Arama

Rap müzik nasıl yaparım, nelere dikkat etmem gerekir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Ocak 2020 Gösterim: 22.408 Cevap: 13
Zekhen - avatarı
Zekhen
Ziyaretçi
12 Mart 2010       Mesaj #1
Zekhen - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle Selamın Aleyküm.......
Arkadaslar Ben Rap Müzik Yapıcam Fakat Uzun Zamandır Sarkı Yazmakla Urasıyodum.
6 Tane Sarkı Yazdım Ve Artık Kayıt'a Girme Vakti Geldiqini Düşünüyorum
Fakat Sarkılarımın Profosyonel Anlamda Yetersiz Ve Biraz Bilgi Eksikliqimin Olduqunun Farkına Vardım
Sizden İstediqim Bana Rap Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Hakkında Biraz Bilgi Vermeniz
Vede Örneqin.....
Sarkıda Bi Söz Söylerken Ardından Tekrarlanması Bu Nasıl Yapılır.
Sarkıda Duraklama Anlarında Nefes Almamızın Duyulmaması Nasıl Ayarlanır.
Ayarladıqım Beat'lerin Free Beat Olduqunu Nerden Bilicem.
Sarkı Nakaratını Ayarlarken Nelere Dikkat Edilmeli.
Vede Bana(Vokal,Demo Kayıt.vb)Bütün Rap Terimlerini Yazabilirmisiniz...
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
beyler size yardımcı olayım hemen öncelikle sunu belirteyim beat bulmadan yazdıgın söz hiç bir işe yaramaz önce beatını bulup sonra beatının ritmine göre söz yazman gerek ana kural budur ve evinde bir pc mikrofon ve saglam bir programın olması gerekir kardeşimizin biri sormuş nefes alırken aldımız nefes anlaşılmaması için ne yapmamız gerek? hemen söyleyim pop filter die bir alet var 40 50 tl falan al ondan 1 tane tak dynamic mikrofonunun önüne hem nefes alıp verdin belli olmaz hem sesin orjinal stüdyo tarzında çıkar hemde çevreden gelen tuhaf seslerin mikrofona yansımasını önler beatı bulmadan söz yazsanda ne kadar ugraşırsan ugraş yazdıgın söze uygun beat bulman uzun sürer buda zaman kaybıdır size bir program önereyim mixcraft 5 indir kardeşim rap in gerçek yüzüyle tanış umarım yeterince yardımcı olmuşumdur beatıda herkesdinlesin.com da var yeterince ne tür yapcaksan her türlü beat var umarım tatmin olmuşsunuzdur hadi kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 1 Ocak 2020 13:33
burakcan95 - avatarı
burakcan95
Ziyaretçi
8 Mart 2011       Mesaj #2
burakcan95 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar,

Sponsorlu Bağlantılar
Rap yapmak istiyorum ama sesimi nasıl kullanacağımı, şarkıyı nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dj PRogramları Var Örnegin MixMeister Veya Virtual Vs ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
rap müzik yapmak istiyorum sözlerim var ama remix yapmam lazım nsl remix yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

rap muzik yapmak icin gerekenler ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

benim sesim müziği uygun ama elimde hiçbir malzeme yok sadece ne yapmam gerektiğini yazarmısınız ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
beyler size yardımcı olayım hemen öncelikle sunu belirteyim beat bulmadan yazdıgın söz hiç bir işe yaramaz önce beatını bulup sonra beatının ritmine göre söz yazman gerek ana kural budur ve evinde bir pc mikrofon ve saglam bir programın olması gerekir kardeşimizin biri sormuş nefes alırken aldımız nefes anlaşılmaması için ne yapmamız gerek? hemen söyleyim pop filter die bir alet var 40 50 tl falan al ondan 1 tane tak dynamic mikrofonunun önüne hem nefes alıp verdin belli olmaz hem sesin orjinal stüdyo tarzında çıkar hemde çevreden gelen tuhaf seslerin mikrofona yansımasını önler beatı bulmadan söz yazsanda ne kadar ugraşırsan ugraş yazdıgın söze uygun beat bulman uzun sürer buda zaman kaybıdır size bir program önereyim mixcraft 5 indir kardeşim rap in gerçek yüzüyle tanış umarım yeterince yardımcı olmuşumdur beatıda herkesdinlesin.com da var yeterince ne tür yapcaksan her türlü beat var umarım tatmin olmuşsunuzdur hadi kolay gelsin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim hani artık rap eskisi gibi değil Türkiyede rap son 2 yıldır çok gelişti hop diye ben rap yapıcam diyemezsiniz benim sırf 1 senem rapi araştırmakla geçti rap bir yaşam tarzıdır ve bu yaşam tarzını benimsemek için freestyle sine kadar bilmeniz gerekir ve kaliteli işler yapmanız içinde kaliteli aletler kulllanmanız gerekir bir arkadaşımız mixcraft 5 demiş ama bence adope audition ( cool edit ) ile başlamalısınız Parçalarınızın kaliteli olması için internetten mix mastering hakkında araştırmalar yapın eminim ihtiyacınız olan bilgiye ulaşıcaksınız youtubede mix masterin cool edit kayıt hakkında birçok video var açın izleyin kesinlikle öğrenirsiniz link atmak isterdim ama kendi çabanızın oluşması için atmıyorum bu bahsettiğim videoların türkçe olanlarıda var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bakın gencler ben 15 yasımdayım kayıtlarıma Allahın izniyle 1-2 hafta içinde baslıyacağım ve küçüklüğümden beri rap dinlerim cezayla basladım no.1, sansar,red,kamuflle,cumali ve bir kaç adamın daha sarkılarını dinledikten sonra sözlerimi yazdım beatsiz sonra cep tlfonuma mp4 me beat sz kayıt yaptım dinledim sesimi tarzımı olusturdum suan gelistirecegim tek sey anlamlı ve güzel kafiye ler kullanarak rap yazabilmem ayrıca sizde kendi kayıtınızı alırken mutlak stüdyolara gidin oralardan öğreninkayıt için eve alıcağınız cihazları ve acele etmeyin bende büyüklerimden böyle öğrendim önce rap a-z bildikten sonra aşamalı ilerlemeliymişiz yani 3 ay rap dinleyim bir beat bulp birde sarkı yazıp kayıt almak deil kara düzen yapmayın haa 15 aysımdayım dedklerimi umursamıyabilirsinz ancak mantıklı olan bunlar .

İyi günler ve sağlıklı kayıtlar dileğimle Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mesela sözler güzel ve anlamlı olmalı birşeyi anlatmalı kafiyenin de tutması önemli tabii ki ama bence ilk olarak fon müziğini seç ve ona göre sözleri yazmaya başla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sevdiğim kız başkasının mı olacak şarkı sözleri

sevdiğim kız başkasının mı olacak
o güzel gözler başkasına mı bakacak
narin ellerini söyle kimler tutacak
bu fidan gözyaşımla sulanacak

ellerin uzak uzak oldu yasak bana
beni rahat bırak bırakabilir sözleri tuzak bana
derde derbeder derdime derman olamadı yarama
aşkı öldürdün çek vur öldür acıma

acımadan gittin bir derdime bin dert daha ekledin
hiç mi beynin cızıldamadı canice gidişinle benim bu kalbimi öldürdün
hiç mi insaf yoktu seni delicesine seven bu insanı yıktın
ellerimi tutma başka ellere verdin benim sonumu kendi ellerinle belirledin sevgilim
hadi git şimdi dönme bir daha ellerin başka ellerin üstünde
beni bulamazsın birtanem seni delicesine seven bu insanı yıkıpta gittin
ezdin geçtin nasılda yaptın bu hatayı şimdi ben ne yaparım sensiz
aşkım hala seviyorum delicesine bunu bil

ellerin uzak uzak oldu yasak bana
beni rahat bırak bırakabilir sözleri tuzak bana
derde derbeder derdime derman olamadı yarama
aşkı öldürdün çek vur öldür acıma