Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Görsel sanatlar ve kategorileri hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 8 Ekim 2010 (19:48) tarihinde açılmıştır.
10865 kez görüntülenmiş, 4 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Eylül 2013 (17:37) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 8 Ekim 2010, 19:48

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
görsel sanat nedir neler girer içeriisne
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 9 Ekim 2010, 21:47

#2 (link)
LaSalle
Ziyaretçi
LaSalle - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

görsel sanat nedir neler girer içeriisne

GÖRSEL SANAT NEDİR

Görsel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için kullanılmıştır. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır.

GÖRSEL SANATIN DALLARI NELERDİR ?

Resim
Soyut
Natürmort
Figüratif
Nü (Çıplak)
Portre
Slayt
Duvar Boyama
Önemli Ressamlar ve Eserleri

Özgün Baskı
Gravür
Serigrafi
Taş Baskı
Ağaç Baskı
Özgün Baskı Sanatçıları

Heykel
Rölyef
Büst
Anıt Heykeller
Sanatçılar ve Eserleri

Seramik ve Cam

Fotoğrafçılık
Teknik Bilgiler
Sanatçılar ve Çalışmaları

Grafik
Karikatür
Illustrasyon
Manga
Animasyon
Çizgi Film
Çizgi Roman
Anime
Amblem/logotype
Grafik, Resim, 3d Yazılımları

Rapor Et
Eski 28 Şubat 2011, 21:38

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Grafik
Karikatür
Illustrasyon
Manga
Animasyon
Çizgi Film
Çizgi Roman
Anime
Amblem/logotype
Grafik, Resim, 3d Yazılımları
Rapor Et
Eski 22 Mart 2011, 18:21

grafik

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben de 5. sınıfa gidiyorum resim öğretmenimiz bize görsel sanatların dallarını araştırın dedi bulan varmıııııı
Rapor Et
Eski 25 Eylül 2013, 17:37

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ban acil lazım bana komposizyon birisi bulduysa yardım etsin 8. sınıfa gidiyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.171 saniyede (69.89% PHP - 30.11% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 18:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi