Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ticaret meslek liseleri hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 19 Eylül 2010 (21:08) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
9283 kez görüntülenmiş, 12 cevap yazılmış ve son mesaj 23 Ağustos 2014 (15:25) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.67  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 19 Eylül 2010, 21:08

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ARKADAŞLAR BENİM OKULUM TİCARET MESLEK LİSESİ SİZCE BEN İYİ BİR LİSEYEMİ GİDİYORUM ?
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ARKADAŞLAR BENİM OKULUM TİCARET MESLEK LİSESİ SİZCE BEN İYİ BİR LİSEYEMİ GİDİYORUM ?

Meslek liselerinin çoğu gibi Ticaret Meslek Lisesi de vasıflı ara eleman yetiştirmektedir.
Ticaret Meslek Liseleri, ekonomik ve sektörel gelişmelere paralel olarak ülkemizin ticaret, maliye, pazarlama, muhasebecilik, büro hizmetleri, bankacılık, kooperatifçilik, sigortacılık, borsa hizmetleri, sekreterlik, gibi alanlarda kamu ve özel sektör kuruluşlarında görev alacak veya kendi başına iş yapacak vasıflı, nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak ve isteklilerin yüksek öğrenime devam edebilme olanağı bulacağı, İlköğretimden sonra eğitim veren meslek liseleridir.
Mezunlar, aldıkları teorik ve pratik eğitimle bilgisayar ve daktilo kullanabilen, iş alanında karşılaşılan problemleri çözümleyip nitelikli ve insan ilişkileri kurabilen meslek elemanı olarak yetiştirildiğinden özel ve kamu kurumlarında geniş iş imkanlarına sahip oldukları gibi kendi iş yerlerini de kurup çalışabilirler. 3568 Sayılı "Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu" ile muhasebecilik mesleğini icra edebilmek için asgari Ticaret Meslek Lisesi mezunu olma şartı getirilmiştir. Bu okullardan mezun olan gençlere yapacakları staj sonrasında kendi iş yerini açma hakkı verilmiştir.

Alacağınız ücret çalışacağınız kuruma göre değişeceğinden bu konuda bilgi veremeyiz, ancak en çok işe yerleştirilen dallardan birinde okuyorsunuz. Üniversiteye gitme şansınızı da değerlendirebilirsiniz. Sekreter (asistan) olarak genelde bayanların tercih edilmesi nedeniyle erkek mezunların iş bulma şansı az gibi görünse de muhasebe elemanı olarak böyle bir ayrım yoktur ve hatta oran aynıdır. Başarılar diliyoruz.
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Eylül 2010, 21:17

#2 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Meslek liselerinin çoğu gibi Ticaret Meslek Lisesi de vasıflı ara eleman yetiştirmektedir.
Ticaret Meslek Liseleri, ekonomik ve sektörel gelişmelere paralel olarak ülkemizin ticaret, maliye, pazarlama, muhasebecilik, büro hizmetleri, bankacılık, kooperatifçilik, sigortacılık, borsa hizmetleri, sekreterlik, gibi alanlarda kamu ve özel sektör kuruluşlarında görev alacak veya kendi başına iş yapacak vasıflı, nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak ve isteklilerin yüksek öğrenime devam edebilme olanağı bulacağı, İlköğretimden sonra eğitim veren meslek liseleridir.
Mezunlar, aldıkları teorik ve pratik eğitimle bilgisayar ve daktilo kullanabilen, iş alanında karşılaşılan problemleri çözümleyip nitelikli ve insan ilişkileri kurabilen meslek elemanı olarak yetiştirildiğinden özel ve kamu kurumlarında geniş iş imkanlarına sahip oldukları gibi kendi iş yerlerini de kurup çalışabilirler. 3568 Sayılı "Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu" ile muhasebecilik mesleğini icra edebilmek için asgari Ticaret Meslek Lisesi mezunu olma şartı getirilmiştir. Bu okullardan mezun olan gençlere yapacakları staj sonrasında kendi iş yerini açma hakkı verilmiştir.

Alacağınız ücret çalışacağınız kuruma göre değişeceğinden bu konuda bilgi veremeyiz, ancak en çok işe yerleştirilen dallardan birinde okuyorsunuz. Üniversiteye gitme şansınızı da değerlendirebilirsiniz. Sekreter (asistan) olarak genelde bayanların tercih edilmesi nedeniyle erkek mezunların iş bulma şansı az gibi görünse de muhasebe elemanı olarak böyle bir ayrım yoktur ve hatta oran aynıdır. Başarılar diliyoruz.
Rapor Et
Eski 5 Mart 2011, 12:24

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
staj yaparken okula gıtmeme ımkanımız varmı
Rapor Et
Eski 13 Mayıs 2011, 18:35

İzmirdeki en iyi meslek liseleri

#4 (link)
35x35
Ziyaretçi
35x35 - avatarı
Merhaba arkadaşlar 8.sinifim

İzmirde en iyi ticaret meslek liseleri hangileridir

Nevvar salih işgören kampüs ticaret İİmi beyler
Rapor Et
Eski 4 Haziran 2011, 16:39

ticaret

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ticaret lisesinde ne meslek seçebilirim ne olabilirim
Rapor Et
Eski 26 Şubat 2012, 19:54

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar 8. sınıf öğrencisiyim . Lütfen acil cevap verin Meslek liseleri(Anadolu değil) eşit ağırlık mı gözüküyor? Ben avukat olmak istiyorum ve sbs puanım hiç iç açıcı değil.Avukatlıkta eşit ağırlık okuman yeterliymiş ve gittiğin lisenin bir önemi yokmuş...Eşit ağırlık mıı?
Rapor Et
Eski 12 Eylül 2012, 11:08

Cvp: Ticaret meslek liseleri hakkında bilgi verir misiniz?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bu işler çok zormuş arkadaşlar hangi bölümü seçeceğime karar veremedim...
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2013, 12:56

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben okula 2 sene ara verdim şimdi ticaret meslek lisesine başlamak istiyorum acaba beni alırlarmı
Rapor Et
Eski 13 Aralık 2013, 12:59

okul

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ticarttte hangi dersler var
Rapor Et
Eski 5 Haziran 2014, 18:58

#10 (link)
tttnetttt
Ziyaretçi
tttnetttt - avatarı
abim ticaret meslek lisesine gidiyor ne ola bilir acaba burada pek tutulmuyoda İnebolu-kastamonu
Etiketler:
  • meslek liseleri hakkinda bilgi
  • meslek liseleri hakkinda bilgiler
  • meslek lisesi hakkinda bilgi
  • meslek lisesi hakkinda bilgiler
  • ticaret liseleri hakkinda bilgi
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (70.63% PHP - 29.37% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:13
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi