Arama

Düz liselerdeki yabacı dil bölümü hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 20 Kasım 2011 Gösterim: 1.807 Cevap: 2
Erkan Altair - avatarı
Erkan Altair
Ziyaretçi
3 Eylül 2011       Mesaj #1
Erkan Altair - avatarı
Ziyaretçi
Düz lisedeyim ve 2. sınıfa geçtim bu yıl yabancı dil bölümüne gideceğim Msn Happy bu ölüm hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım almak istiyorum.Bu bölüm nasıldır ders saatleri,çalışma teknikleri vs. nedir ?
Sponsorlu Bağlantılar
taklım - avatarı
taklım
Ziyaretçi
7 Eylül 2011       Mesaj #2
taklım - avatarı
Ziyaretçi
Yabancı dil bölümünü seçenler,yada hakkında bilgisi olanlar bana olumlu olumsuz bildiklerini anlatırsalar çok memnun olurum.......
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle başarılar. Hemen bildiklerimi ileteyim:

- Sınıf az mevcutludur. Kızların sayısı da erkeklere oranla fazladır.
- Sınıf ortamı iyidir, sohbetler kültürlüdür. Dersi kaynatan öğrenci yoktur. Öğrenciler seçeceği mesleği bildikleri için idealisttirler.
- Dersler güzel geçer. Genelde öğretmenler, kafa dinledikleri için bu dersleri severler. Ayrıca (mevcut az olduğu için) tüm öğrencilerle
birebir olarak daha çok ilgilenir ve yardım eder.
- Ana dersler (alan dersleri) İngilizce, Dil ve Anlatım' ve Türk Edebiyatı'tır.
- Haftada 13-16 saat arası İngilizce, 5 saat Dil ve Anlatım, 3 saat Türk Edebiyatı, 2 saat Tarih, 2 saat Coğrafya, 1 Saat Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 1-2 saat Beden Eğitimi garanti işlenir. Bunun dışında Psikoloji, Sosyoloji, Mantık, Astronomi ve Uzay Bilimleri... vs. gibi 20 çeşit seçmeli dersten birkaçı işlenir.
- İleride meslek sayısı kısıtlı olmasına rağmen bu bölümün mezunları hiç boşta kalmaz. Ayrıca yabancı dilin getirisi olan fazla miktar ücret herzaman avantajlarıdır.

by Muhammet Bebek, MuhammetBebek@hotmail.com.tr