Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Anadolu lisesinden fen lisesine geçiş yapılabilir mi?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 12 Temmuz 2010 (23:31) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
12490 kez görüntülenmiş, 16 cevap yazılmış ve son mesaj 8 Haziran 2013 (20:05) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 12 Temmuz 2010, 23:31

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Anadolu lisesinden fen lisesine geçiş olur mu? Yani puanım tutuyorsa ve başka bir şehre taşınmışsam geçiş yapabilir miyim?
Rapor Et
Reklam
Eski 12 Temmuz 2010, 23:53

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Anadolu lisesinden fen lisesine geçiş olur mu? Yani puanım tutuyorsa ve başka bir şehre taşınmışsam geçiş yapabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), başka bir lise türünden Anadolu lisesine geçiş yasağını kaldırdı...

Halen Anadolu liselerine sadece bir başka Anadolu lisesinden nakil talebi kabul edilirken, bakanlık Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’yla (OKS) öğrenci alan liselerden Anadolu liselerine geçişlere izin verdi. Anadolu Liseleri Yönetmeliği’nde değişiklik yapan MEB, ‘fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu öğretmen liseleri ve aynı programı uygulayan özel okullar, askerî liseler ile polis koleji öğrencilerinin’ Anadolu liselerine nakillerini serbest bıraktı. Bakanlık bu okullar dışındaki genel liseler gibi resmî ve özel diğer liselerden Anadolu liselerine geçiş yasağını ise sürdürdü. Fen, sosyal bilimler ve öğretmen liselerinden Anadolu liselerine geçişe ‘başarı ve açık kontenjan’ şartı konulurken, Anadolu lisesine nakil isteyen öğrencinin puanının gitmek istediği okulun taban puanından yüksek olması ve o okulda boş kontenjan bulunması zorunlu olacak.

Bakanlık yetkilileri söz konusu değişikliğe gerekçe olarak, şunları söylüyor: “Anadolu lisesine geçişine izin verdiğimiz okullar zaten Anadolu lisesi seviyesinde veya üstünde okullar. Öğrenci bir fen lisesine gidiyor, ama oraya uyum sağlayamıyor, sevmiyor veya ikameti değişiyor, yatılı okumak istemiyor. Bu durumda sınavla başarısı tescillenen öğrencinin gidebileceği tek yer genel lise oluyor. Aynı durum öğretmen liseleri ve fen lisesi statüsündeki özel okullar için de geçerli.” Diğer taraftan bakanlık Anadolu liseleri arasında yapılan öğrenci nakillerine, ‘birinci yabancı dil dersinin aynı olması’ şartını koydu. Bu durumda birinci yabancı dili Almanca olan bir öğrenci, İngilizce eğitim veren başka bir Anadolu lisesine geçiş yapamayacak. Yeni yönetmelik Anadolu liselerine yapılacak nakillerin tarihlerini de netleştirdi. Buna göre, alanlara yönelme veya nakil sebebiyle bütün sınıflarda açık kontenjan oluşması halinde kontenjanlar, şube öğrenci sayısı 30’u aşmayacak şekilde haftanın ilk iş günü mesai bitimine kadar komisyonca tutanakla tespit edilecek. Boş kontenjanlar o hafta 3 gün boyunca okulun ve il milli eğitim müdürlüğünün web sayfasında ilan edilecek. Naklin uygun görüldüğünün tebliğini izleyen 3 gün içinde yeni okula kayıt yaptırılması zorunlu olacak.

ZAMAN
Rapor Et
Eski 4 Ağustos 2010, 19:56

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anadolu lisesinden fen lisesine gecis yapabilir miyim?
Rapor Et
Eski 4 Ağustos 2010, 22:17

#4 (link)
shadowdancer
Ziyaretçi
shadowdancer - avatarı
Boş kontenjan varsa ve puanın yetiyorsa geçebilirsin.
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2010, 16:28

ayağım kırık ve devamsızlıktan kaldım?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim ayağım kırıldı trafik kazasında ve 3 ay okula gidemedim.şimdide müdür yardımcımız sınfta kaldığımı söylüyor.ve naklimi aldırmak istiyorum...lise 3 e gidiyorum düz lise fen bölümü öğrencisiyim ve ortalamalarım 79.,,,lerde acaba behçet cambaza naklimi aldırabilirmiyim yada nakil için neler gerekiyor....
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2011, 18:25

anadolu öğretmen lisesinden fen lisesine geçiş yapabilir miyim?

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anadolu öğretmen lisesinden fen lisesine geçiş yapabilir miyim?
Rapor Et
Eski 28 Mayıs 2011, 13:41

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben anadolu lisesinde okuyorm we sosyal bilimler lisesine gçmek istiyorm geçebilir miyim puanım flan herşey yaetio istdiğim okulda bş kontenjan war sizce geçiş yapabilir miyim???
Rapor Et
Eski 3 Eylül 2011, 00:41

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar anadolu lisesinden sosyal bilimlere geçmek istiyorum.geçebilirmiyim çünkü anadoluda hazırlık yok ama sosyal bilimlerde var bu sorun çıkarır mı birde benim puanım 462 sblnin benim girdiğim yıl ki puanı da 462 ama bu yıl 464 olmuş hangi puan geçerli?
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2011, 22:10

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anadolu lisesinden özel fen lisesine geçiş yapabilirmiyim
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2011, 22:30

Anadolu liselerinden özel fen lisesine geçiş yapılabilir mi?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anadolu lisesinden özel fen lisesine geçiş yapılabilirmi
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.190 saniyede (73.26% PHP - 26.74% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:48
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi