PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Hz. İsa ne zaman doğmuştur?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir16:51, 16 Ağustos 2011 
hz isa ne zaman doğmuştur
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Kur'an-i Kerîm'de adi geçen ve Israilogullarina gönderilen peygamberlerden. Hz. İsa (a.s) batili tarihçilere göre miladi yildan dört veya bes sene kadar önce dogmustur.
Yine batili tarihçilere göre Hz. İsa (a.s) Romalilarin elinde bulunan Yahudiye'de Romalilardan Tiberius iktidari döneminde otuz yaslarina dogru peygamberligini Insanlara bildirdi. Önce Celile'de sonra Kudüs'te Insanlari hak dine davet etti. Yahudilerin dinini ikmal onlarin dine kattiklarini düzeltmek için gönderilen Hz. isa (a.s) kendisine indirilen incil adli kutsal kitapta bunu söyle anlatir:
"Ben yok etmege degil, tamamlamaya geldim."
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
ener17:01, 16 Ağustos 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Kur'an-i Kerîm'de adi geçen ve Israilogullarina gönderilen peygamberlerden. Hz. İsa (a.s) batili tarihçilere göre miladi yildan dört veya bes sene kadar önce dogmustur.
Yine batili tarihçilere göre Hz. İsa (a.s) Romalilarin elinde bulunan Yahudiye'de Romalilardan Tiberius iktidari döneminde otuz yaslarina dogru peygamberligini Insanlara bildirdi. Önce Celile'de sonra Kudüs'te Insanlari hak dine davet etti. Yahudilerin dinini ikmal onlarin dine kattiklarini düzeltmek için gönderilen Hz. isa (a.s) kendisine indirilen incil adli kutsal kitapta bunu söyle anlatir:
"Ben yok etmege degil, tamamlamaya geldim."

Devamı için >> Peygamberler Tarihi - Hz. İsa
Cevap
Misafir19:57, 21 Şubat 2013 
hz.isanezaman doğmuştur
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama