PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Yapımı en kolay müzik aleti hangisidir?
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir21:14, 28 Mart 2011 
Yine yumurta kolisinden bir çalışma ama bunun farkı ritim aleti olması. Yumurta kolisinden iki tane kesiyoruz içine pirinç, mısır, fasulye gibi sallanınca ses çıkartan malzemeden bir miktar koyuyoruz. Sonra iki parçayı birleştirip süslüyoruz. İşte çocuğunuzun zevkle oynayacağı ve çıkan sesin sizi rahatsız etmeyeceği bir ritim aleti.
Cevap
Misafir16:30, 5 Nisan 2011 
bence makara yapabilirsiniz kavanoz gibi bişeyi alırsınız içine fasulye nohut v.b şeyleri koyun kavanoz olduğu gözükmemesi için karton veya başka birşeyle kaplayın alın size makara ben 1 saatte yaptım çok kolaydı İrEm
Cevap
Misafir15:51, 6 Nisan 2011 
Yoğurt kapından davul yapınca ya da şişenin içine boncuk falan koyunca öğretmen kabul etmiyo
Cevap
Misafir16:53, 12 Nisan 2011 
bencede flüt
Cevap
Misafir19:52, 14 Nisan 2011 
kardeşimin ödevi var,lütfen yardım edin.
Cevap
Misafir20:05, 15 Nisan 2011 
başka kolay müzik aleti yokmu onu bana söyleye bilirmisininz benimde ödevim var lütfen yardımcı olun

---------- Mesaj tarihi 20:05 ---------- Önceki mesaj tarihi 18:46 ----------

marakas yap daha kolay olur.hani şey var ya sallayınca ses çıkıo ondan
Cevap
Misafir15:51, 16 Mayıs 2011 
kavanozun içine fasulye koy salla
Cevap
Misafir15:59, 16 Mayıs 2011 
Bence davul yha gerçekten arkadaşlarımın diğer saydıklarına da en uygun şık o yhani...
Cevap
nicely16:17, 16 Mayıs 2011 

bu şekilde bir plastik tabağı kaplayıp kenarlarını del ve birkaç tanede yuvarlak metal parçası tak al sana bir tef yapımı

keçeli kalamlerin içini boşalt ve ve arka kapak takılı kalsın sonra bu düzendeki gibi kes ve bunları bağla resimdeki gibi birbirine sonrada al sana el yapımı mızıka kalemlerden kolay gelsin
Cevap
Misafir16:25, 16 Mayıs 2011 
bence hiç bir müzik aletinin yapı mı kolay değil çünkü herşeyin bir emeği var emek harcanmış herşey zordur
Cevap
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama