Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

YALANCI SEWGİLİNİN YALAN SÖZLERİ

iraLoS 15 Kasım 2008 11:43
15 Kasım 2008 11:54 iraLoS tarafından güncellendi

Uzun zamandır Kulağımın içi kaşınıyordu.Felaket.
Önce azar azar başlıyor kaşıntı, geceleri. Sonra artıyor.Kaşımak da bir zor ki kulağın içini,Bir türlü geçmiyor."Ne yapsam acaba?" diyorudum. Günler geçtikçe daha da arttı.Doktora gitmeye karar verdim. Arkadaşlarıma sorudum.
Tanıdığınız iyi bir kulak burun boğazcı var mı?" diye. "N'oldu ki?" diye sordu arkadaşlarım. "Kaşınıyor kulağım" diyorum. "Uyuyamıyorum geceleri, kulak kaşınmasından!" Bir doktorun adını verdiler fakülteden. Çok iyi doktordur" dedi. "Kimsenin çözemediğini çözer, iyileştiremediğini iyileştirir." randevü aldım hocadan dün gittim muayneye.Gözlüklü, yaşlı, hafif göbekli şirin bir hoca. Elinde bir büyüteç, kulağıma baktı. Şaşırdım önce. "İçinde kaşıntı var" diyorum
"Öyle büyüteçle ne anlayacaksınız ki?" "Yok" diyor, "Ben çoktan anladım ne olduğunu da,
şimdi daha iyi görmek için bakıyorum." "Nedir?" diyorum doktora. "yalan sözler kaçmış kulağınıza" dedi. "Nasıl yani?" dedim.
"Kimin sözleri?" "Bakacağız" diyor. Sonra bir alet çantasından kocaman, ucu ince, cımbıza benzer bir alet çıkarıyor. "Yan durun. Kıpırdamayın" dedi bana. Biraz irkildim doğal olarak. "Eski sözler ve yalanlar" diyor, "Ha?" diyorum.Cımbızın ucu kulağıma girince canımı acıtmıyor nedense."Bir bay sesi bu" diyor. Sanki bir uğultu duyuyorum. Cımbızı çıkarıyor kulağımdan. "Yalan kaçmış kulağınıza!" diyor doktor. Yalana bakıyorum. Küçücük bir şey gibi gözüküyor. "Vay be! aylardır kulağımı kaşındıran bu muymuş? Hangi yalan peki?" diyorum. "Durun, bekleyin" dedi doktor. "Dikkatli olmamız lazım.
Tekrar kulağınıza kaçabilir. Önce şu deney tüpünün içine koyalım. Sonra serbest bırakırız."
Yalanı tüpün içine koyuyor.Kapağını da kapıyor tüpün.Serbest kalıyor yalan. "Seni seviyorum" diye cılız bir ses geliyor tüpün içinden. "Yalanmış ha?" diyorum.
Kulağım bile anlamış, kalbim anlamamış.
Bu Kategoride: Varsayılan
Gösterim 4114  Yorum 8  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 8

Yorumlar

1. Avatarı yok
    Çok İyiydi Msn Up

Ziyaretçi 9 Haziran 2008 12:10
  2. Avatarı yok
    ne kadar garip bi durum yalan olduğunu kalbin kabul etmiyorr böyle seven insanlar varmıymış gerçekten seni sevmediğini kalbine yediremeyen kötü bi durumm keşke gerçekten yalan duyunca kulağımız kaşınsa böyle bi doktor çıkarsa yalanıda duysak böylece yalanlardan o kadar çok etkilenmemiş olurdukk

Ziyaretçi 9 Haziran 2008 14:17
  3. Avatarı yok
    Kalbin anlamak istememiş benceShy 2

Ziyaretçi 3 Temmuz 2008 15:21
  4. Keten Prenses - avatarı
    "Bir bay sesi bu" diyor. Sanki bir uğultu duyuyorum.''

Hahahabir erkekmi sana ''seni seviyorum'' dediMsn Grin

Keten Prenses 14 Kasım 2008 22:04
  5. Avatarı yok
    Msn Grin

Ziyaretçi 15 Kasım 2008 12:08
  6. Avatarı yok
    bazı yalanları kalbimize kabul ettirmek zordur

Ziyaretçi 15 Kasım 2008 14:42
  7. Avatarı yok

boşver..

Msn Happy o yalan bu yalan, sen de biraz oyalan...

Ziyaretçi 21 Ocak 2009 22:26
  8. nicely - avatarı
    Kulağım bile anlamış, kalbim anlamamış.
    sevmenin ve sevginin gerçekmi yalanmı olduğunu kulakta insanda anlar fakat işte asıl anlamayan şu kalp yokmu ne laf ne söz kar etmez maalesef
    güzel bir paylaşım emeğinize sağlıkMsn Happy

nicely 7 Nisan 2013 01:45