Arama

Hostes olma koşulları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ağustos 2018 Gösterim: 13.163 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hostes olma koşulları nedir?
EN İYİ CEVABI nicely verdi
Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
Sponsorlu Bağlantılar
2.Danışmanlık şirketleri
3.Şirketin kurul ve dil mülakatı
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Örnek olarak

Ön Koşullar
  • T.C. uyruklu olmak.
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
  • İyi derecede İngilizce bilmek.
  • THY A.O.'nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
  • 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
  • Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
  • 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
  • Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY'nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
  • Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY'nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.
Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
  • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
  • Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
  • Adayların, önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte;
DEVAMI Hostes (Yer Hostesi, Uçuş Hostesi)
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 02:48
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
26 Haziran 2011       Mesaj #2
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
Sponsorlu Bağlantılar
2.Danışmanlık şirketleri
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Örnek olarak

Ön Koşullar
  • T.C. uyruklu olmak.
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
  • İyi derecede İngilizce bilmek.
  • THY A.O.'nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
  • 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
  • Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
  • 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
  • Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY'nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
  • Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY'nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.
Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
  • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
  • Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
  • Adayların, önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte;
DEVAMI Hostes (Yer Hostesi, Uçuş Hostesi)
Son düzenleyen Safi; 13 Ağustos 2018 02:50
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
1 Ağustos 2011       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba ben liseyi dışardan okuyorum ama ingilizcem yok we diğer şartlar uygun boy kilo ama belirli bir ücretten ingilizce kursu we yurt dışında da kurs weriliyormuş bu doğrumu 1990 doğumluyum...

Kendiniz bağımsız olarak dil kursuna gidip öğrenebilirsiniz.Şirketlere bağlı herhangi bir dil kursu bulunmamaktadır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
18 Ekim 2011       Mesaj #4
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

ben üniversite mezunuyum ve yabancı dilim yok hostes olmak istiyorum bilgi verebilir misiniz? boyun 1.71 kilom 65?

1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
4.Psikolog

..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Haziran 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben üniversite mezunuyum ve yabancı dilim yok hostes olmak istiyorum bilgi verebilir misiniz? boyun 1.71 kilom 65?

yabancı dili iyi bilmez olamazsın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mayıs 2014       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 17 yaşındayım ve lise öğrencisiyim. kolumda dövme var ve burnumda da hızma var. hostes olmak istiyorum ama bu şekilde olup alamıcağımı bilmek istiyorum. cevabınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Pirsingini mutlaka çıkar döbmede sorun yaşamasin