Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Michel de Montaigne Kimdir?, Michel de Montaigne Hakkında bilgi verir misiniz?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir18:02, 4 Nisan 2010 
montaignenin eser leri neler yardım edin
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
lütfen bana montaigne nin kısa maddesiz bir yazı verin
Michel De Montaigne

( 1533-1592) Fransız yazar. Hukuk okudu. Bordeaux parlamentosunda danışman iken 1570'de görevinden ayrılarak şatosuna çekildi. 1572'de ünlü Denemeler adlı eserine başladı; bu eseri yazmayı ömrü boyunca sürdürdü. 1581-1585 arasında Bordeaux belediye başkanlığını görevini yürüttü.

Montaigne deneme türünün ustasıdır. Denemeleri uzunlukları birbirinden çok farklı 107 bölümden oluşur. En ilgi çekici bölümler tutarsızlık, hırs konularıdır. Eserlerinde Epikürcü bir ahlak anlayışını sergilemiştir. Denemeler Türkçe'de de çeşitli zamanlarda yayınlanmıştır.

Cevap
Blue Blood18:38, 4 Nisan 2010 
montaignenin eser leri neler yardım edin
Michel de Montaigne
Eserleri----------

Aşk Üzerine
Alışkanlık
Denemeler
Dostluk
Dostluk Bağları
Filozoflar ve Tanrılar
Montaigne Yaşamı
Montaigne: Doğruluk Kaygısı
Ölüm
Sevenler ve Sevilenler
Yalnızlık

Cevap
Misafir16:26, 5 Nisan 2010 
Cevap
Blue Blood17:10, 5 Nisan 2010 
Michel De Montaigne

( 1533-1592) Fransız yazar. Hukuk okudu. Bordeaux parlamentosunda danışman iken 1570'de görevinden ayrılarak şatosuna çekildi. 1572'de ünlü Denemeler adlı eserine başladı; bu eseri yazmayı ömrü boyunca sürdürdü. 1581-1585 arasında Bordeaux belediye başkanlığını görevini yürüttü.

Montaigne deneme türünün ustasıdır. Denemeleri uzunlukları birbirinden çok farklı 107 bölümden oluşur. En ilgi çekici bölümler tutarsızlık, hırs konularıdır. Eserlerinde Epikürcü bir ahlak anlayışını sergilemiştir. Denemeler Türkçe'de de çeşitli zamanlarda yayınlanmıştır.

Kaynak

Cevap
LeqoLas18:11, 5 Nisan 2010 

Cevap
Misafir18:29, 8 Mart 2011 
0,134533,12,3[Q47UOTE]montaigne kimdir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum[/QUOTE]8crf7şçucuıjnkıfujygjhvbh
Cevap
Misafir15:25, 28 Mart 2011 
Alıntı:
montain kimdir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

montain kimdir?????*
Cevap
Misafir16:11, 29 Mart 2011 
lütfen montaignenin hayatını yazın ama madde madde değil.acil ödew lütfen yardım edin!!!
Cevap
Misafir16:26, 10 Nisan 2011 
Yazar deneme türünü edebiyata kazandırmıştır. Bu tü¬rün en usta sanatçısıdır. “Denemeler” adlı yapıtıyla ortaçağın dogmatik düşünce kalıpların kırmıştır. Bu yapıtta birey ve toplumla ilgili her konunun üzerinde durmuş, gelenek ve görenekleri, inançları sorgulamıştır. Fransızcayı yabancı etkilerden kurtararak, yazı dili durumuna getiren sanatçı, özgür düşünce¬nin öncüsü olmuştur.
Rönesans’ın ve Fransız edebiyatının en önemli sanatçılarındandır. Serbest düşünmenin öncülerinden sayılmaktadır. Montaigne, deneme türünün kurucusu ve ilk büyük ustasıdır. Denemeler adını taşıyan ve üç cilt olarak yayımlanan eserinde birey ve toplumla ilgili her konu üzerinde durmuş, Ortaçağ’a alt düşünce ve inanç kalıplarının dışına çıkarak hemen her konuyu yeni baştan düşünmüş ve yazmıştır
Cevap
Misafir17:10, 2 Mayıs 2011 
lütfen monteyn hakkında düşünce yazın lütfen ödevim war
HIZLI OLUN!!!!!
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları