Arama

Firefox'ta toolbarları nasıl kaldırırım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Mayıs 2012 Gösterim: 6.766 Cevap: 4
Bessonnitsa - avatarı
Bessonnitsa
VIP VIP Üye
14 Mayıs 2012       Mesaj #1
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
Arkadaşlar, Firefox'ta iki adet bar kurulu ikisinide kaldıramıyorum. Eklentiler'e bakıyorum orada yok, Program Kaldır'a bakıyorum oradada yok ikisi. Nasıl silebilirim bu iki barı?
EN İYİ CEVABI Bessonnitsa verdi
Sorunu çözdüm sayılır.

Sponsorlu Bağlantılar
Firefox>Seçenekler>Yandex.Bar'ı tıkladım ve bar gitti. Bu bana yeter. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Anlamadığım nokta, Program Kaldır'da yok, Firefox Eklentiler'de yok, Program Files'ta yok. Nereye yüklemiş olabilirim ki? :S

Bessonnitsa - avatarı
Bessonnitsa
VIP VIP Üye
14 Mayıs 2012       Mesaj #2
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
Up

Sponsorlu Bağlantılar
bekirr - avatarı
bekirr
VIP VIP Üye
14 Mayıs 2012       Mesaj #3
bekirr - avatarı
VIP VIP Üye
programın adını yazmamışsın ama muhtemelen genelde aynı klasöre atılır tezi ile yola çıkarsak;
Win7'de Program Files\Mozilla Firefox\searchplugins içinde ilgili dosyayı silersen sorun çözülür gibi, sonucuda tekrardan yazarsan sevinirim....

ayrıca aşağıdaki programlarda bir nebze faydalı olabilir,,,
Toolbar cleaner
Multi-Toolbar Remover 1.0
EliteToolbar Remover 2.1.2
Son düzenleyen bekirr; 14 Mayıs 2012 10:11 Sebep: ek program ismi
bekirr - avatarı
bekirr
VIP VIP Üye
14 Mayıs 2012       Mesaj #4
bekirr - avatarı
VIP VIP Üye
Ayrıca;

Mozilla Firefox ana sayfasından Araçlar menüsüne tıklayın ve ardından Eklentiler
sekmesine tıklayın.

tolbarın ismini yazmadığınız için ask toolbar olarak varsayımla hareket ederek devam ediyorum.

Eklentiler bölümünde Ask Toolbar menüsü yanında yer alan Kaldır seçeneğine tıklayalım.
Mozilla Firefox yeniden başlatılması istenir.

Yeniden açtıktan sonra yine Ask.com anasayfasını göreceksiniz. Bunun da nedeni
Ask Toolbar yüzünden Firefox anasayfası Ask.com olarak değiştirildiğinden dolayıdır.
Bunu da düzenlemek için, Firefox anasayfasında Araçlar menüsüne ardından Seçenekler
sekmesine tıklayın.

Seçenekler penceresinde Genel menüsüne tıklayın ve aşağıda belirttiğim gibi
Giriş Sayfası yazan bölüme google.com.tr adresini yazın ve Kaydet butonuna tıklayın.
Artık Firefox anasayfası Google olarak değiştirilmiştir.
Firefox anasayfasına geldiğiniz zaman Google yi göreceksiniz.

Tarayıcılardan Ask Toolbar’ı kaldırmamız sistemimizden kaldırıldığı anlamına gelmiyor. Sistemden kaldırmamız da gerekiyor. Bunun için Başlat> Denetim Masası> Program Kaldır bölümüne gelelim.

Program bölümün de Ask Toolbar‘ın olduğunu göreceksiniz. Üzerine sağ tıklayın ve Kaldır yapın. Artık Ask Toolbar sisteminizden de kaldırılacaktır.

Sisteminizden tam olarak kaldırıldığından emin olmak için Bilgisayar> Yerel Disk(CMsn Happy\ Program Files bölümüne bakın eğer Ask.com dosyası varsa silin. Artık Ask Toolbar sisteminizden tamamiyle silinmiştir.
Bessonnitsa - avatarı
Bessonnitsa
VIP VIP Üye
14 Mayıs 2012       Mesaj #5
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sorunu çözdüm sayılır.

Firefox>Seçenekler>Yandex.Bar'ı tıkladım ve bar gitti. Bu bana yeter. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Anlamadığım nokta, Program Kaldır'da yok, Firefox Eklentiler'de yok, Program Files'ta yok. Nereye yüklemiş olabilirim ki? Msn Confused