekontu
oSağlık Raporu

Sağlık Raporu: Tam Teşekküllü Devlet Hastanelerinden sağlık kuruluna girilerek alınan rapordur. Bütün gemilerde çalışmak için uygun olan bir rapordur ve geçerliliği 5 yıldır.
Benzer Konular: Etiketler:
  • gemi kaptani nasil olunur
  • kaptan nasil olunur
  • kaptan olmak icin gerekenler
  • kaptan olmak icin sartlar
  • nasil kaptan olunur
Rapor Et
Reklam
Eski 14 Mart 2010, 23:49

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
AriThmetiCs - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Gemiadamı Olmak

Gemi adamı nedir ve gemi adamı cüzdanı ne işe yarar ?
Geminin kaptanına, zabitlerine, yardımcı zabitlerine, stajyerlerine, tayfalarına ve yardımcı hizmet personeline
Gemi Adamı denir. Ticari amaç taşıyan bir deniz aracında çalışılabilmesi için gemi adamı cüzdanına ve temel stcw belgelerine sahip olmak gerekir.

Gemici Nedir ?

Güverte sınıfı gemiadamları içerisinde en alt seviye yeterlilikteki gemiadamı miçodur. Yeni yönetmelik uygulamalarıyla Miço yeterliliği kaldırılmış, denize ilk adımı atmanın yolu GEMİCİ eğitimi almaktan geçmektedir.

Gemici olabilmek için,

240 Saatlik Gemici Eğitimini tamamlamak gerekmektedir.
Gemici Olmak için Aranan Şartlar :

I.T.C vatandaşı olmak
II.Onyedi yaşını bitirmiş olmak
III.En az ilköğretim okulu mezunu olmak,
IV.İdarenin açmış olduğu GEMİCİ sınavında başarılı olmak
şartlarını sağlayanlar “Gemici” yeterliğini almaya hak kazanırlar.
Nasıl Gemiadamı Olunur ?

Miço yada Gemi adamı olmak için atılacak ilk adım olarak, ikamet adresinizin bulunduğu yerleşim merkezine en yakın Liman Başkanlığına müracaat etmeniz ve Gemici / Yağcı Kursuna

Müracaat öncesinde
katılmanız gerekmektedir. Halk Bankası Ankara - Necatibey Şubesi 05000019 No'lu hesaba Liman Başkanlığı Harcı yatırılmalıdır.

Liman Başkanlığına başvurulması esnasında Başvuru dilekçesi ekinde aşağıda ki evraklar Liman Başkanlığına teslim edilir :

oNüfus cüzdanı fotokopisi
oİkametgah belgesi
oÖğrenim belgesi
oAskerlik durum belges
oSabıka kaydı
o 5 adet fotoğraf
oYarım kapak dosya
o Banka dekontu
oSağlık Raporu

Sağlık Raporu: Tam Teşekküllü Devlet Hastanelerinden sağlık kuruluna girilerek alınan rapordur. Bütün gemilerde çalışmak için uygun olan bir rapordur ve geçerliliği 5 yıldır.
Rapor Et
Eski 7 Ağustos 2011, 19:57

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben 8.sınıfa geçtim ve bu bölümü çok istiyorum size önemli bir şey soracağım lütfen cevap verin ben imam hatip lisesine gireceğim imam hatipden mezun olduğumda İTÜ ye girebilirmiyim engeli varmı? ve bide ben uzak yol kaptanı olmak istiyorum.bu bölümdemi olunuyor..???
Rapor Et
Eski 6 Ekim 2011, 00:24

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İKİ YOLU VAR YA DÜZLİSEYE GİTCEKSİN SAYISAL BÖLÜMÜNÜ SEÇİCEKSİN ANADOLUDAN SEÇSENDE OLUR.YADA DENİZCİLİK MESLEK LİSESİNE GİTCEKSİN MULAKATLA ALIYOLAR MULAKATI GEÇMEKTE O KADAR KOLAY DEĞİL
Rapor Et
Eski 10 Ekim 2011, 16:09

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
deniz kaptanı olmak istiyırum bayanım ve benim gemi kaptanı nasl olurum kaç yıl okumum gerekir ve puanı nedir?
Rapor Et
Eski 23 Ekim 2011, 19:05

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bir kaptan olarak size tavsiyem kendinize başka bir meslek seçin. Kendi çocugum ben denizci olmak istiyorum dese onun bacaklarını kırarım genede denizci yapmam.
Rapor Et
Eski 30 Kasım 2011, 14:55

gemi kaptanı nasıl olacaz

#7 (link)
merdovic
Ziyaretçi
merdovic - avatarı
gemi kaptanı nasıl olunur bilen varsa cevaplasın!!!
Rapor Et
Eski 22 Aralık 2011, 16:20

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Gemi kaptanı olmak için ..4 yıllık güverte bölümü bitirmen gerekiyor ..bitirdikten sonra okuldan 3. zabit(dörüncü kaptan) olarak ayrılıyorsun ..sonra uzakyol güverte zabiti sınavıma giriyorsun ..daha sonra uzakyol 1. zabit sınavına giriyosun ..ve en son olarak ..uzakyol kaptanlık sınavına giriyosun ..yani 1. kaptan oluyosun .. 4 yıl okul + 6-8 yıl sınav süresi(6-8 yıl sınav süresinde çalışıyorsun ..) VE ARTIK KAPTANSIN ) (BENDE 10. SINIF ÖĞRENCİSİYİM VE KAPTAN OLMAK İSTİYORUM)
Rapor Et
Eski 6 Ocak 2012, 15:28

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kaptan oılmak için neler gerekli
Rapor Et
Eski 30 Ocak 2012, 22:38

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çoğu kişi ayrı diyor biri güverte okuyun biri deniz ulaştırma okuyun yani kararsız kaldım
Etiketler:
  • gemi kaptani nasil olunur
  • kaptan nasil olunur
  • kaptan olmak icin gerekenler
  • kaptan olmak icin sartlar
  • nasil kaptan olunur
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.160 saniyede (67.22% PHP - 32.78% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 19:18
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi