Arama

Tekvando ve Karate arasındaki farklılıklar nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Haziran 2019 Gösterim: 34.332 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Temmuz 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tekvando ve Karate arasındaki farklılıklar nelerdir?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Tekvando derim diğer yorumlara takılma tekvando yapabilmen için rakibinin sap gibi durmasına gerek yok o haraket halindeyken bile rakibini nakavt edebilirsin ve tekvando yu kişisel sorunlarını çözmek için kullanmamalısın. Tekvandoyu kişisel sorunları için sokak kavgalarında kullanan kişiler asla ama asla gerçek birer tekvandocu değildirler. Ve de olmayacaktırlar... yine de senin kararın
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 11 Haziran 2018 00:59
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Nisan 2014       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
karete bin basar derim sana hayatının her yerinde işe yarar bi tek dövüşte deil hher türlü karete kardeşim tekvan doda karşıda ki adamın sap gibi durması gerek ki o hareketlari yapasın ikisine de gittim en az 4 er yıl ve karete diyorum
Sponsorlu Bağlantılar
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2015       Mesaj #3
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar,
Birincisi taekwondo(tekvando) savunma sporu değil dövüş sporudur. Karate savunma sporudur.
İkincisi kendini savunmak istiyorsan karateye gitmelisin. Ama amacın dövüş yapmaksa ki öyle değil sanırım ; tekvando senin için uygundur arkadaşım Msn Happy
runeşya - avatarı
runeşya
Ziyaretçi
18 Haziran 2015       Mesaj #4
runeşya - avatarı
Ziyaretçi
Judo, Karate ve Tekvando uzakdoğudan gelen ve genelde birbirlerine çok benzer gibi görünen savunma sporları olsalar da temel felsefeleri çok değişiktir.
En büyük farkı hepsinin kendilerine özgü dövüş tekniklerinin olmasıdır. Örneğin Judo daha çok güreşle benzerlik gösterirken, karate ve tekvandoda tekme ve yumruk ön plandadır.
Son düzenleyen Safi; 1 Ocak 2019 17:41
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2018       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Tekvando derim diğer yorumlara takılma tekvando yapabilmen için rakibinin sap gibi durmasına gerek yok o haraket halindeyken bile rakibini nakavt edebilirsin ve tekvando yu kişisel sorunlarını çözmek için kullanmamalısın. Tekvandoyu kişisel sorunları için sokak kavgalarında kullanan kişiler asla ama asla gerçek birer tekvandocu değildirler. Ve de olmayacaktırlar... yine de senin kararın
Son düzenleyen Safi; 11 Haziran 2018 01:01
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ocak 2019       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Taekwando bir dövüş sporudur ve uluslar arasıdır , karete bir savunma sporudur . Bir kişiyi dövmek (sokakta veya müsabakalarda) istiyosan kesinlikle taekwandoya gitmelisin kardeşim Msn Happy
Ben taekwando kırmızı-siyah kuşağım ve kesinlikle taekwondo derim , hem eğlenceli hem keyifli hemde verimli bir spor seçmek istiyosan taekwandoyu seçmelisin. Ama dayanabileceksen çünkü gerçekten zor bir spor , bir ara bıktım ama ben başarabilirim diye geri döndüm ve iyiki dönmüşüm sanada tavsiye ederim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2019       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Karate, judo ve taekwondo'dan daha iyi bir spor branşıdır. Çünkü karate de asıl amaç rakibe zarar vermeden hızlı teknikler sayesinde rakibe yaklaşarak vurmaktır. Müsabakaları rakibe zarar vermeden vurulursa puan oluyo, fakat iş sokakta olursa bir karateci asla durdurulamaz diyebilirim, çünkü maçlarda sert vurur muyum endişesi var sokakta ise tam tersini düşünür ve tek hamlede rakibi indirmeyi amaçlar.
Karate de tekme, yumruk, diz, dirsek vb.
Herşey mevcuttur.
Hatta süpürme teknikleri de vardır judo da olduğu gibi, ve süpürme tekniği rakibin dengesini bozmak için birebir diyebilirim sizlere.
Bende karateciyim, ve karate de 3. Senem! Siz siz olun asla bir karateciyi kalabalık bir yerde küçük düşürecek şeyler yapmayın, çünkü tenha da asla özrünüzü kabul etmez😉☺️