PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Askeri lise taban ve tavan puanları nedir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir00:01, 20 Kasım 2010 
ben furkan 14 yaşındayım ve ben askeriyeye girmek istiyorum ama taban puan kaç olduhu biilmiyorum ve ben bu sendeki sbs puanım kaç omalı rica edsen cevap yazarmısnız....
Benzer Konular:
Etiketler:
  • als taban ve tavan puanlari
  • als yerlestirme puanlari
  • askeri lise taban ve tavan puanlari
Cevap
Blue Blood02:03, 20 Kasım 2010 
burdan bakabilirsiniz 2010 yılı askeri lise taban puanları kaçtır?
Cevap
wolborg_tr12:30, 20 Kasım 2010 
askeri liseye girmek için iyi düşün çünkü çok zormuş ve çıkmak istersen tazminat mı ne ödüyormuşsun.puanları da bayağı yüksekmis.birçok arkadasım girdi kazanamadı
Cevap
Blue Blood17:22, 20 Kasım 2010 
Askeri Liselere Yerleşme Puanı Hesaplama

Adayların başarı değerlendirmesi, yazılı sınav sonucunda aldığı ALS Puanı ile 2. seçim aşamasında bedeni yetenek, mülakat ve Hv.K.K.lığı adına alınacak öğrenciler için psikoteknik test sonuçlarına göre hesaplanacak performans puanlarına göre yapılır.

Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları performans puanlaması hesaplama formülü:

(Yazılı Sınav Notu x 0,70) + (Bedeni Yeterlilik Notu x 0,15) + (Mülakat Notu x 0,15)

Hava Kuvve Kuvvetleri Komutanlığı performans puanlaması hesaplama formülü:

(Yazılı Sınav Notu x 0,70) + (Bedeni Yeterlilik Notu x 0,15) + (Mülakat Notu x 0,15) + (psikoteknik notu x 0,20)

Adaylar, performans puanlarına göre sıralanır. Asil ve yedek listeler Kuvvet Komutanlıklarının kontenjanlarına göre oluşturulur.
Cevap
Misafir15:54, 28 Kasım 2010 
ben furkan 14 yaşındayım ve ben askeriyeye girmek istiyorum ama taban puan kaç olduhu biilmiyorum ve ben bu sendeki sbs puanım kaç omalı rica edsen cevap yazarmısnız....

cevabınnn:

furkan sbs den aldıgın puan önemli deil ama 4.sınıftan 8.sınıfa kadarki sene sonu notun 3.5 igeçmeli geçerse formu doldurup başvurabiliyorsun bende seneye başvurcam çok araştırdım yardımcı olduysam sevinirim
Cevap
Misafir10:30, 29 Aralık 2010 
askeri liseye gitcemama annem baş örtü takıyor bu benim için sorun olurmu
Cevap
Misafir17:28, 26 Ocak 2011 
taban puanlarını öğrenmem için ne yapmam gerekiyor?
Cevap
Misafir19:54, 15 Şubat 2011 
ya biriniz nolur taban puanla tavan puanı söylesin :'(
Cevap
Misafir18:54, 1 Mart 2011 
bn askeriye liseye girdim puan ortalaması 450'ye yaklasık...
Cevap
Misafir14:28, 12 Mart 2011 
yha arkadaşlar ben askeri lise sınavlarına yazılıcamda 4.sınaftan mı yoksa 6.sınıftan itibaren mi not ortalamasını topluyolar cvp yazarsanız sevinirim
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama