Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Yetişkin bir köpekte ses kısıklığı veya değişimi neden olur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Teamoore tarafından 21 Mayıs 2010 (18:40) tarihinde açılmıştır.
5029 kez görüntülenmiş, 8 cevap yazılmış ve son mesaj 2 Ocak 2014 (19:34) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 21 Mayıs 2010, 18:40

#1 (link)
Teamoore
Ziyaretçi
Teamoore - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
Benim yetişkin bir pekingese köpeğim var. Son günlerde bir rahatsızlığı oldu. Acısı da var. Veteriner çözmeye ve iyileştirmeye çalışıyor. Ancak havlarken sesinde de bir bozukluk var. Az çıkıyor veya yavru köpek gibi çıkıyor. Eski sesi yok şuan. Bu nedendir?
En iyi cevap Chalcy tarafından gönderildi

Bana göre köpeğiniz gereğinden çok fazla havladığı için ses telleri yıpranmış olabilir

Köpeğinizin havlamasını izin vermeyin bi kaç ay boyunca, büyük bir ihtimalle köpeğinizin ses telleri iltihaplanmış olabilir
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 22 Mayıs 2010, 18:29

Köpeklerde ses kısıklığı nedendir?

#2 (link)
Teamoore
Ziyaretçi
Teamoore - avatarı
Köpeğim yetişkin bir köpek ve seenelerce böyle bir sıkıntı yaşamadı ve ilk kez sesinde kısıklık oldu. Sanki sıkıntılı havlıyor. Bu neden olmuştur? Ve aynı zamanda ayağından sakatlandığı için sık ağlıyor. Veteriner gözetiminde. Ama ses kısıklığı tam anlaşılamadı. Neden olur bu ses sorunu?
Rapor Et
Eski 24 Mayıs 2010, 02:16

#3 (link)
KÖKLER
Ziyaretçi
KÖKLER - avatarı
Alıntı:
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Köpeğim yetişkin bir köpek ve seenelerce böyle bir sıkıntı yaşamadı ve ilk kez sesinde kısıklık oldu. Sanki sıkıntılı havlıyor. Bu neden olmuştur? Ve aynı zamanda ayağından sakatlandığı için sık ağlıyor. Veteriner gözetiminde. Ama ses kısıklığı tam anlaşılamadı. Neden olur bu ses sorunu?
köpeğin ayağı sakatlanmış, acısı sızısı çok fazla olmalı ki sıkıntı yaşıyor. hayvancağız nasıl sakatlandıysa, ürkmüş, şok geçirmiş. şokun ve acının etkisiyle sesinin kısıldığı apaçık ortada. zaten ''aynı zamanda ayağından sakatlandığı için sık ağlıyor '' diyerek sebebini kendiniz söylemişsiniz. ağlaması ve sesinin kısıklığı aynı sebepten büyük ihtimalle: şok, panik, acı... sakatlık için, yanlış dolayısıyla kalıcı iz bırakıcı bir tedavi yöntemi uygulanmadıysa, ayağı iyileştikçe onunla bağlantılı olarak sesi de düzelir (inşallah) tahmin ediyorum. geçmiş olsun..
Rapor Et
Eski 24 Mayıs 2010, 12:13

#4 (link)
Chalcy
Ziyaretçi
Chalcy - avatarı
Bana göre köpeğiniz gereğinden çok fazla havladığı için ses telleri yıpranmış olabilir

Köpeğinizin havlamasını izin vermeyin bi kaç ay boyunca, büyük bir ihtimalle köpeğinizin ses telleri iltihaplanmış olabilir
Rapor Et
Eski 24 Mayıs 2010, 20:54

#5 (link)
Teamoore
Ziyaretçi
Teamoore - avatarı
Ayak sakatlığıyla, yaşadığı olay ile bağlantılı olarak düşünüyoruz ses kısıklığını. Veterinerle birlikte ayağındaki sorun geçti. Halleri normale döndü. Kendisi pekingese cinsi bir köpek. Fakat şuan hala sesi normal çıkmıyor. Havlıyamıyor. Veteriner de havlamasına müsade vermeyin sakın dedi. Ses telleriyle alakalı olduğunu söylüyor.

Köpek evde yaşıyor ve biz evde yokken gerçekten artık nasıl sakatlandıysa, bizde şok yaşadığını, panik yaşadığını düşünüyoruz. Bu kadar az bilgiden çok iyi bir tespit yapmışsın kökler. Fakat işin ilginç yanı ilk kez ses kısılması yaşıyor. Çünkü pekingese köpekler sık rahatsızlanabilir ve narindirler ve bizimkide birçok sıkıntı atlattı. Onlarda bu ses olayı hiç olmamıştı. Ondan şaşırmaktayız. Muhtemelen sakatlandığı gün jumping'in dediği gibi çok fazla havladı.
Rapor Et
Eski 19 Mart 2011, 08:41

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim de köpeğim var benin kinin de sisi cıkıyoda yavru köpek sesi gibi cıkıyor havlayamıyor ne yapmalıyım yardımcı olacak varmı lütfen ?
Rapor Et
Eski 31 Mart 2011, 01:26

#7 (link)
Teamoore
Ziyaretçi
Teamoore - avatarı
Sesi kısılmış olabilir. Çok havlamışsa.
Rapor Et
Eski 15 Kasım 2013, 23:17

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
55 günlük bir pitbullum var. bu gün ilk defa mama verdim. hemen hemen 20 dakika sonra köpeğin sesi çıkmaz oldu. enerjisi yerinde oyun oynuyoruz, kendi kendine dolaşıp gelip yatıyor kucağıma uyuyor falan ama sesinde bir şey var. arkadaşı aradım ''mamayı bütün yuttuysa boğazını tahriş etmiştir'' dedi. daha ciddi bir şeyi olabilir mi? tahriş ise nasıl düzeltebilirim vitamindir, ilaçtır bir yolu var mı? teşekkürler.
Rapor Et
Eski 2 Ocak 2014, 19:34

gh

#9 (link)
fali
Ziyaretçi
fali - avatarı
hastadır biraz dinlensin olur
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.174 saniyede (72.15% PHP - 27.85% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 07:07
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi