Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

Efsane Gitaristlerden İlginç Sözler

Kaan254 16 Mayıs 2015 13:40

“O kadar iyi taklit edildim ki hatalarımı bile birebir çalan insanlar duydum.” – Jimi Hendrix

“Her zaman Muddy Waters’ın ilk dönem plaklarındaki sound’u yakalamak istedim – sadece daha gür olarak.” – Eric Clapton

“İnsanları etkileyip, etkilemeyeceğimi söyleyemem, ama şu an gitarın klavyesi üstünde ilk kez sağ elini de kullanan birçok insan biliyorum.” – Eddie Van Halen

“Onun da gitarı vardı ve ona her gittiğimde gitarını çalıyordum. Çalışımı sürekli kaydediyor ve o kahrolası kayıtları her aile yemeğimizde çalıyordu!” – Mikael Akerfeldt (Opeth) (Büyükannesi hakkında konuşuyor)

“Aqualung’a yüzde yüz saygım var ama boş vakitlerimde onu çaldığımı söyleyemem.” – Martin Barre (Jethro Tull)

“Ekmeğini gitardan kazanan biri olsan da büyük bir gitaristin önünde çalmak gerçekten stresli bir durumdur, fakat onun önünde çalmak çok ayrı bir şeydi…” – Jeff Back (Elektrogitarın büyükbabası Les Paul hakkında konuşuyor)

“Konserler için soloları hiç ezberlemedim. İçinde hatırlayacağım iyi noktalar olan az sayıda bariz solo var, gerisini doğaçlarım.” – Ritchie Blackmoore

“Hiçbiri şarkı yazmak konusuyla ilgilenmiyordu. Sen şunu çalacaksın, sen bunu yapacaksın, sen şunu yapacaksın diyen hep ben oluyordum.” – Noel Gallagher (Oasis) (Oasis üyeleri hakkında konuşuyor)

“Parmaklar çok hızlı değil, ama sanırım hemen çalanın ben olduğum anlaşılıyor. Duyuyorum ve çalanın benim diyorum. Ve diğer insanlar da diyor.” – David Gilmour

“Aldığım gitarları saymayı uzun süre önce bıraktım – Sadece tur zamanları dışında aldığım gitarları sayıyorum.” – Kirk Hammett

“Müthiş bir solo ancak şarkı da müthişse iyidir, müthiş bir solo şarkıyı daha iyi yapmaz.” – Gary Moore

“Ne zaman albüm çıkarsam bazı hayranlarımın şok olmasına, bazılarının şaşırmasına ve bazılarınsa serseme dönmesine alıştım. Bu iyi bir şey. Hakettiğimi elde ediyorum, çünkü yaratıcılığı takip ediyorum.” – Joe Satriani

“Başka gitaristlerin ne tür ekipman kullandığına hiç odaklanmam.” – Michael Schenker

“En büyük tavsiyem basitlik olur. Müziğim çok karmaşık olduğundan insanlar da karmaşık bir ekipman kullandığımı düşünebilir ama tasarımladığım ekipman çok basit – kabloyu takarsın, sesi açarsın, gain’i elde edersin ve devam edersin.” – Steve Vai

“Okul yıllarımda gitar dergileri alıp, ders kitaplarımın içine yerleştirir ve teorik bilgileri okurdum. O dönem okulda her nefes kesici fıstıkla çıkmıştım, çok havalıydı.” – Zakk Wylde

“Gerçekten “yıldız” olmayı kesinlikle biz seçmedik.” – Angus Young

“Açıkçası, çalış stilim daha çok folk müzik albümlerinden beslendi; Ortadoğu müziği, Hint müziği ve buna benzer türlerden…” – Frank Zappa
Bu Kategoride: Varsayılan
Gösterim 275  Yorum 0  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 0

Yorumlar